Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az a jelenség itt a...

Miért van az a jelenség itt a GYK-n, hogy a kérdező E/3-ban teszi fel a kérdését, közben meg nyilvánvaló, hogy róla van szó?

Figyelt kérdés

Írok egy példát:


Kérdés a gyakorin egy férfitól: "Hölgyek, ha egy férfi drogozik/dohányzik/iszik, mennyire probléma ismerkedés szempontjából?"


Közben pedig valószínűleg a kérdező drogozik, stb., de ezt nem meri felvállalni...


Nagyon gyakran lehet ezt itt látni. A kérdés E/3-ban íródott, de végigolvasva kiderül sokszor, hogy a kérdező az, aki abban a konkrét élethelyzetben van.


Mit gondoltok, miért lehet ez? Félnek a kritikáktól, a savazástól, a keserű igazságtól, amit itt kapni fognak, ezért egy kívülálló személyében próbálnak tetszelegni? Miért nem merik sokan felvállalni, hogy az adott probléma, amiről írnak, az ő életükben jelentkezett? Miért terelik át azt egy "fantom" személyre?



2017. okt. 17. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
mert "Félnek a kritikáktól, a savazástól, a keserű igazságtól, amit itt kapni fognak, ezért egy kívülálló személyében próbálnak tetszelegni".
2017. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert ez egy anonim oldal és itt megtehetik ezt ebben a formában.
2017. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Mert ha E/1-ben írnák ki akkor egy normális választ nem kapna, csak ócska személyeskedés és a kérdező szidalmazása lenne a fő téma.
2017. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jobbat nevetek a " anyukák, ti megengednétek a 1X éves lányotoknak/fiatoknak ezt-meg azt" kérdéseken."

Na azt tuti, hogy nem anyuka teszi fel.

2017. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam így kérdést feltenni, de nem értem, hogy ez neked miért különösebb probléma.

Így esik jól neki megfogalmaznixD téged meg semmiben nem akadályoz, hogy válaszolj a szóbanforgó témára, ami bárkinek a személyétõl teljesen független (fõleg anonim személyétõl). Tényleg vannak válaszolók, akik nem a kérdésre koncentrálnak, hanem a személyeskedést nyomják. Gondolom a kérdezõ úgy érzi, így könnyebb lehet nekik is a kérdésre koncentrálni.

2017. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elterjedt nálunk egy egyszerű kommunikációs forma.


Amikor azt mondom XY-ról a többieknek: "Ő itt a barátom"


Ekkor a többiek tudják, hogy ne beszéljék ki a dolgaikat. Viszont, amikor azt mondom a többieknek: "Ő itt a barátunk"


Akkor tudják, nem szabad beleharapni, mert vállaltam érte a felelősséget, megbízok benne, ők is megbízhatnak benne.

2017. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért fogalmaz így a kérdező, hogy nehogy megtudj róla valamit. :D
2017. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

#6


Tiszta Donnie Brasco :D


"Benjamin 'Lefty' Ruggiero: Amikor bemutatlak, azt fogom mondani: "Ő a barátom". Ez azt jelenti, hogy üzletfél vagy. Ha azt mondom valakire: "Ő a barátunk", akkor az már családtag. Kapisi?

Donnie: Hogyne. Barátom, barátunk. És én minek hívlak Téged?

Benjamin 'Lefty' Ruggiero: Te csak csöndben kussolsz rólam."

2017. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szoktam így kérdést feltenni, mert általában egy konkrét élethelyzetre kérdezek rá, azt pedig lehetetlen lenne körülírni anélkül, hogy elmagyaráznám, hogy vagyok én benne.

De ebben az esetben teljesen megértem a kérdésfelvetést, mert ha E/1-ben rakná ki, mindenki azt írná, hogy lehet ilyen fos alak, hogy iszik, drogozik. Míg ha E/3-ban van a kérdés, akkor 90% azt írja alá, hogy "igen, probléma". Tehát választ kapott a kérdésére, nem kioktatást.

2017. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Általánosabb, objektívebb a megfogalmazás kívülállóként. Mellesleg, egyáltalán nem biztos, hogy magáról a kérdezőről van szó. Nem "nem felvállalás", csak kívülállóként teszi fel a kérdést.


vagy akár fordítva is lehet, hogy úgy teszi fel valaki a kérdést, hogy megpróbálja belegondolni magát egy helyzetbe. Ami esetleg nem is létezik, csak eszébe jutott valami kapcsán.

2017. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!