Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hitler okkultista volt?

Hitler okkultista volt?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Hit benne, de nem tudom, hogy ő személy szerint is gyakorolta e.
2017. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, miért van ez a kérdés az emberek kategóriában? Az ezoban több emberre talál.
2017. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem... propagandaként használta az okkultizmust, mivel a németeknél egyre nagyobb teret hódított abban az időben a pogányság, de arra, hogy neki bármiféle köze lett volna hasonlóhoz, semmi bizonyíték nincs, csak szeretnek keverni az emberek.
2017. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább szerencsejátékos, hiszen kétfronton harcolt.
2017. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 11. 21:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagyok okkultista.
2017. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Durva, hogy 0%-ot értem el (3-as vagyok), amikor egy közismert tényt írtam le... Hitler keresztény volt, pont. Ez persze nem zárja ki az okkultizmust, de SEMMILYEN bizonyíték nincs rá, hogy bármiféle összeköttetésben lettek volna.
2017. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem én pontoztalak le.
2017. nov. 15. 01:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar a pontozás és a százalékok ezen az oldalon, az zavar, hogy ha valaki buta, és a lepontozás ebben az esetben épp ezt tükrözi.
2017. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hitt benne, hisz fiatal korától körül volt véve olyan emberekkel, akik érdeklődtek az okkultizmus iránt. Ez nem is olyan meglepő, ha az ember tisztában van, azzal a korral. Nem csak a németek, de más népek is érdeklődtek a téma iránt. (Brit Aleister Crowley, aki a máig ismert Thelema okkult filozófia/vallás alapítója, a török "Atatürk", aki az oszmán birodalom feloszlása után a legősibb népnek kiáltotta ki a törököket). A 19. század közepétől a 20. század első feléig a nyugati világban (lehet még ázsiában is, azt sajnos nem tudom) népszerű volt az okkultizmus, alternatív tudományok, dicső múlt keresése. Ezek rendszerint összefüggtek. A nacionalizmus elterjedése és a tudományon alapuló történelem kutatás egyáltalán nem jöttek ki egymással, így az akkori világ emberei alternatív doglokhoz nyúltak. Joseph Greiner, Adolf Lanz, Dietrich Eckart voltak akik nagyban befolyásolták Hitler világnézetét és okkultizmus felé terelték. Az, hogy keresztény volt léynegtelen. A náci vezetők mind keresztények voltak, csak máshogy értelmezték a kereszténységet. Himmler a kereszténységre alapozta a pogányságot, mondva Jézus eredetileg Árja germán volt, akit a zsidók megöltek és az a kereszténység amit ma ismerünk az egy zsidók által eltorzított változata az eredeti germán hitnek.
2017. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!