Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Két informatikus közül melyikü...

Két informatikus közül melyiküket kérnéd fel egy informatikai jellegű problémád megoldására?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy mindkettőnek megvan a képesítése ahhoz a szakterülethez, egyiküket sem ismered, teljesen idegenek számodra, és nincs ismerősöktől sem ajánlás. Az egyetlen, amit tudsz, hogy az egyik férfi, a másik nő.

Kérlek, indokold is meg a választásodat!

Köszönöm!


2017. nov. 16. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amelyikkel hamarabb találkoztam. Nem érdekel, hogy nő vagy férfi az illető. Hívom az elsőt, ha nem elérhető, hívom a másikat.

22/N

2017. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

én is informatikus vagyok, akinek közelebb áll a szakterülete


programozásban a nők nehezebben tudnak érvényesülni, de pl grafikusként elég egyszerű nekik is

nem a nemtől tenném függővé

2017. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

off:


Abból, hogy a nők nehezebben érvényesülnek programozásban, feltételezed, hogy rosszabbul is értenek hozzá? Mert ha igen, akkor ez előítélet, és nem biztos, hogy így is van. Sőt, tudok olyan példát, hogy adott nőnek jobb érzéke van a programozáshoz, mint a designhoz.


on:


Maradjunk a kérdésnél, ugyanaz a szakterülete a kettőnek, ugyanúgy megvan a képesítésük, tehát feltételezhetően mindketten értenek hozzá.

2017. nov. 16. 14:27
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Nőként mondom, hogy először a férfit keresném meg.


Tapasztalás, de sokat olvastam is róla, hogy a férfiak jobbak matematikában és az ehhez szervesen kapcsolódó informatikában mint a nők, akik viszont a humán területeken jeleskednek a férfiakkal szemben.

Persze mindkét területen vannak kivételek, de én a nagy számok törvénye alapján döntenék, a férfi mellett.

2017. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#3:

az érvényesülés alatt nem a tehetséget, vagy hozzáértést értettem :)


ha mindkettőnek meg van, akkor referencia, vagy elbeszélgetés alapján választok, vagy akár találomra és bízok benne, hogy megfelelően megtudja oldani az adott feladatot :)

2017. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a nőt kérném fel, mert a nőkkel jobban tudok kommunikálni.
2017. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Kérnék tőlük referenciát, felhívnám mindkettőt és a beszélgetés alapján választanék. Mégis mit kezdjek azzal az információval, hogy az egyik nő vagy férfi? Releváns információk mentén hozok meg egy döntést. Pénzt fogok kiadni valamiért, nem pedig szerencsejátékot játszok, hogy aztán lesz ami lesz. Nő vagyok és elismerem, hogy a férfiak többségének jobb logikai készségei vannak, de engem konkrétan az a két szakember munkája érdekel, nem pedig statisztika adatok alapján játszok a valószínűségekkel. Mi van ha a férfi átlagon aluli a nő meg átlagon felüli? Mert attól még, hogy a férfiak remekelnek a logikai feladatokban, simán beállhat ez a helyzet is. Badarság lenne hasraütésszerűen ítélkezni a két informatikus felett.
2017. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 7-es választ, ez egy nagyon korrekt hozzáállás.
2017. nov. 16. 15:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sem mellékes hogy ki mennyiért oldaná meg a problémát. Na meg mi a probléma.
2017. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mind kettővel beszélnék kérnék árajánlatot. A benyomások és az ár alapján választanék. Ha sürgős a dolog akkor az is döntő lenne, hogy melyikük tud hamarabb segíteni.
2017. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!