Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan jöhetek rá arra hogy...

Hogyan jöhetek rá arra hogy hol siklott félre az életem?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyjából úgy 11-12 éves koromig teljesen boldog, normális voltam, nem volt semmi bajom, iskolában jól teljesítettem, szociális életem mondjuk nem volt túl nagy, inkább itthon gépeztem, interneteztem és rajzfilmeket néztem folyton amikor nem volt iskola, meg sokat voltam rokonokkal.

Aztán jött sok-sok iskolai bántalmazás, megaláztatás, sose fogadtak el egy közösségben se amibe belekerültem. De kisebb koromban ez még egyáltalán nem zavart, csak ahogy nőttem úgy kezdett el egyre jobban. Mostanra, huszon egynéhány éves koromba viszont teljesen leépültem minden tekintetben. Szellemileg de szerintem testileg is. Testileg minden bajom van, úgy érzem magam mintha legalább 60 éves lennék. Szellemileg meg, a tanulmányi eredményeim idővel egyre romlottak, és semmi életcélom nincs, semmi elképzelés hogy egyáltalán mit tanulhatnék amivel mennék is valamire. Mert nincs semmi különösebb érdeklődési köröm, meg nincsenek terveim, nem tudom miért. Mások már középiskola végén tudják nagyjából mit akarnak. Nincsenek emberi kapcsolataim, nem tudok bánni az emberekkel, nem tudok beszélgetni velük. Kisebb koromban ez se így volt, akkor még simán beszélgettem. Szociális képességeim sokkal jobbak voltak 10 évvel ezelőtt, valamiért az utóbbi 10 évben épültem le totálisan. Mostanra kb. teljesen egyedül maradtam, rokonaimmal nem tartom a kapcsolatot, az anyámék utálnak, lenéznek és megbánták hogy egyáltalán megszültek, konkrétan szégyellnek hogy ilyen gyerekük van, barátaim nincsenek és nem is lesznek úgy néz ki. A teljes magány vesz körül, meg a kilátástalanság, holott régebben még nagy reményeket láttak bennem az ismerősök meg az iskolában a tanárok. Mostmár egy nagy senkinek tart mindenki.


Hogyan jöhetnék rá arra hogy miért épültem így le teljesen mostanra? Mi lehet az oka ennek?

És van még remény a javulásra?


Mostanság állandóan azon gondolkodok mi romlott így el, miért ment így tönkre minden az életemben ami amúgy nem indult rosszul, kiskoromban az anyámék mindent megadtak, meg tanulmányilag is jól teljesítettem most meg ez van. De egyszerűen képtelen vagyok rájönni erre


2017. nov. 19. 15:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Mindez azért lenne esetleg mert az iskolában, általános felsőben és középiskolában is teljesen sz*rrá aláztak, megszégyenítettek és folyton bántalmaztak?
2017. nov. 19. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne azon filózzál, hogy mi volt régen, hanem azon, hogy hogyan tovább.


palferi.hu

2017. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azon kattogsz, hogy hol rontottad el, akkor csak a múltban kattogsz. Engedd el az egész sztorit! Az egészet. Most vagy ahol vagy, teljesen mindegy mennyire mélyen. Tudom nehéz onnan lentről megérteni, de próbálj meg nem a múlton kattogni, hanem szemléletet váltani magadban. Ez hosszú folyamat, szóval nem egy napos. Ismerd meg magadat, énképedet, kèpzelj el énideált, célokat. De ott van Brian Tracey youtube videosorozata asszem 27-28 részben. Minden nap meghallgatsz 3-at, többször kijegyzetelve stb. Aztán egy hét múlva meglátod, hogy mennyire más lesz. Hidd el!
2017. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!