Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki számít alkoholistának?

Luxorina kérdése:

Ki számít alkoholistának?

Figyelt kérdés
Mi az, ami miatt meg lehet "állapítani" valakiről, hogy ő alkoholista?

2017. nov. 20. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem jut hozzá a "napi adaghoz", akkor komoly hiányérzete van miatta. Ez lehet akár csak napi egy sör vagy 2 dl bor, de ha nincs, akkor nagyon KELL!
2017. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van néhány alkoholizmus teszt, kérdőív a neten, ha őszinte válaszokat adsz rá, kiderülhet, hogy van-e gond...
2017. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mint az elso. Sőt tovabb megyek a sulyos alkoholista alkohol nelkul annyira rosszul lesz hogy mentot is lehet hogy hivni kell (en legalabbis ezt tapasztaltam) de idaig senki ne jusson el. :/
2017. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. nov. 20. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mesélek valamit. Olyan 35-40 éve az éjszakai vagonrakás után bementem egy felesre a sarki becsületsüllyesztőbe. Volt ott egy 50 körüli fazon. Magas, vékony, beteges kinézetű. Ő is kért egy felest. A kocsmáros valószínűleg ismerte már, mert kétdecis pohárban adta ki neki a szeszt. Jól is tette, mert fickó úgy remegett egész testében, hogy a felesből egy csepp sem maradt volna a pohárban.

A lényeg, hogy amint eltüntette, csak megrázta magát, és rögtön megszűnt a remegése.

Na, ez már a nagyon súlyos függőség jele.

Jelzem, 26 éve absztinens vagyok, de én is voltam alkesz. Amolyan menedzseralkoholista. Még az átkosban történt, amikor minden cégnél kellett lennie repipiának, és nem is volt illő üres kézzel menni tárgyalásokra. Minden napom azzal telt, hogy itt egy konyak, ott egy wisky, amott egy egy pohár portói. Néhány év alatt eljutottam arra a szintre, hogy mielőtt hazaindultam volna, átgondoltam, hogy van-e otthon pia? Ha nem volt, vettem valamit.

Na, ez már tagadhatatlanul az alkoholizmus jele.

2017. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megosztottad a történetet, sokat segítettél vele.
2017. nov. 28. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!