Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek nem furcsa hogy már...

Nektek nem furcsa hogy már délután 4 órakor sötét van, míg nyáron este 9 órakor lett sötét?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mintha fél nappal rövidebb lenne egy nap. Egyhangúság stb.

2017. nov. 8. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
De igen, rettentően furcsa. Sőt, még az átlaghőmérséklet is alacsonyabb, mint nyáron és mindezek tetejébe még a fák levelei is elsárgulnak és lehullanak. Én is csak állok értetlenül... :)))
2017. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
En megszokasbol sotetedes elott vacsorazok mindig. Eleg fura mikor telen radobbenek hogy 4 ora van es mar vacsiztam😊 egyebkent egesz nap lehangolt vok meg nem is tudom... olyan punnyadtnak erzem magam.
2017. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem elösször van ez így.
2017. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Magyarországon kisugárzik az értelmi szint ezen évszakban hatékonyabban...megszoktam.
2017. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
45% neked ment a piros kéz Xdd
2017. nov. 8. 18:15
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
De. És roppantul idegesítő. Ha nem állítanánk át az órát, legalább 5ig világos lenne. Valaki mondta, hogy tökre rossz, hogy délután 4 óra után a gyereke tök sötétben indul haza. Meg hát nemtom, hogy alvás közben mikor világosodik, de amúgy amikor alszunk, akkor minek legyen világosabb, szóval az tök mindegy, de este viszont még akár 10 -ig is fentmaradnak az emberek, szóval akkor meg akkor égetik a villanyt, persz aki nagyon korán kel, annak is rossz még sötétben elindulni, de egyébként nálunk a csaj, aki messze lakott az iskolától, ő is azt mondta, hogy inkább 0. óra legyen, mint 9. , inkább fölkel előbb, minthogy a délutáni pihenőidőből menjen el neki. Mert volt két plusz angol óra, amit mindig be kellett raknunk, holott azt 9.-ben, a 9.-es órarendhez képest vállaltuk be azt a plusz két órát, 10-11-12.-re meg sokkal több óránk lett, sőt, minket meg se kérdeztek, és a szülőket is csak a 9.-es órarendhez vonatkozóan, utána már többet őket se. De állítólag mikor kezdtük a 9.-et, az első szülőin aláírattak velük egy ilyet, hogy beleegyeznek. És akkor én így, hogy az utolsó óra utolsó 10 percéről elkéredzkedtem, akkor értem haza 5 órára, és volt olyan, hogy másfél óra alvással kezdtem akkor, és akkor utána még tanuljál. Na mindegy, ez csak nagyon pici részben kapcsolódott ide. Ja meg a rádióban mondták egyszer, hogy ilyen óraátállításokkor több is a baleset, mert az embernek a biológiai ébresztőórája, na szal hogy hozzá van szokva egy rendszerhez a szervezet, és akkor tök rossz neki, hogy oda-meg vissza állítgatjuk az órákat. Ja meg valaki azt mondta, hogy valami 72 volt a vége, lehet, hogy 172 volt, nem tudom, hogy annyi plusz órát, plusz napfényes órát nyernénk, hogyha átállnánk arra az időzónára, ahol pl Románia van. Ja meg az is pl sunyiság, pár éve volt egy 23 órás vasárnap, mert a szombatot átcsoportosították, és akkor egy hétköznaphoz adták hozzá azt a plusz órát, és a vasárnapból csípték le (mert többet melózik, többet termel akkor, ha egy vasárnapi egyórát átrakunk egy hétköznaphoz adva), amikor meg vissza kellett állítani, szóval volt egy olyan hétvége is, ami mindössze egy 23 órás vasárnapból állt. Szóval engem zavar ez pl, hogy át kell állítani az órákat. Meg mikor tanfolyamra jártam, hétvégi képzés volt, s messze,- mondjuk ez már csak ilyen egyéni, és csak érdekességnek szánom; -szombaton még 5 órakor kelhettem , és akkor vasárnap meg az előző naphoz képest olyan volt, mintha 4 órakor keltem volna másnap. De mondjuk nem emlékszem pontosan, lehet, hogy az az óraátállítós 4órási nap volt a szombat, de nem , szerintem az a vasárnap volt, majd utána nézek, mert tudom az évszámot. Szóval ja, tökre rossz, hogy 4órakor sötét van, az estének 5-6 órakor kéne elkezdődnie, hát na, de mi ez, hogy 4kor már teljesen legyen éjszaka? Ha megtehetjük, hogy ne így legyen, akkor miért ne tennénk meg? Nem tudom pontosan a viszonyokat, hogy melyik időszakban mikor szokott világosodni pl, de ne legyen már délután négy órakor a napnak vége! Ha megtehetjük, hogy ne legyen, akkor tényleg ne legyen! Hát mi ez már:D Ja egyébként a napsütéses órákat nem tudom, hogy mennyi állna rendelkezésre melyik időszakban, arra akartam kilyukadni az előbb. Mert akkor kitalálnám, beosztanám én, hogy hogy legyen, hogy hány órára tegyük a sötétedés kezdetét, így aránylag jól bemérném, a reggeli felkelést is belekalkulálva. Egyszer meg kéne néznem tényleg, hogy egy teljes napig fennmaradok, és akkor tudnék csak egy ilyen beosztást készíteni, hogy milyen beosztás lenne az optimális, hogy a hivatalos meg attól továbbra is eltérne, azzal nem tudnék mit csinálni, muszáj lenne akkor is némileg alkalmazkodnom, ha nem úgy vezetnék be, hogy az enyémmel egyezzen:) Tudom, ez nem pontosan így megy, van a Föld forgása, de ebben pl szerintem szabad hozzászólásuk van az országoknak, szóval megengedhetik, hogy pl két ország között legyen X óra eltérés, pl 16 is. Amúgy még arra gondolok, hogy lehet, hogy nekem úgy jönne ki, nem biztos, de lehetséges lenne, mert még nem próbáltam, hogy szóval nem is pont egész órákra jönne ki, hanem esetleg valami 20 percekkel -meg fél órákkal is eltolnám esetleg; szóval ahogyan nekem pont tetszik és kedvem tartja, mert úgy találnám optimálisnak. De ezt nem nyújtanám be sehol, csak magamnak csinálnám szórakozásból.
2017. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Én imádom ezt az időszakot, olyan hangulatos.
2017. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem,mi furcsa ezen.

Ősszel,meg télen ez van.

Nyáron nem furcsa,hogy este 9-kor is világos van?Olyan,mintha két nappal hosszabb lenne egy nap.

2017. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Igen, furcsa érzés. Reggel kicsit olyan, mintha valamiről lekéstem volna, mert későn keltem fel, du. pedig meg csodálkozom, hogy miért van ilyen hamar sötét és az jut eszembe, hogy még mit nem tettem meg. Nem jó.
2017. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
kapjátok be :) jó a setét is ide
2017. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!