Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjen magával egy nem...

Mit kezdjen magával egy nem túl okos fiatal érettségi után?

Figyelt kérdés

Tudom, májusban lesz és még messze van, de ha akkor teszem fel a kérdést már késő és addig is csak tengődök. :)


Szóval nem vagyok túl okos ember, felsőoktatás nem jöhet szóba, abban nyilvánul meg egyszerűségem, hogy elolvasok egy szabályt akár 1 mondat akár több, soha az életbe nem tudom megtanulni, meghallgatok egy előadást akár politika akár bármi más elfelejtem, szerintem ha a youtube nem piros csíkozná alá a videót én még egyszer megnézném nem emlékeznék mi volt benne. Iskolát is nagy nehezen, kettesekkel viszem végig. Matekozni és nyelvet nem tudok, erről papírom is van, érettségizni nem kell e kettő tantárgyból, helyette másik kettő van értelem szerűen.


Tehát számolni nem igazán tudok, se nyelvet és ez a kettő a legfontosabb szerintem. Na meg persze a feledékenységem. De időpontokat megjegyzek, mondjuk előre tudom nagyjából, hogy melyik ismerősömnek mikor van a születésnapja vagy mondjuk tudom, hogy a negyed éves kötelezőmet meddig kell kifizetni, de ezek alap dolgok, kb. ez az egyetlen dolog amiben "jó" vagyok.


Kiegészítés, jogsit azt megcsináltam mindenből elsőre, de nem igen szeretnék foglalkozás szerűen vezetni, úgy szeretek autózni meg leköt, de hogy a szakmám is az legyen azt nem bírnám ki.


Önbizalmam sincs nagyon, mondjuk lenne ha lenne mire. Nem azt szoktam mondani, hogy buta vagyok, csak tisztába vagyok a képességeimmel.


18/F


2017. okt. 29. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de a felsőoktatásban is elég tág a kör, nagyon sok mindenből lehet választani. És nem egy olyan diplomás van, aki fejben pl. összeadni sem tud... :)


De ha ez mindenképp kiesik (a rossz jegyeid miatt), akkor keress valami szakmát! Nagyon sok a hiányszakma ma az országban, egy villanyszerelő vagy kőműves sokat tud keresni, mivel alig találni belőlük megbízhatót.


Találd meg azt, ami érdekel, és amit szívesen csinálnál. Nézz szét az OKJ-s képzések között, és járj utána, hogy melyikhez mi kell! Semmiképp se ess kétségbe, biztos találsz majd olyat, ami tetszik.

2017. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát, 25 éves korig még jelentkezhetsz a szakiskolákban nappalitagozatra, egy általad választott szakmára. Egy szakmával mindig lesz helyed a világban, pláne ha sikeresen érettségizel is.
2017. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Villanyszerelőhöz kell matek meg fizika. Egyszer betonoztam meg falat Mekk Elek szinten csináltam, számomra akkor lett világos, hogy miért nincs normális szaki, nem fizetik meg, persze, hogy kimegy dolgozni vagy olyan drága lesz, hogy cégek bízzák meg norma könyvvel.


Nem kifogást írtam, csak véleményt, pék is azért kevés mert kimennek, nyelvtudás nélkül tárt karokkal várják, nyelvtudással meg még meg is ölelik. Itt meg keres minimálbért 60 celsius fokba, kinn meg négyszeresét és a pihenőidőket is betartják.

2017. okt. 29. 10:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Például gondolkoztam azon, hogy gyári munkás leszek, csak akkor meg előjön az elvárás, én naponta megiszok 2.5 liter vizet bármi is van és én szeretek kimenni wc-re, hölgy ismerősöm gyári munkás és hólyagsérvet kapott mert nem engedték ki, mondjuk ez a része nem fenyeget mert másik nem vagyok, de akkor is tud gondot okozni fél liter víz ha nem jut ki. Szóval elvárás van részemről, lehet úgy tűnik, hogy nem nagy, de munkás szinten az. Nagyon gyorsan el tudom fogadni a sorosom, kivéve ha nincs wc.
2017. okt. 29. 10:14
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Őszinte vagy, ez egy értékes tulajdonság. Van egy ígéret ami a tiéd is lehet, egy másik tulajdonság kimutatása, amit megszerezhetsz. 37.Zsoltár 29. "Az igazságosak öröklik a földet és mindvégig rajta lakoznak." Gondolkodj el ezen! Ez a Teremtő ígérete, és biztos, hogy így is lesz hamarosan!
2017. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát így elég nehéz lenne bármit mondani, de lehetsz ennyi erővel targoncás egy gyárban. Ez mondjuk kiesik mindegyik problémakörödből. Bár nem az élet legszebb szakmája, inkább csak nem halsz éhen vele.

Vagy valami kertész szakma, parképítő? Virágkötő? Mert azok legalább szépek is.

2017. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szakmát kell tanulni és maszekban vállalkozóként csinálni. Nekem van asztalos és kőműves rokonom is mind a kettő hülyére keresi magát.
2017. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kitanulsz egy jó szakmát, olyat ami érdekel is pl hegesztő, villanyszerelő ezekel nagyon sok pénzt lehet keresni ezt csak példaként irtam, sok jó okj-s szakma van.
2017. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vallásos csávónak inkább nem reagálnék, nem vagyok ateista, de nem tudok hinni valami elkódolódott ott is, képtelen vagyok természetfeletti dolgokba vetni a bizalmam. Targoncás, azon sokat gondolkodtam, de , hogy értelme legyen a szakmának ki kéne jutni külföldre, nos nyelvtudás nélkül kicsit ciki.


Gázszerelőnek mennyire kell tudni műszaki rajzot vagy matekot ?

2017. okt. 29. 12:11
 10/15 anonim ***** válasza:
gázszerelőnek is fontos a matek a műszaki rajz meg főleg ezt onnan tudom hogy ilyen tipusu iskolaba jartam, erdekel az informatika?? miert nem mesz info suliba erettsegi utan?? nem kell hozza tehetseg az informatika tanulhato, jol lehet vele keresni, es nem kell megszakadnod fizikailag sem.
2017. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!