Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy valakinek 2 milliós, a másiknak 70 ezres nyugdíja van?

Figyelt kérdés
Az, hogy többet fizetett nyugdíjjárulékot, csak azt jelenti, hogy egész életében sokkal jobban keresett, tehát nincs akkora szüksége a nyugdíjra, mint annak aki egész életében minimálbéren élt. Amíg dolgozik valaki, a munkája ér X összeget, viszont a nyugdíjasok miért különböznek ennyire, értékben.

2017. nov. 21. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki tobbet keresett az tobb nyugdijjarulekot is fizetett. Szerintem egy maximum nyugdijat kellene megallapitani mert ketlem hogy az aki 2 millios nyugdijat kap havonta az 400 milliot fizetett be korabban es most azt kapja vissza reszletekben.

Nyilvan aki 70.000et kap az se biztos h annyit befizetett mint amit elete vegeig kapni fog de meg se uriti annyira az allamkasszat mint az aki 24 milliot kap minden evben.

Nem hiszem hogy havi 700al nem lehetne meghatarozni egy max nyugdijat. Ezzel meg az is megelne aki hozzaszokott a johoz es vannak igenyei,magas kiadasai foleg ugy hogy korabban megvette a hazat, gyerekeit felnevelte tehat csak sajat magara koltene.

2017. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is maximalizálnám a nyugdíjakat már akár 4-500 ezerrel is. Azzal, hogy valaki kevesebbet kapna, annak jutna több, aki most a megélhetési szint alatt kap. Nem mondom, hogy mindenkinek egyformán kell kapnia, legyenek különbségek, hiszen nyilván akkor is voltak, amikor dolgoztak, de egyrészt, mindenki aki most csal (feketézik), az gondoljon arra, hogy mi lesz ha... és ne utólag sírjon, másrészt egy nyugdíjas jó esetben már mindent megteremtett magának, amire szüksége volt. Lakhatás, akár autó, a gyerekek felnőttek. A havi megélhetéshez nem kell milliós nyugdíj, főleg nem úgy, hogy más éhezik.

Mondom ezt úgy, hogy mondjuk az én nagymamám 42 évet dolgozott, ebből 13 eltűnt az éterben, ami igen gyakori volt akkoriban és még most is látom közvetlen vezetőként sok nyugdíjhoz közeli emberen a kétségbeesést, mert "elvesztek" évei az előző rendszerben. Több járna, mint amennyit kapni fog, na hurrá és ugrálhat az ember, hogy de pedig ő teljesen fehéren dolgozott, ha erről nincs sehol semmije. A nagymamám a végigdolgozott életével 74 ezer forintra jogosult havonta. Megéldegél belőle, spórol, amin tud (pl. a fűtésen jelentősen, inkább felvesz két vastag pulóvert a lakásban...) de ilyenkor mindig elgondolkodok, hogyha mi unokák a nyugdíj járulékunkat a kezébe adhatnánk, akkor milyen élete lenne...

Vagyis természetesen maradjanak meg a különbségek az alapján, hogy ki mennyit dolgozott és mennyi járulékot fizetett, de ne ilyen szinten!

2017. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ugyanaz ami az aktív korúak esetében. Van aki középiskolai végzettséggel 150-et kap, a másik meg büfészakos diplomával 400-at.
2017. nov. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
És arról mi a véleményed, hogy aki a Kádár-korszakban dolgozott (vagy "dolgozott", mert egyszerű kapun belüli munkanélküli volt, ötödik portás a tsz-ben vagy huszadik takarító a gyárban), az folyamatosan emelt nyugdíjat kap, míg a mostani 30-as generáció hiába dolgozik a versenyszférában és hiába fizet nyugdíjjárulékot, lehet, hogy az állami nyugdíjpénztárból nem kap majd vissza semmit?
2018. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szerintem kérdezd meg a gyakorin!
2018. ápr. 23. 12:48
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Elmész te a jó büdös...... szobádba vissza ezzel a rasszista kérdéssel!! Ennyire irigykedsz, vagy csak simán dühít, hogy te nem fogsz ennyit kapni? Szerintem még fejlődnöd kellene gondolkodási módban..... Itt a gyakori meg tele vas seg....el, akik ( velem együtt ) csak kötekedni tudnak. De én csak kiosztalak, a másik viszont ilyenekért piszkálni fog...

2018. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon értelmes fiatalember lehetsz, ja mégsem!
2018. ápr. 23. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!