Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kész csőd az életem. Ez lehet...

Kész csőd az életem. Ez lehet kiút?

Figyelt kérdés

Na..elmeselem az elejetol az egeszet.En 14 evesen kozepiskolaban kezdtem. De a legjobb baratnom szakiskolaban tanult es en 14 eves taknyos fejjel ugy dontottem hogy vele akarok maradni es en is oda akarok menni. Anyu meg bele is egyezett..

Nem csinaltam meg a szakmat mert nem erdekelt egyaltalan. Ezutan 2 ev alatt letettem az erettsegit es megjott az eszem. Jelentkeztem allam es jogtudomanyi karra igazsagugyre ahova fel is vettek,de onkoltsegesre. Felvettem diakhitelt emiatt. Egyetem mellett dolgoztam de lelkileg sosem tamogatott senki. Anyu is azt akarta hogy hagyjam ott az egyetemet es menjek el dolgozni mert o mar 63 eves es mas eli a nyugdijas eveit neki pedig engem kell tamogatnia. Orditozasok mentek itthon mindig. Minden hetvegen,hogy "takarodj itthonrol dolgozni" Nem birtam idegekkel. Pedig imadtam a kart,a szakot,voltak barataim...de mar tikkelni kezdtem,rosszul lettem vizsgakon es elajultam. Az utolso vizsgaimra el sem tudtam menni mert mar azt lattam csak megoldasnak ha leontok 2 cl palinkat,hatha attol nem leszek ideges. es nem birtam tovabb..Inkabb ugy gondoltam hogy otthagyom az egeszet a francba. Kiiratkoztam. Persze csinaltam a jo kis diakhiteles adossagaimat. Most elkezdtem egy kinai ruha uzletben dolgozni es erzem hogy lelkileg kezdek helyrejonni attol hogy anyu nem cseszeget ezert megint megakarom probalni a jogi kart,csak most mas egyetemen es jogasz szeretnek lenni illetve mindenkeppen allamilag tamogatottnak kell lennem. Ehhez viszont kell csinalnom 2db emelt erettsegit,hogy a 460 pont meglegyen. Ti mit gondoltok errol? Jelenleg 320 pontom van tisztan erettsegibol. Ha 2 emeltet csinalok es az 90% megvan akkor meg lehet a jogasz. Vagy van egy b lehetoseg Nemzeti kozszolgalatin az allamtudomanyi osztatlan kepzes. Az is doktori cimet ad a vegen viszont oda csak 390 pont kene ami talan elerhetobb. Akkor csak egy emeltet kene tennem es nem kockaztatnek olyan sokat. Mert ha 2 emeltet elbukok akkor lehet meg NKE-re sem vesznek fel.

Szerintetek igy rendbe szedhetem az eletem?

Persze levelezon,munka mellett csinalnam.

21/L


2017. nov. 1. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel látszik, hogy akarod a dolgot ezért én mindenképp javasolnám, hogy vágj bele mert igazából csak veszíteni valód van ha nem próbálod meg. Feltéve ha nem akarsz egy kínaiban eladó lenni életed végéig.


Én valószínűleg a nappalit javasolnám inkább és megpróbálnék összegyűjteni elég pénzt szeptemberig, hogy legalább egy szobát tudj bérelni vagy ha kapsz kollégiumot akkor azt fizetni, mert mindenképp jót tenni ha kiszakadnál a mostani közegből. Persze nappali mellett nehezebb dolgozni de nem lehetetlen.

Az érettségit nyilván te magad érzed, hogy mennyire menne. Ennyi idő alatt bőven fel lehet készülni de azért azzal számolj, hogy 10%ot nem olyan nehéz rontani. Talán ebből a szempontból az NKE lenne a célszerűbb, de tudnál például nyelvvizsgát is csinálni ha nincs még és elötte tanultál idegen nyelvet. A közép 27 pont kapásból.

2017. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
460 pont az k**va sok, ha nem akarod, hogy csalódás érjen, ne nagyon építs rá!
2017. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem már ne erőltesd. Menj el dolgozni. Csomó helyre keresnek embert
2017. nov. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem se nagyon éld bele magad. 2-esnek igaza van. Nagyon messze vagy a dologtól.

Még ha pár pont lenne a különbség akkor lenne miről beszélni. Így félő hogy újabb csalódás érne, újabb frusztráció, és egy spirálba kerülsz.


És akkor még nem is beszéltünk arról hogy ha bekerülsz. A felsőoktatás nagyon fel tudja őrölni az emberert ssajnos.


Egyébként sok sikert kívánok az életben! Kívánom hogy találd meg a szímtásaidat, de keress más területet.

2017. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!