Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha vágdosssa...

Mit tegyek ha vágdosssa magát? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
A barátnőm vagdossa magat mert az apja folyton bünteti es most is megy verni őt. Nincsenek rokonai senki aki segíthetne. Az apját nem szeretné feljelenteni.Én nem tudok segíteni rajta mert nem vagyok ott. Mit mondjak neki hogy jobban legyen, sajnos nem vagyok ilyen eggyüttérzős lelek.

2017. nov. 2. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha önmagáért nem tesz meg annyit, hogy feljelentse, akkor te sem tudsz csinálni semmit. Az biztos, hogy kevesebb energiát vesz igénybe megkarcolgatni a bőröd mint elmenni a rendőrségre/gyámügyhöz.
2017. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én elmennék a rendőrségre.

Ha nem tudod dúrván megverni az apját olyan szinten hogy többet eszébe se jusson kezet emelni rá vagy akár csak rosszúl ránézni akkor ajánlom menj inkább te is a rendőrségre és név nélkül jelentsd fel.

2017. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az apa megverése több szempontból is pocsék ötlet. Egyrészt, nem derül ki a kérdésből, hogy a kérdező a lány barátja, és nem egy másik kamaszlány. Másrészt egy kamaszfiúnak se biztos, hogy van olyan fizikuma, hogy szembeszálljon egy 40-50-es pasassal. Harmadrészt szerintetek apuci utána magába szállna? Nagy frászt, levezetné a feszkót a kislányon.

A feljelentéshez látlelet kell, amihez ugye a lánynak el kell mennie orvoshoz... Csak úgy bemondásra a rendőrök se csinálnak semmit (meg valószínűleg amúgy se, amíg vér nem folyik).

Amit én tennék - és ez nagyon aljas, de velem is megcsinálták, és nem jártam rosszul vele - jelenteni kell a vagdosás tényét az iskolapszichológusnak. 14 éves kor felett nem kell szólniuk a szülőknek, viszont bármilyen más szervet bevonhatnak. És ha nagyon eldurvul a helyzet, a zsaruk, a tanárok, a gyermekvédelem, mindenki jobban ad majd egy felnőtt szakember szavára, mint két kamaszéra, mert a felnőttek ilyen istentelen birka fa.zfejek.

Ha a lány már nagykorú, akkor el kellene valahogy intéznetek, hogy el tudjon költözni otthonról. Akár távoli egyetemre jelentkezni (a legtöbb egyetemen szociális alapon "osztanak" kolit, nézzétek át a feltételeket, mert nagyvárosban albiban esélye nem lesz ellátnia magát), akár elvállalni olyan munkát, amihez adnak munkásszállót. Kezdetnek nem rossz. Persze csak akkor, ha tényleg senki barát, rokon nincs, aki(nek a családja) magához tudná venni.

Szóval ha még gimnazista, akkor van kinek szólni, ha már érettségizett, akkor pedig ki kell építeni egy tervet, az ad valami reményt és kitartást.

Ja, és arra ne számíts, hogy egyik napról a másikra felhagy majd ezzel a szokással, ez nem így működik.

2017. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lány vagyok,a barátnője.12 évesek vagyunk ugyhogy nem tud el menni koliba.Az apját meg mondom hogy nem meri feljelenteni.És nem is akarja.Mert a halott anyja a szívére kötötte hogy szeressék egymást blablabla
2017. nov. 15. 22:19
 5/9 theradion válasza:
És az apjának nem kötötte a lelkére?
2017. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát jó, akkor még pár év az apja mellett, és személyesen is elmondhatja az anyjának mekkora baromságot kötött a lelkére... most komolyan, ennyire fáj a gondolkodás az embereknek? Sajnálom, hogy 12 évesen ilyet kell átélnie, de az embernek gondoskodnia kell magáról/a szeretteiről, és persze azokat is el kell intéznie, akik ártanak neki, ez alapvető túlélési szabály.
2017. nov. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, 12. nektek még gyereknek kellene lennetek, nem ilyenekkel foglalkozni... A kérdés megfogalmazásából azt hittem, hogy 16-18-as korosztály.

Valószínű anyuka is be van fenyítve, vagy tényleg van akkora idióta, hogy szerelmes ebbe az emberbe. Kérdező, van a környéketeken bárki (tanár, felnőtt barát, stb.), aki nem ennyire puha*öcs, nem fél komfrontálódni, és meg is bízol benne? Ha van, akkor neki kellene elmondani, hátha ő tud tanácsot adni. Így a távolban sajnos nem sokat tehetünk a sablon gyermekvédelem, osztályfőnök, iskolapszichológus javaslatokon kívül. De valamit mindenképpen lépni kellene, bár elsősorban nem neked, hanem a barátnőd édesanyjának!

2017. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+tipp: hat osztályos gimnáziumba 12 éves kortól lehet járni, és oda felvesznek kollégiumba is. Ha van a környéken, érdemes utánanézni, persze attól még nyáron együtt kell lennie az apjával...
2017. nov. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, most figyelmeztettek, hogy már nem él az édesanyja, én ezen valahogy átsiklottam olvasás közben. Így az erre vonatkozó részt hagyjátok figyelmen kívül.
2017. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!