Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vezetéknevem megváltoztatásá...

A vezetéknevem megváltoztatásán gondolkodom. Mik a lehetőségek, mik közül választhatok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mit értenek a magyaros nevek alatt?

Mit lehet és mit nem választani?

Pl. csak Horvát meg Kovács stb.?

Nowak pl. lehetségtelen a “w” miatt?

Vagy német neveket sem szabad? Vagy magyar írással mehet az is?

Pl. Fuchs (Róka) és akkor az csak Fuksz lehet?

Esetleg a -cz, -ts, stb. is esélytelen? Pl Deuts (Deutsch).

Válaszokat előre is köszönöm. Tudom, ezek mind zsidók által is használt nevek. (Fuchs és a Nowak)



2017. nov. 15. 17:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mivel visszamenőleg a rokonaim Albertek, így nem lenne olyan nehéz megszokni.

Amúgy, ha megváltoztatni a nevem, akkor azt papírokban mindig fel kell tüntetni vagy hogyan működik?

2017. nov. 19. 13:56
 12/13 anonim ***** válasza:
Újakat állítanak ki szerintem, bizonyítványoknál talán elég a névváltoztatást igazoló okirat, de újra is ki lehet állíttatni őket. Az ilyen igazolványokból meg szerintem újakat kapsz teljesen. Hogy az új, az aktuális, a most jellemző neved legyen mindig rajta. (Amúgy én nem tudom, még nem változtattam nevet sosem, csak tippek ezek.)
2017. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kapsz egy névváltoztatási okiratot. Ezzel kell menned az anyakönyvi hivatalba, ott átanyakönyveznek (születési, házassági) (előző születésit bevonják). Aztán okmányiroda és minden okmányodat újra kell kérni. Ezek birtokában nem kell más a személyazonosságod igazolásához, attól a naptól, amikor megkaptad a névváltoztatási engedélyt, úgy hívnak és előző neved már nem használhatod. Korábban kiállított iratok, bizonyítványok, melyek a régi nevedre szólnak továbbra is érvényesek a névváltoztatási engedély bemutatásával.
2017. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!