Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amióta nincs sok pénzem...

Amióta nincs sok pénzem kajára, kevesebbet eszek és kevesebbszer jön rám az éhség is, összeszűkült a gyomrom?

Figyelt kérdés

Ma is csak egy lekváros zsemlét egy szendvicset meg egy csokit ettem és nem érzem hogy iszonyatosan éhes lennék.

Valamelyik nap ettem egy kínai kaja adagot amitől régen nem lettem teli, most meg kb. hányingerem volt mire megettem. Az ember vajon többet eszik, mint amennyi elegendő lenne?


2017. nov. 10. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában többet eszünk mint kéne. Nagyobb adagot kíván a szemünk vagy tukmálnak ránk a gyorsbüfében. Ha éhesek vagyunk többet rendelünk/vásárolunk, aztán be is tömjük, "ha már kifizettem" alapon. Ha valami megmarad, azt a kicsit még csak benyomom, ne romoljon meg, ne kelljen kidobni. Gyakran nem is éhesek hanem szomjasak (!) vagyunk s azt is éhségként érzékeljük valamiért.

A mérsékelt evés meghosszabbítja az életet, ez mostmár bizonyított, csak marha nehéz megvalósítani a fejlett világban.

2017. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gelazso ***** válasza:
természetesen. összeszükül és eg egészséges ember tudja mennyi az elég. ha tudsz naponta mondjuk 5 kilometert futni, akkor a szervezeted diktálja az energiabevitel mértékét
2017. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mostanában mindig kidobom, otthagyom a kaja felét, szinte bárhol is vásárolok. Régen sajnáltam mert belém nevelték hogy a kaja nem pazarolni való, meg bennem volt hogy kifizettem. Ma már inkább eszek kevesebbet mint hogy utána szenvedjek egész nap.


Na meg napi beszélgetés:

- Kis adagot kérnék.

- Nincs kis adag, csak felnőtt van.

- De akkor nem lehetne hogy csak kevesebbet szedsz a tányérba?

- (értetlen bámulás) Mondtam hogy nincs kis adag...

Így megveszem és mehet a kukába...


Meg tény, hogy sok esetben az ember elengedi magát. Van amikor rám jön az ehetnék és egyben betolok egy pizzát, rá 1 liter kólát, arra még valami nasit. Vagy Burger kingben egy krumpli, egy kóla, egy hambi, még egy gofri desszertnek. Vagy sima kajáldában is kaja mellé egy desszert egy kóla.


Én közel 10 kilót azzal adtam le, 92-ről 83-ra hogy sokat bringáztam és csak visszavettem a napi fogyasztásból. Nem éheztettem magam, csak a desszert, kóla dolgokat meg a nassolást hagytam el.

2017. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magyarok nagyon nagy része túl sokat eszik, és szar kajákat.
2017. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!