Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több személyiségem - ez...

Több személyiségem - ez normális? (hosszú)

Figyelt kérdés

Már korábban is észrevettem, hogy mennyire máshogy viselkedek a különböző környezetekben. Az iskolában, barátok között gondtalan, állandóan beszélő, jókedvű és folyton viccelő ember vagyok, aki abszolút nem tanul sokat. Itthon csendes, visszahúzódó, az előző pontos ellentéte. Tudom, meg lehet játszani magad, de mindig az adott "szerephez" illően gondolkozom. De ez csak a kezdet.

Szeretek könyveket írni, és gyakran is csinálom. Ilyenkor ugye kitalálom a karaktereket, az ő fejükkel gondolkozok. Az egyik mostani könyvem megírásához jobban bele akartam helyezkedni a főszereplő szerepébe, ezért egy regisztráltam egy chatolós oldalra, a főszereplőm adataival és egy kamu névvel. Tudom, becsapás, de most nem ez a lényeg. Beszélgetni kezdtem emberekkel, és egy idő után azt vettem észre, hogy teljesen öntudatlanul, de úgy válaszolok, viselkedek, gondolkozom mint a főszereplőm (kissé pesszimista, magába forduló, cinikusan szemléli a világot, stb.) Elég furcsa volt. Nemrég kitöltöttem egy személyiségtesztet, aminek a kiértékelése tökéletesen illett rám. Aztán nem sokkal rá kitöltöttem ugyan ezt újra, de belehelyezkedve a főszereplőm személyiségébe - a kiértékelés tökéletesen ráillett az övére. Pedig nem gondolkoztam a válaszokon, és gyakran csak olyan volt, hogy válasszak: kék vagy zöld. Tehát nem olyan egyszerű "becsapni" (kiismerni) a tesztet.

A kérdésem: Ez normális dolog? Mindenki bele tud helyezkedni ennyire egy adott, kitalált szerepbe, hogy a karakternek megfelelően gondolkozzon, olyan stílusban beszéljen? Úgy, hogy akár 3 személyiséget létrehoz, és mind a hármon keresztül beszél egy személlyel, aki elhiszi, hogy ők tényleg három, külön ember? (több példa is van rá)

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Ui.: Pszichológushoz kérlek ne küldjetek el, nincs ezzel bajom, mivel így könnyebben írok. Ez csak a kíváncsiságom. :D



2015. nov. 8. 15:00
 1/4 A kérdező kommentje:

Több személyiség*

Elírtam a címet.

2015. nov. 8. 15:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó a fantáziád, és át tudsz érezni, bele tudsz helyezkedni egy szituációba vagy karakterbe. Nem mindenki ilyen, de ez egyáltalán nem kóros.:-)

Mimikrit sokan viselnek, általában pont a gazdag fantáziájú, jó empátiás készségű embereknek megy ez a legjobban. Gondolj a tanárra, vagy az orvosra, aki akkor is maximális figyelmet és együttérzést kell(ene) hogy sugározzon a munkájában, amikor a feje fáj, haldoklik az anyja/szerette, vagy éppen mérhetetlenül ellenszenves számára az, akivel éppen foglalkozik.

2015. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csicsky ***** válasza:
Úgy néz ki, hogy kiváló színészi képességekkel rendelkezel. Érdemes lenne valami amatőr színtársulatnál próbálkoznod, vagy esetleg ha az iskolában van valami ilyesféle kezdeményezés akkor jelentkezhetnél.
2015. nov. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy nagyon jó színészi képességeid lehetnek ez alapján.

A több személyiség - pszichológiai szempontból - teljesen mást jelent.

2015. nov. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!