Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig lehet élni egymilliárd...

Meddig lehet élni egymilliárd forintból? Mire érdemes befektetni? Egyáltalán érdemes e befektetni? Kötvényekbe meg ilyenekbe?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 10:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És ha a bankba marad a pénz mennyit kamatozik? Elég szerintetek csak bankban tartani a pénzt? Meglehet élni a kamatbol havonta?
2017. nov. 16. 10:31
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
vegyél aranyat nyiss több KKV-t. A feléből meg élj szolid életet.
2017. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha lenne 1 milliárdom azonnal felkeresnék egy pénzügyi tanácsadót, de olyat aki ért is a szakmájához.


Jó, ha tudod, hogy a bankban, csak kb 30 millió forintig van garancia pénzedre, ha a bank csődbe megy. Szóval nem tartanám a pénzem egy helyen soha.


A második dolog amit tennék, hogy összeállítanék egy pénzügyi stratégiát, a következő 5 évre. Egy kiadási és bevételi tervezetet, amiben meghatároznám a leendő életvitelem is. Én mindenképp befektetném a pénzem. Több bankszámlát nyitnék, köztük külföldön is, mondjuk Svájcban, ha kitörne egy háború legyen menekülési tartalékom.


Az értékpapírokkal most óvatos lennék. Ilyen tőzsdei lufi idején kivárnék és ha jól beszakadt a piac, akkor bevásárolnék belőlük és befektetési ingatlanokból is majd csak akkor. Feltörekvő ország tőzsdéjén nem vennék semmit és ilyen Questor-szerű cégekben sem.


A tanácsadóval meghatároznánk, hogy a portfólió hány százaléka lenne kockázatkerülő és kockázatot vállaló befektetés, amit időnként felülvizsgálnék.

2017. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha ennyire alacsony a pénzügyi ismereted, ajánlom megnézni az összeset.


https://www.youtube.com/watch?v=vgnlSwmUdQA&list=PLuZt2T3kHx..

2017. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
én befektetném, lenne rá ötletem, hogy hogyan csináljak belőle sokkal többet
2017. nov. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekem bőven elég egymilliárd. Nem érzem szükségét, hogy többet csináljak belőle, még sok is. Legalább 80 százaléka megmaradna életem végéig.
2017. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3/6 nem rosz amit irsz sőt.
2017. nov. 16. 13:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Tedd fel Luxemburgra a magyarok ellen :D


amúgy viccet félre téve, ha bankba teszed akkor semmiképpen se egy bankba hanem több bankba tedd


ingatlan

nemesfém

bérleti rendszerek (pl italautomata hálózat)

saját vállalkozás

tőzsde

részvények

Kötvények, itt érdemesebb egy kötvényalapot vásárolni


és fontos hogy ha be akarod fektetni akkor több dologba fektesd, mert ha egy valami becsődöl akkor a többi még mindig hozza a pénzt.

Sajnos konkrétabb dolgokat nem tudok.

2017. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én k.rvákra költeném s negyedét. A háromnegyedéből egy szép házat és tanyát vennék és élnék belőle.
2017. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Befektetnék mint Soros, az is fizette Orbánc tanulmányait

én is fizetnék neki még egy okítást...

2017. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!