Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok azt hogy a...

Ti támogatnátok azt hogy a készpénzt megszűnjön? Ha lenne egy ilyen bejelentés hogy beszüntetik hogy fogadnátok, s nagy többség hogy fogadná?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez nem ebbe a toppicba tartozó kérdés alapvetően de érdekel az emberi oldala is.

2017. okt. 21. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor hogy fizetnénk? Legtöbbször látom hogy szenvednek a boltban a bankkártyával mert lefagy.
2017. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat még annyi hogy kommentbe írjátok le kérlek szépen hogy miért igen vagy miért nem. Köszönöm szépen!
2017. okt. 21. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha meg lenne oldva, hogy mindenhol lehessen normálisan, gördülékenyen fizetni kártyával és a pénztáros nem vágna pofákat, ha kártyával akarok fizetni, akkor semmi gond nem lenne vele.
2017. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet lenne fönt akadás eleinte de szerintem minimális lenne hisz most is minimális
2017. okt. 21. 14:03
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi változna?
2017. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem szeretném. Egy mert a NAV ne azt nézegesse, hogy melyik szalámit veszem meg, meg járkáljon utánam. Egy gyereknek fenntartani elég kölcséges a bankkártyát és én egy elsősnek nem adnám oda osztálykirándulásra mert elhagyja. A gyerekeket simán átverik azzal, hogy segítek beírni a kódot aztán elveszik tőle. A saját megtakarított pénzét így meg egyből el is verné mert ilyenkor még az számít nála, hogy mennyi aprója van és a bankkártyánál nem tudja ezt átérezni. Amúgy nem egy vigyázó anyuka vagyok😂 15/l. Csak tudom hogy megy ez.
2017. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A változás annyi lenne hogy eltűnne a készpénz.
2017. okt. 21. 14:10
 8/15 anonim ***** válasza:
pénz piszkos a kártya kevésbé
2017. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én támogatnám több okból:

- Nem zsebbe kapnánk a fizetésünk felét, nem lenne adózatlan fekete jövedelmünk.

- Nem kellene szarakodni a sok aprópénzzel, pénztárcával.


Másrészt gyakorlatilag összeomlana a fél ország, pont a minimálbéreztetés miatt. Nagyjából úgy lehet nézni, hogy amennyit kapsz kézhez a munkáltatótól, ugyanannyit elvisz az állam is. A zsebre kapott fizetéssel viszont nagyjából azt az összeget spórolja meg.


Tehát durván nézve:

250 ezres fizetésnél a munkáltató összköltsége kb. 500 ezer forint.

Ha minimálbérre jelent be, akkor mondjuk 2 x 120 ezer + 130 ezer készpénz, máris spórolt 100 ezer forintot. Ez 10 alkalmazottnál éves szinten 10-15 millió forint. Különbség annyi hogy így nem Mészárosék hanem a cégvezető zsebébe landol a pénz.


Igazából ehhez nem annyi változás kellene hogy elégetjük a papírpénzt oszt jó napot. Meg kellene reformálni a fizetési rendszert, csökkenteni az adókat hogy a munkáltató költségei se nőjenek meg, de az alkalmazott is annyiért legyen bejelentbe amennyiért. Plusz meglegyen az infrastruktúra hozzá.

2017. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Viszont azért engem is elgondolkodtatna, hogy így végképp, 100%-ig figyelve lenne a pénzforgalmunk. Én sokat kártyázok és elég para hogy gyakorlatilag 10 évre visszamenőleg le tudom kérni hol, mikor mit, mennyiért vásároltam és adott esetben ezt mások is megtehetik.
2017. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!