Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért utálják az esőt?

Az emberek miért utálják az esőt?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember,vagyis szinte mindenki utálja az esőt,konkrétan ki sem akar menni esőben az utcára.Pl.apám is menni akart ma meccsre,de csöpög az eső,szóval nem megy.

De miért félnek az emberek az esőtől?Csak víz.Ugyan az,amit megiszol.Víz nélkül nem is élhetsz.



2017. okt. 22. 14:23
1 2
 1/17 gnoomage ***** válasza:
91%

Kajálni is muszáj, meghalsz nélküle, de nem hiszem ha pofán vágnálak egy naranccsal örülnél neki.


Alapból rossz érzés tökig átázva rohangálni, amire ebben az időben rájön egy tüdőgyulladás nem segít a helyzeten.

2017. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Inkább eső essen, mint hó.
2017. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mert nincs kertjük, földjük. Akinek van, annak áldás az eső, mert megspórol X óra locsolást, illetve nem ég ki az egész évi termése, lesz a kutakban víz! Az angolok elhiszem, hogy rühellik már a sok vizet, de egy ilyen aszályos országban, mint a mienk (hát nem a Dunántúlra gondolok), ki lehet azt az évi néhány esőnapot bírni. Nyilvánvalóan mászkálni én se szeretek az esőben átázott ruhában, az ember nem hal.
2017. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én azért, mert ha esik az eső, általában szürke, nyomott idő van, ami kihat a hangulatomra. De az se mindegy mikor esik, nyáron a 40 fokban például imádom.
2017. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is főleg azért, mert ilyenkor szar szürke idő van, teljesen lehangoló. A másik meg a nyirkos, hideg, cuppogós érzet, ami ilyenkor az esővel jön.
2017. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
én imádom az esőt és a napsütést gyűlölöm :D szóval én kivétel vagyok
2017. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én még szeretem is az esőt.

Ha nagyon váratlanul ér, és teljesen bőrigázom, és megfázok, azt viszont nem. :)

2017. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6 én is így vagyok vele :D az sem zavar ha megázom
2017. okt. 22. 15:47
 9/17 anonim ***** válasza:
De aranyos kérdés. :D
2017. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Csak víz.Ugyan az,amit megiszol.Víz nélkül nem is élhetsz."


Ez ilyen formában nem igaz. Szerintem genetikai adottság hogy tartunk az esőtől. Még akár 100 évvel ez előtt is egy kiadós eső utáni tüdőgyulladás, megfázás simán elvitte az embert. Nedves környezetben sokkal nagyobb a vírusfertőzések veszélye.


Én meg személy szerint csak nem szeretem. Nem "félek" tőle, csak utálok vizes ruhában ülni egész nap, utálom ha beázik a cipőm és a tökömön is víz folyik.


Viszont vannak programok, dolgok amiknél nem gátol meg. Például simán szeretem bringával esőben csapatni, felveszek olyan ruhát aminek nem számít és megyek. Vagy voltam kint szakadó esőben, szélben Hungaroringen is.

2017. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!