Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy elmélet következik egy...

Ka.ka.o kérdése:

Egy elmélet következik egy abszolút laikusnak számító középiskolástól! Kérem, jöjjenek és nézzék! Mit kérek érte? Véleményt

Figyelt kérdés

Az elmélet a következő:


A boldogság belülről fakad. Röviden ennyi volna, de kifejtem.


Ha belülről fakad (ez lesz alap feltételezésem), akkor nem külső hatások függvénye. Nem attól függ az ember boldogsága, hogy van-e párja, hírneve, és attól sem lesz boldogtalan, ha elveszíti a munkáját.


Nem attól lesz, hanem ezek a külső tényezők hatására elindulhat egy belső folyamat, ami a boldogság elvesztését eredményezheti.


Például:

Én nem azért érzek most kevesebb örömet, mert sok az iskolai feladatom, és így több a stressz. Azért érzek kevesebb örömet, mert nem akarok megbirkózni a feladattal, túl nagynak érzem (érzem, szóval belül van), terheként gondolok rá. És ezért stresszelek.


Ha viszont lehetőségként gondolnék rájuk, hogy megmutathassam a képességeim, még élvezném is.


Mivel az örömre és az öröm elvesztésére is megvan a lehetőség, ebből következik, hogy ez nem a külső körülményektől függ. Hiszen ugyanazok a körülmények között tudnék örülni is és tudnék bosszankodni és stresszelni is, és ez, hogy melyik következik be, az embertől függ, attól, hogy mi játszódik le őbenne.


Összegzés


A boldogság nem külső tényezők függvénye, hanem belülről fakad. Leszögezném, hogy nem állítom azt, hogy a külső dolgok nem is befolyásolják.



Vélemény?



2017. okt. 14. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz, és egyáltalán nem új.:-) Lásd a félig üres vagy félig teli pohár elcsépelt példáját - van, aki építkezik a kudarcaiból, és van, aki a sikereiben is stresszfaktort lát.
2017. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem a boldogság (vagy ha jobban tetszik, öröm) fakad belűlről, hanem a boldogságra való hajlam.

Biztos ismered ezt az apró tesztet:

Egy poharat félig megtöltenek vízzel.

Szerinted a pohár félig üres, vagy félig tele van?

Attól függően, hogy mi a te véleményed, nagyjából megállapítható, hogy milyen hajlamod van a boldogságra.

De a legoptimistább embert is örökre keserűvé tehetik a külső hatások, mint pl. egy gyermek elvesztése, a sok hiábavaló küszködés stb.

Az ember természete változhat a korral és az átélt eseményekkel, majd rájössz erre te is.

2017. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, első, nem láttam még a válaszodat, mikor az enyémet írtam.

De mindkettőnknek ugyanaz a példa jutott eszébe.

Nyilván nem véletlenül.

2017. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abszolút igazad van.Az alapötlet sokaknak kissé banálisnak tűnhet, de szerintem vannak új gondolataid.

Minden magában hordja a boldogság szenvedés lehetőségét és nem tőle függ, melyik valósul meg.

Ahogy írtad:az iskolai feladatra lehet tekinteni teherként is, lehetőségként is.Ugyanígy:a börtönt meg lehet élni bezártságként, büntetésként is, lehetőségként is(lehetőség megismerni a börtönt, lehetőség arra, hogy megtaláljuk, hogyan lehet a börtönben is teljes értékű életet élni).A boldogság belülről fakad és lehet, hogy a külső tényezőktől akár teljesen függetleníthető.

Írok privátban is.

2017. okt. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

".Az alapötlet sokaknak kissé banálisnak tűnhet, de szerintem vannak új gondolataid. "


Gyakorlatilag az összes világvallás egyik alapgondolata ez, nálunk közmondás is megfogalmazza.😀 Ettől függetlenül üdítő jelenség egy középsulis kamasz, aki nem a szüleit/tanárait/testvérét/osztályát/kormányt/anyám tyúkját okolja minden egyéni kínjáért.

2017. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Többen is írtátok, hogy ez nem új.. De úgy vettem észre, hogy nem igazán elterjedt nézet. Hiszen ha a boldogság belülről fakad, és nem külső tényezők függvénye, akkor hatalmas ostobaság elvárni egy másik személytől, hogy boldoggá tegyen. Márpedig nem kevesen elvárják ezt a párjuktól.


Vagy mikor valakit kérdeznek róla, hogy miért ilyen, vagy miért nem boldog, akkor elkezdi sorolni, hogy mennyi minden rossz van az életében, és aztán felteszi a kérdést: "És még csodálkozol?". Persze nem lehetetlen megérteni a másik embert, aki így gondolkodik, hisz valóban hatással van ránk a külvilág.. de azért na. Végső soron, mi döntünk, tőlünk függ, hogy reagálunk rájuk.


Szóval örülök, hogy elvileg nem új a gondolatom, de én úgy látom, hogy még ha elméletben többen egyet is értenek vele, gyakorlatban nem egészen, és a boldogtalanságért simán okolnak akárkit vagy akármit.

2017. okt. 14. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége azért okol mindent és mindenkit, mert képtelen elismerni a saját hibáit.

Sok mindenven egytértek veled, de kicsit szélesebb látókörrel kell nézni a dolgot.

Te egy Magyarországon élő gimnazista vagy, tanulhatsz, eljárogathatsz, megvan ételed-italod és tető van a fejed felett.

De vajon az az indiai kisgyerek, akit négyéves korától szinte rabszolgaként dolgoztatnak, az a kabuli asszony, aki az utcára sem mehet ki egyedül, aki harmadik felesége annak a férfinak, akihez hozzákényszerítették miután megcsonkították, és akit a férje ütlegelhet vagy akár meg is ölhet, honnan merítse a benne lévő boldogságot? Miben találjon örömöt? És ezeken kívül természetesen számos más helyzet is van a világban, amikor a Te teóriád nem válik be.

Ezért írtam az előbb, hogy felnőve rá fogsz jönni, hogy nem ilyen egyszerű ez a dolog a való életben.

2017. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!