Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől számít valaki alkoholist...

Mitől számít valaki alkoholistának? És miért nézik le az emberek az alkoholistákat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,hogy hol kezdődik az alkoholizmus... Mikor számít valaki betegnek...

Meg azt vettem észre, hogy az alkoholistát inkább lenézik, megbélyegzik, ment segítenének neki... De miért?



2017. júl. 8. 09:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
60%

az apám elitta a házunk. hiába próbáltunk beszélni vele, segíteni neki csak mégtöbbet kezdett piálni. most az otthonában úgy él mint egy hajléktalan és még kérdezed miért ítélem el az alkoholistákat?


Nyílván az én példám eléggé rossz példa, de miatta minden részeg emberben csak egy beverni való arcot látok.


szerintem már a napi 1 "kötelező" sör is alkoholizmusnak számít.

2017. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Értem, nekem van ilyen gondom és elég fiatal vagyok. bár nem szoktam agresszív lenni tőle stb..

de én csajnálom ,hogy a családom csak lenéz, megbélyegez, piszkál...stb... én örülnék ,ha segítenének nekem, csesztetés helyett. mert nálam ezzel azt érik el ,hogy ilyenkor még depisebb leszek és nagyobb szükségem lesz a piára... mert abba szoktam menekülni..

szerintem szülőként a kiközösítés, lenézés a legrosszabb dolog ,amit ebben a helyzetbe lehet tenni.

szeretnék majd segítséget kérni, mert ismerek egy jó szakembert, de 1-2 hónapig várnom kell addig ,mert kell hozzá pénz..

de pont az a baj ,hogy én is képes vagyok elinni még a kaja pénzemet is...

De újabban azt szoktam csinálni, hogy van egy megbízható "pótanyám", neki szoktam adni a pénzemet, hogy vigyázzon rá :D mert tudom, hogy elszórnák..

mindegy a lényeg, hogy nem értem ,hogy miért kell lenézni az alkoholistákat..

2017. júl. 8. 10:25
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam alkoholista, és úgy értem el az alkoholizmus harmadik stádiumába, hogy ezt a családom észre sem vette, fel sem tünt nekik... stb.

18 éve történt valami ami miatt egy fűkeverékből főzött teával kúráltam magam. Csak mellékhatásként tapasztaltam, hogy néhány nap után, már nem remegek a piáért, és azóta nem iszom alkoholos italokat. Nem lettem alkoholellenes, csupán a szervezetem nem kívánja a piát. Szerintem ez a teakeverék neked is segítene abbahagyni a túlzott piálást.

A receptet priviben elmondom.

2017. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
sajnos a legtöbb piás ki se akar gyógyulni belőle, nem is értik miért baj az alkoholizmus. a legtöbben még a segítő kezet is elhajtják, csak ihassanak. az már egy jó dolog, hogy leakarod tenni, de hidd el nehéz lesz visszanyerned a bizalmukat. sok szerencsét hozzá.
2017. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 Phoney ***** válasza:
100%

Ahol az alkoholizmus *kezdődik*, ott még csak pszichiáter tudja azonosítani. Ha már laikusként is teljesen egyértelmű, akkor az már régen elkezdődött.


Az alkoholizmus kényszeres alkoholfogyasztás, de nem úgy kényszeres (legalábbis jó ideig nem), hogy muszáj innia, hanem úgy, hogy (majdnem) minden nap az üveg mellett találja magát, és fel se tűnik neki, hogy ez nem normális. Ha ezzel szembeállítják, akkor a feje elkezd „okokat” (kifogásokat) generálni, elsősorban saját magának, így legfeljebb a külvilágot, a körülményeit fogja nem normálisnak látni. Ha nem ihat, akkor sem a sóvárgás a legnagyobb ellensége, hanem az, hogy addig kattog az agya, amíg ki nem dob egy (arra az alkalomra) tökéletes kifogást a „csak egy pohárra”, és ez az, ami ellen nagyon nehéz küzdeni. Tehát az alkoholizmus lényegében egy elmebetegség. Ezért nem lehet az ivást kizárólag akarattal abbahagyni (bár akinek sikerül abbahagyni, az szereti az akaratának tulajdonítani), hanem inkább a külső körülmények megváltoz(tat)ásával.


Persze értelmesebb ember idővel észreveszi, hogy itt valami nincs jól (pl. mert egyfolytában szarul van), de rossz esetben évek után se fogja fel a hülyéje, hogy az ivás rossz neki.


A lenézés egyrészt abból fakad, hogy az ivás kívülről egy tudatos választásnak tűnik (az általános műveltség nem is nagyon ismer tudattalan választást). Az persze változó, hogy az alkoholista mennyire sáros a dologban, de többnyire nem annyira, mint ahogy első ránézésre tűnik. Másrészt meg abból fakad, hogy az alkoholisták sok bajt és fájdalmat okoznak, és hát lássuk be, ha valaki bánt minket, akkor azt lehetőség szerint nem beteg, hanem szar embernek szeretnénk elkönyvelni (mert nemcsak az alkholistának vannak tudattalan döntései és „a farok csóválja a kutyát” gondolkodása, hanem mindenkinek).

2017. júl. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy ezt irom,nekem vannak alkoholista családtagjaim,szintén nem agresszivak,de nem birom nézni,látni a függőségüket,a dugesz piákat és én is mélységesen megvetem őket.Veszekedést provokálok velük,megmondom nekik a véleményemet.Azért nem tudok velük együttérezni mert azelőtt ők is mindig közönyösek,érdektelenek voltak az irányomba,nem értettek meg mikor nekem lett volna szükségem arra és ez bennem maradt-akkor még nem voltak piásak.A tegnap esti veszekedés után szeretnék elmenni a közelükből.Lebetegitenek lelkileg.

A kérdésem az lenne miben lehet segiteni nekik? Te legalább felismered,hogy szenvedsz tőle,szabadulnál.Ez dicséretes!Az én családtagjaim tagadnak,még a nyilvánvaló téynket is amiket látok letagadják a szemem előtt és még engem bélyegeznek meg hülyének aki pszichiátriai kezelésre szorul.

2017. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
54%
Amikor az alkohol bevitel a napi rutin részévé, szokássá válik, mennyiségtől függetlenül. Nem mindenki nézi le őket, de mindenesetre számalomra méltóak, amiért egy "élvezeti cikk" kell a normális életvitel folytatásához.
2017. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Én azert nem ertek egyet azzal h le kell nézni őket,mert nem minden alkesz agressziv... pl egy sulyos depresszios ember miben jobb?

Én nem nézem le anyámat pedig sulyos depresszios munka után nemcsinál mást csak kiabál velünk,foleg velem és fekszik... sokat bánt lelkileg. Ha valami jot csinalok mondjuk tanulok,dolgozom abban is talal valamit h csesztessen vele.

Eleinte a családi gondok miatti időnkénti lehangoltságot kezeltem piával .. már ez minden napos lett. Nem vagyok ingerult agressziv általában

A konfliktust is kerülöm....

Még is lenéznek... és bántanak. És ez nem segit a helyzeten

(bocsánat h igy irok,telorol irtam)

2017. júl. 10. 17:33
 9/43 anonim ***** válasza:
És mi gátol abban,hogy csak úgy letedd az italt? Miért nem megy,hogy ne igyál?(tényleg érdekel,hogy éreznek ezzel kapcsolatban az alkohol problémával küzdők,mert sajnos ezt nem tudom megérteni).
2017. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
A gond az-ezt az otthoni helyzetre irom,hogy lehangol másokat is ha valaki iszik,mikor meglátok egy pálinkás üveget, egy félig tele poharat a szekrényben,amit dugdosnak, a fél literes üvegeket a szekrényben,meg ha valaki azt húzogatja titokban és rajta kapom,ezek nagyon kiütik a biztositékot, és egy düh lavina indul el bennem,amit kifejezésre is juttatok.És nem nem tudom megmagyarázni miért.Azt nem értem meg hogy valaki az italt,cigit,drogot miért nem tudja letenni(nem használom egyiket sem).Sokat kávézom,de volt időszak amikor tudatosan lemondtam erről.A családtagjaimnak nem tudok segiteni,egyedül vagyok ezzel az egész helyzettel és megbénit a tehtetelenség,ezért szeretnék elmenni otthonról,mert igy talán egy felszinesebb(igy se jobb aviszonyunk a felszinesnél)szinten tudnám velük tartani a kapcsolatot.
2017. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!