Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit nem...

Piriiiii kérdése:

Van itt olyan, akit nem támogatnak a szülei/függetlenedett anyagilag, és így jár egyetemre?

Figyelt kérdés
Hogyan oldod meg a pénz kérdést?
2017. okt. 16. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ilyen csak akkor van, ha a tandíjat az állam fizeti, ha otthon laksz / kollégiumban. Máskülönben esélytelen szülők nélkül. Ha a fentiek közül valami nincs meg, akkor max, diákhitel. De abból meg nem lehet tandíjat, kaját és még albérletet is fizetni.
2017. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Diákhitel tandíjra opció. Mondjuk én nem vettem igénybe, de sokan igen.

Egyébként nem lehetetlen, négy évig csináltam ezt. Diákmunkázni kell sokat, nyáron még annál is többet, és éjszakázni. Ha nem vesznek fel koliba, akkor lakótársakat keresni vagy becsatlakozni valahova, akár közös szobába is.

2017. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
Én így jártam. Dolgoztam végig, általában éjszaka, hitelt felvenni nem akartam, így maradt a meló.
2017. okt. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lányom így tanult 5 évig. Ő nem akarta hogy támogassuk, önálló akart lenni. Dolgozott végig diákmunkát, 2 évig éjszakázott, meg vagy 3-4 félévben diákhitelt is igényelt, albérletben lakott több lánnyal, olcsón.

Jól megélt, mindig volt elég pénze. Amikor hazajött, főtt ételt, süteményt vitt mindig, ez is nem anyagilag volt neki segítség, hanem nem volt ideje főzni sokszor.

2017. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én csak azt nem értem, hogyha az ember éjszakázik és napközben suliban, órán van, akkor mikor pihen? Mármint szó szerint nem alszik ilyenkor. Legfeljebb a héten egy-két napon lehet ezt megoldani, de abból meg nem lehet megélni.

Legalábbis a saját helyzetemből kiindulva, mert nekem rengeteg órám van, néha egész nap bent vagyok, és a legtöbbön bizony ott is kell lenni. Csak néha tudom megtenni, hogy heti 1-2 napot kihagyok (meg persze ott a hétvége).

A kérdés egyébként elméleti, szerencsére támogatnak a szüleim, de szeretnék valami melót vállalni.

2017. okt. 18. 13:32
 6/10 Metionin ***** válasza:
Én heti 3 éjszakát mentem hétköznap, igyekeztem elosztani hogy közte legyyen egy alvós nap de nem mindig sikerült, így volt hogy hétfőn nem aludtam, kedden igen, szerda-csütörtök megint nem, csak csütörtök délután 4 órát, utána péntek megint alvás. Plusz ha volt műszak hétvégén akkor szombaton is mentem. Igazából az "alvás" gyakran 3-4 órát jelentett. Nekem egyéni tanrendem volt, így nem kellett reggel 8- este 8ig bent ülni, pár órát tudtam volna aludni minden nap, csak ugye tanulni, főzni stb. is kellett így ez sokszor kimaradt. Az előző szakomon nem kaptam egyéni tanrendet, ott maradt az hogy heti 2 éjszaka alvás nékül + hétvégén 12-16 órás műszak hogy kijöjjön kb. ugyanannyi pénz. Szünetben, vizsgaidőszakban minden nap éjszakáztam, olyankor összegyűlt több pénz, amiből tudtam pótolni ha valamikor nem mentem dolgozni pl. nem írt be a témavezető. Mindezek mellett mindenféle ösztöndíjakat pályáztam meg, amiből gyűjtöttem a pénzt hirtelen vészhelyzetekre, mondjuk ha beteg lennék és nem tudok melózni vagy ha tönkremegy valamim.
2017. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az éjszakázást úgy értettem, hogy mondjuk van az egyetemen órám hétfőn kilenctől egyig, kettőre bemegyek dolgozni, este tízre otthon vagyok, és után elkészítem a másnapi beadandót (mert ugyan mikor csinálnám meg, ha nem utolsó pillanatban) mondjuk hajnal háromra - de ez nem baj, mert másnap csak délután ötkor van órám, akkor előtte megyek be dolgozni délelőtt 10-től négyig, fél nyolcra otthon vagyok, és elkezdem átnézni a jövő heti zh anyagát, de tizenegykor már fekszek is le, mert másnap reggel nyolctól lesz órám délután háromig.

Szóval éjszaka szinte sosem dolgoztam, viszont éjszakába nyúlóan tanultam. De a többiek, akik nem dolgoztak, is ugyanakkor feküdtek, mint én, csak tudnám, hogy akkor ők mit csináltak egész délután?


Egyébként vannak, akik teljes állás, vagy gyerekek mellett is elvégeznek egy egyetemet...

2017. okt. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem nagyjából úgy néznek ki a napjaim, hogy délelőtt 9-től vannak óráim, tegnap például este 8-ig, néha van egy kis köztes idő (de általában nincs). A péntek az, amit el tudok lógni probléma nélkül (legalábbis ebben a félévben). Sajnos az aláíráshoz fontos, hogy megjelenjek az órán. Ha a szüleim nem támogatnának, akkor lehetetlen lenne elvégezni ezt a sulit, csak tessék-lássék, ha meg is akarok élni, annak pedig nincs értelme, hogy be sem járok az órákra.

Egyébként igen, az egyik szaktársam egy 2-3 éves gyereket nevel, bár ő felsőbb éves is, nincs annyi órája.

2017. okt. 19. 08:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, így nehéz. Van, aki tud egyéni tanrendet igényelni, én nem kaptam meg, úgyhogy kénytelen voltam lógni, de mivel többen csináltuk ezt, megbeszéltük 4-5 szaktárssal, hogy felváltva járunk órára, felvesszük az anyagot, jegyzetelünk, azt közkinccsé tesszük egymás közt, és beírjuk egymást a katalógusba. Nem tudom, mot tanulsz, de nálunk el lehetett sajátítani otthon is az anyagot. Persze tudom, van, ahol nem így működik.
2017. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én is szivesen támogatnák diákokat
2020. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!