Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy nem fognak felvenni egyetemre? Utána mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem lesz elég pontom. A szüleim ezt még nem tudják. Igazából nem is akartam tovább tanulni, de apám erőltette, kifizetett egy csomó pénzt magántanárokra, de sajnos így sem sikerült elérnem a megfelelő pontszámot. Pótfelvételivel még valahova bekerülhetek, de teljesen ki lesznek akadva. Nem tudom, hogy kéne elmondanom nekik, és hogy mi lesz velem ezek után... Ugyanis emiatt nem lesz szabad akaratom, nem engednek el nyaralni, stb.


(Esetleg valakihez odaköltözhetek ha kitagadnak? :D)


2015. jún. 8. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Minden szülő terrorista, most komolyan??
2015. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez tényleg nevetséges. A te életed. Majd ha kidolgoztad minimálbérért a beled, akkor majd lesz motivációd tanulni. Csak akkor már nem fogják a segged alá rakni a lehetőséget. De mindeki a maga kárán tanul. Én nem tagadnálak ki, csak megmondanám, mennyi a rezsi rád eső része, és mehetnél melózni a mekibe. Aztán jövőre felvennének, ez biztos, amikor tizenóra buditakarítás után hazaértél...
2015. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
33%

Nem vesznek fel egyetemre es az a legnagyobb bajod h nem mehetsz el nyaralni....nagyon irigyellek:D

Am szerintem: Nem ertem el a megfelelo pontszamot...nem vesznek fel apu

Ha kitagadnak irj privit es johetsz:DD

2015. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha ELköltözöl otthonról, akkor nem szólhat bele egyik szülöd sem, nem hozathatnak vissza, de nem is kötelesek egyetlen forintot sem fizetni a megélhetésedre.


Ha valakihez ODAköltözöl, akkor azért elötte nem árt átgondolni, hogy miböl fogod a saját költségeidet fizetni, mert nem igazán valószínü, hogy egy idegen el akarna tartani.


Kitagadás alatt nem világos, hogy mit értesz.

Jogilag ez azt jelentené, hogy nem leszel jogosult az örökségre, ha a szüelid meghalnak. Ennek nagyon szigorú feltételei vannak, pl. ha a szülöt a gyerek megpróbálja megölni, a gyerek köztörvényes bünözö és még néhány egyéb, hasonlóan komoly dolog. Az, hogy elköltözl, nem tartozik ebbe a kategóriába.

A köznyelvben azt is kitagadásnak nevezi, ha a szülö megszakít minden kapcsolatot a gyerekkel - ehhez mindenkinek joga van különösebb indok nélkül, ezért ezt a szüleid is megtehehetik, ha nem értenek egyet a döntéseddel.

2015. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg, hogy ha nem vesznek fel sehová akkor elmész dolgozni és kitalálod addig is, hogy hogyan tovább. Ha nem akarsz egyetemre menni, szakmát akkor se ártani szerezni, szóval én a helyedben megmondanám az igazat és elbeszélgetnék velük arról, mit is akarsz igazán. Ha még nem tudod, akkor egy évig dolgozz és tájékozódj, találd ki, mit akarsz kezdeni magaddal. Ha én ezt tettem volna annak idején, akkor most nem 30 évesen járnék újra egyetemre meló mellett, mert akkor eleve ilyen szakra adtam volna be, nem arra, amit a szüleim akartak(engem felvettek, elvégeztem és mire elvégeztem, rájöttem, hogy egy életen át ezt nem akarom csinálni).
2015. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ugy is kiderül. Jobb egyenesnek lenni.
2015. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem értem, hogy ti nem beszélgettek otthon? Az én szüleim nem jártak egyetemre, de kérték, hogy magyarázzam el a pontszámítást.Ugye az írásbelik eredményét már tudjuk, szóval ha a szülő tényleg foglalkozik a gyereke továbbtanulásával akkor már leesett volna neki is, hogy ez bizony nem lesz elég még jó szóbelivel sem.

Az is meglep, hogy magántanárra kifizetik a pénzt, de meg se kérdezik most, hogy mit gondolsz, felvesznek -e?

Engem egyből ezzel vártak a betekintés után..

Szerintem célozgass rá,hogy még jó szóbelivel is karcos lesz. Utána ha tudod már a végeredményt kiszámolod a pontod és mondod , hogy mennyi volt tavaly.Akkor már nem fog senkit meglepetésként érni, hogyha júliusban nem jön meg a várt SMS.

Ez van, mással is előfordult. Éreettségizz valamiből újra, csinálj nyelvvizsgát, dolgozz. Majd jövőre menni fog remélhetőleg. Nem dől össze a világ, csak ne ess ki a tanulásból, tudd le az érettségit újra októberben, utána is tanulj meg dolgozgass.

2015. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem miért kell szétszedni a kérdezőt, egy szóval se mondta, hogy nem tett meg érte mindent. Ha pl. engem az orvosira akarnának erőszakolni a humán vonalammal, valószínűleg körberöhögnének az emelt kémia érettségin. Az pedig miért fáj, hogy neki megszokott a nyaralás? Van ilyen, én arra irigykedek, akinek a BKV-zás megszokott, mégse tiprom sárba virtuálisan azokat, akik a BKV miatt panaszkodnak.

Kérdező, koleszban lakom, nem jöhetsz :/ Amúgy meg dolgozz valahol, és jövőre próbálkozz, esetleg meló mellett végezz OKJ-t vagy csinálj szintemelőt.

Válassz a lehetőségek közül, a szüleidet pedig állítsd kész helyzet elé.

Ha már dolgozol (a jövőben), akkor költözz el nagyihoz, haverhoz, bárkihez.

Pótfelvételit nem javaslok, ha csak nem akarod, hogy egész életedben madzagon rántgassanak.

2015. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Engem sem vették fel tavaly (óvónő...), úgyhogy OKJ-s képzésre mentem turisztikára. Örülök is neki utólag, hogy nem óvónéninek mentem, egy olyan fizetésből lehetetlen megélni. Esetleg menj szakmára, nekem is bejött. Most szombaton indulok Portugáliába 6 hétre ingyenes szakmai gyakorlatra, mert a suliban megnyertem egy pályázatot. Máris előrébb vagyok, mint egy óvónői diplomával, mert lesz külföldi munkatapasztalatom... :)

18L

2015. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy (vagy több) szakmát tanulni. Nekem se volt elég pontom ezért szakmát tanultam közben újra is érettségiztem most meg egyetemista vagyok

Amíg meg szakmán vagy addig van időd eldönteni hogy egyetemre akarsz menni vagy keresel munkát a szakmádban

2015. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!