Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki azt állítja, hogy tanulni...

Aki azt állítja, hogy tanulni jobb volt, mint dolgozni, az tényleg így gondolja, vagy csak elfelejtette, milyen volt diáknak lenni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

én szerettem diák is lenni, akkor jóval kevesebb volt a felelősség

a munka sem rossz, de suli időszak jobb volt azért


24F

2017. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

én suli mellett dolgozom és sokkal kevesebb a stressz a munkámban mint a tanulásban meg a vizsgázásban...

Szóval szerintem ez csak olyan "az idő mindent megszépít" dolog.

A munkában is elfáradok, de azt otthagyom a küszöbön, a tanulással kapcsolatos dolgok, határidők és követelmények meg nem tudnak kívül maradni...

2017. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
szar mindkettő szerintem
2017. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom attól is függ, milyen munkahelyen dolgozik valaki, elégedett e a körülményeivel, illetve hogy milyen volt neki diáknak lenni, kiközösítették e, könnyen ment e a tanulás stb.

Én személy szerint sokkal jobban örülök, hogy dolgozom, a magam ura vagyok, magam osztom be az időmet, pénzemet, nem kell magolnom, abban fejlesztem a tudásom, amiben hasznos és/vagy érdekel. Persze az sem elhanyagolható körülmény, hogy eddig minden munkahelyemen jó fej emberek között dolgoztam, egy-két kivételtől eltekintve. Ráadásul a mostani melóban nagyon minimális a stressz, pedig szorongó alkat vagyok.

Meg hát személyiség függő is, én nehezen viselem, ha nem vagyok önálló, és a fenének sem hiányzik, hogy el kelljen számolnom a teljesítményemmel a szüleim felé.

2017. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben van jó is, meg rossz is.

Diákként csak tanulni kellett. Max. kicsit segíteni otthon. De szinte nulla felelősség. Még előtted az egész élet. Kicsit naiv vagy, nem látod át úgy a dolgokat, és ennek meg van a maga szépsége. Viszont nem vagy annyira független, megmondják, hogy mit csinálj, stb.

Most sokkal nagyobb a felelősség. Nem mindegy, hogy egy hiba miatt kirúgnak, levonnak a fizudból, vagy csak kapsz egy rosszabb jegyet a suliban x tantárgyból. De felnőttként legalább jobban azt csinálom, amit akarok, amire vágyom, mint iskolás koromban.

2017. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is mindig mondták... Örüljek, amíg tanulhatok, vissza fogom sírni, stb.

Amióta dolgozom (azért jópár éve), sokszor eszembe jutott, hogy mondogatták ezt, és a mai napig nem értem. Suliban ugyanúgy bent töltesz kb 8 órát (őt az egyetemen anno 10-12 órát is eltöltöttem, beleszámolva a napi 4 óra utazást is), és akkor még utána töltsd a délutánod/estéd maradékát tanulással.

Most amikor letelik a munka idő, akkor az ember szabad, nem kell vele foglalkozni, nem kell felkészülni másnapra, a jövő hétre. Ráadásul fizetnek is érte :)

2017. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, tényleg így gondolják, ezt mindenki az egyéni érzése szerint dönti el.

Attól, hogy én utáltam az iskolát, a 100 % lány osztályt, a sok hülye leckét, meg a tanárokat, attól lehet, hogy valakinek meg a legszebb évei voltak.

2017. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Munkában is van határidő, stressz. És sokkal komolyabbak a következmények. És nemcsak 8 órás munkaidő létezik, irodában sem. És van olyan munkahely is, ahol készülni, sőt még tanulni is kell a munkaidőn kívül is.

Dolgozni nekem szuper volt huszonévesen. Az egy átmeneti állapot volt. Még nem igazán vettem komolyan a munkát, nem volt család, nem volt felelősség. De élveztem, hogy van pénzem.

Később már nagyobb lett a felelősség a munkában is, és a családban is. Más egyedül élni huszonévesen, amikor csak magadért tartozol felelősséggel, vagy más, amikor egy egész családra lesz következménye, ha nem lesz munkád, vagy valami bajod lesz. Ehhez viszonyítva kellemesebb volt az iskola.

2017. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én suli közben dolgoztam, úgyhogy nem felejtettem el, milyen diáknak lenni, de akkor is azt mondtam, hogy suliba járni jobb, mert utáltam a munkahelyem. Ha szerettem volna a munkám, akkor nem így gondolnám. Szóval nekem ez munka függő.
2017. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Dolgozni jobb, hétvégére legalább nincs házi, mint diákként, ráadásul különösen sok rosszindulatú, lelkisérült tanárt fogtam ki, akik lelkileg (olykor fizikálisan is) bántalmazták a diákokat, mondván, hogy "az élet kemény és így lesznek belőlük kemény emberek, ha keményen bánunk velük/ha lealázzuk őket, akkokr az nagy motiváció, hogy teljesítsenek".
2017. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!