Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy irracionális, etikai és...

Egy irracionális, etikai és érzelmi kérdés, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Adott egy ember, ő életed szerelme, nagyon boldogok vagytok együtt, szereted, ő is szeret. Tökéletes az ember számodra, tökéletesnek látod. Lelki társak vagytok, segít neked, megbízhatsz benne és így van ez fordítva is, teljesen megértitek egymást. Sohasem csalna meg, mert tényleg szeret téged, úgy érzed nem tudnál nélküle élni annyira szereted, és ő is annyira szeret.

Választanod kell. Megölöd őt, de előtte megkínzod és megmondod neki, hogy az egész színjáték volt, sose szeretted, kineveted, megalázod stb.

Mindent megtettél, hogy a lehető legeslegeslegrosszabbul érezze magát, összetörve, traumatikusan, megkínozva élete utolsó perceiben. Sose tudná meg, hogy mi volt ez az egész, nem lenne többé.


Amint megölted, a világ összes szenvedése megszűnne. Nem lenne éhezés, erőszak, háború, alvilág, sprostitúció, állatkínzás, szenvedés, durva szintetikus drogok (mint pl. krokodil stb.), az emberek nem lennének kicserélve persze, a gonoszokból nem lennének jók, de felszívódnának a világból az ilyen dolgok, mint éhenhalás, gyermekerőszakolás stb.


Melyiket választanád? És mit éreznél utána?


2017. nov. 10. 07:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
48%
inkább ketten megváltoztatnánk a világot :) kevésbé irrac.
2017. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%
Egyiket sem mivel ez a kèrdès próbálja elfeledtetni a többi lehetősèget pedig vannak.
2017. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
68%

 

Így, ebben a formában nem mennék bele, nem ölném meg őt, főleg nem a leírt módon. Abban az esetben, ha elmondhatnám neki az egész történetet és ő beleegyezne, magára vállalná az áldozatot, TALÁN megtenném az emberiség érdekében (vagy inkább életem szerelme iránt érzett szeretetből, tiszteletből), bár hogy teljesen őszinte legyek, nem érzem úgy, hogy a körülöttem lévő emberek megérdemelnék azt a szinte tökéletes világot, ami várna rájuk. Úgy érzem, egész eddigi életemben nem kaptam annyi jót az emberektől, hogy feláldozzam értük életem szerelmét (és ezzel közvetve önmagamat is), főképp úgy, hogy a leírás szerint én ezért nem kapnék semmit, még a felejtés áldását sem, csak egy nagy rakás boldog embert, akik talán éppúgy nem foglalkoznának velem, mint most és talán fel sem fognák, mi történt.

2017. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én szeretem a drogokat úgyhogy nem ölném meg.
2017. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!