Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy juthatnék túl ezen a...

Hogy juthatnék túl ezen a rossz állapoton?

Figyelt kérdés

Annyira megkeseredett lettem a sulis leterheltségtől,hogy az valami hihetetlen. Az utóbbi időben lett a dolog nagyon rossz,3 napja szinte csak sírok szabad perceimben,és nem tudok enni sem(pedig az evés az egyik legnagyobb boldogság számomra). Most hétvége van,de sajnos programom nincsen(csak sportolok egy órát) ami csak tovább ront a helyzeten,illetve nyomaszt a tudat,hogyha ma már nem állok neki tanulni,akkor a holnapi gyönyörű napsütéses vasárnapon is meg fogok dögleni a tanulásba.

Hétköznapokon lenne lehetőségem a barátaimmal találkozni,akkor viszont körülbelül egy szabad percem sincs,ha mégis akad egy rövidke fél óra délután,akkor alszom,hogy este 11ig tanulni tudjak.

Végzős vagyok,a helyzet már csak rosszabb lesz hétről hétre.


Valakinek valami jó ötlete? Tudom,hogy nem fog megoldódni a dolog,csak ezen a sírós,hányingeres 3 napon szeretnék nagyon túljutni. Sport csak részben segít. :(


2017. okt. 14. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, a fősuli végére éltem át ilyesfélét. A sikerélmény sem sokat segített, miszerint jeles lett a diplomamunkám, meg hogy cégek szakemberei ájultak el tőle. Az oktatás módszerétől égtem ki. Ami pont ellenkezője volt Szentgyörgyi Albert szavainak, aki azt mondta hogy az agy gondolkodásra való és nem adattárolásra. Erre például olyan agyatlanságot tapasztaltam hogy (bár az első éven volt) a matektanár felírta a táblára a feladatokat és megoldásait és azt mondta pontosan másoljuk le és blaflázzuk be mert ez lesz a zárthelyin. Az ilyen elhülyülést bizonyító eset számomra fárasztóbb volt mint ha egy országos versenyt kellett volna megnyernem. Mivel az utóbbi legalább gondolkodó emberekre jellemző tevékenység lett volna. De ez az oktatási módszer, miszerint GB mértékegységben mérték a tudást, vagy kilóra...

Örökre elvette a kedvem még attól is hogy végzés után diplomás állásom legyen. Anyagilag szerencsére megtehettem, és ki is gyógyultam a kiégésből vagy inkább elzombisítottságból. Olyan érzésem van mint ha az oktatási rendszer azért lenne ilyen sztahanovista hogy a gondolkodó emberből is zombi, biorobot roncs legyen egyik összeszerelő üzemben.

Végezd el a sulit, majd ha lehet költözz ki például Amerikába. Hogy a gyereked már normális iskolákba járhasson, ahol nem kiégett roncsokat gyártanak. Voltam már angol és amerikai nyelvtanár iskolájában, és szuper!!! Nem a hazai sztahanovizmussal oktatnak. A hazai középiskolába fektetett energiával Amerikában simán 2 diplomát is szerezhetsz és ez nem túlzás. A hazai tanárok és oktatási minisztériumi felelősök előző életükben valami kényszermunka tábori fegyőrök lehettek. Vagy nem tudom miféle beütés a roncsgyártás.

2017. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért az igencsak túlzás, hogy bele kell halni az iskolába. Most még legalább van iskolai szünet, nyári szünet. Mi lesz akkor, ha dolgozni fogsz? Hazaérsz hulla fáradtan és még meg kell etetned a családot, el kell látnod a háztartást, meg kell fürdetned a gyerekeket, tanulnod kell velük, altatnod kell őket és reggel tudod, hogy az őrölt tempó kezdődik előröl?

Nem katasztrófának kell megélni a fiatalságot, az sokat segítene a helyzeteden. Elég sokan megcsinálták már, miért pont te lennél a kivétel?

Egyszerűen meg kell találni a módszert, amivel le tudsz lazulni és ha ez néha egy 1-essel jár, akkor le kell tojni.

Nálam is volt olyan, hogy este 9-kor még rágörcsölve ültem egy zh előtt egy tárgy jegyzetei felett és hisztiztem, hogy ez nem fog menni. Átjött a szomszédom a koliban, aki 1 évvel felettem járt és közölte, hogy ez már tényleg nem fog menni. Elmentünk inkább, jól berúgtunk, akkora 1-est írtam, mint a ház, de még mindig azt mondom, hogy jó döntés volt. Másodszorra sikerült és nem lettem kevesebb ember, mintha elsőre sikerült volna... Ergo tök fölösleges belehajszolnod magad hülyeségekbe és tönkre tenni magad, néha lazíts. Lesznek ennél még sokkal nagyobb problémáid is. :)

2017. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Senkit nem szeretnék megbántani,de nem voltam kíváncsi a felnőttként sokkal rosszabb lesz dumára,mert ugyanúgy nincs időm mint egy dolgozó embernek. Annyi különbséggel,hogy miután ő végzett a munkával,nekiáll otthon dolgozni vagy a családjának a főzni,addig én miután végeztem a tanulással,állhatok neki újra tanulni.

2017. okt. 14. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zöld teát a tanuláshoz. Segít mentálisan stabilnak maradni és jobban koncentrálni. Nekem sokat segített.
2017. okt. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csinálj időtervet, s legyen benne magadra szánt idő.

keress segítséget a tanuláshoz

2017. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Márpedig hogyan szeretnél egyszer egészséges boldog felnőtt lenni, ha már itt összeroppansz némi terheléstől?

Ezen nem segít semmi más, csak az akarat. Persze lehet teázni, meg magne b6-ot szedni, meg bilobát, de ezek nem fogják megoldani a problémádat max elnyomják ideig óráig. Ha ennyire labilis vagy, akkor érdemes lenne néhány napot pihenned. Ha ez sem oldja meg, akkor pedig szakember segítségét kérned.

Ha a napod 100%-ban be van táblázva akkor is kell lopni egy kis időt magadra, lazításra, kikapcsolódásra, különben begolyózol.

2017. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A tanulás amúgy jól megy(csak sajnos nagyon illúzióromboló,hogy nem mindig látom viszont a befektetett munkát),általában én vagy a segítség másoknak.

Gondoltam már rá,hogy néha egy-egy dolgozatot magasról telibe szarok,de mivel egy délután 3 tantárgyra kell komolyan készülni,túl sokat nem segítene a helyzeten ha valamit kihagynék.Néha így is kihagyok valamit,hogy tudjak normálisan aludni.

2017. okt. 15. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!