Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy Bulimiás vagyok? Kifognak akadni? Mi lesz utána?

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el! Hogy kéred a segítségüket, mert nem érzed magad jól a bőrödben, és úgy gondolod, hogy ezt nekik is tudni kell... de biztos, hogy segítőkészek lesznek.
2017. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia uh..ez nem könnyű helyzet tudom mert kb 12 éves voltam mikor bulimiás lettem, nekem volt kiváltó oka.Anno én sem mertem elmondani szülőknek csak nagyon rosszul lettem egy este és rájöttek. De ez egy jó lépés ha elakarod mondani. Szerintem ülj le anyuddal és mond el neki, hogy problémád van segítségre lenne szükséged. Sok bajtól megóvhatod magad ha ezt megteszed. Nálunk úgy ment h rájöttek h gond van elvittek házi orvoshoz ki voltam száradva émejegtem stb. Ott beutaltak pszichológushoz,családi ok váltotta ki nálam a bulimiát. Kaptam vitaminokat étrendet írtak ilyenek sokat segített lassan de megoldódott. Viszont tényleg beszélj valakivel mert én is meggyógyultam de nem teljesen a gyomrom nem oké nem ehetek meg akármit mert könnyen savam lesz vagy hasmenés stb. tönkretettem vele magam és nem ért ennyit. Ne félj és mond el nekik :)
2017. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet hogy csak kivánccsi vagyok mi lenne ! Kb 2 éve vagyok bulimias...eddig minden héten megmértük a súlyunkat (nalunk ez szokás..) de h karácsonyig ráveszem öket hogy ezt többe ne csináljuk akkor abba hagyom a bulimiát meg az evést.

14L /160 cm és 40 kg....tudom köver vagyok...de új év-uj én!😃😃😃(remélem)

2017. nov. 6. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kiakadnak e, de valószínű elvisznek pszichológushoz. Illetve könnyebben rá tudod őket venni, hogy ne mérjetek,h a elmondod. Amúgy ezzel sürgősen kell valamit kezdeni, mert még komoly egészségügyi gondod is lehet belőle. (Mondjuk nem hiszem, hogy kellemes lenne anorexia miatt kórházban tölteni a tinédzserkorod.)

Egyébként senkit nem érdekel a súlyod, inkább az alakod, ha zavar a kinézeted, csak egyél rendesen és sportolj, mindenkinek jobban fogsz úgy tetszeni.

2017. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+ A gyakori hányással kiharcolhatsz magadnak egy refluxot vagy nyelőcső rákot is a jövőben, szóval minél előbb kérj segítséget, ez, hogy esetleg kiakadnak egy-két órára nem mérhető annak a veszélyeihez, ha ezt folytatod.
2017. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!