Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az ilyen orvostanhallgatókról/leendő orvosokról?

Figyelt kérdés

egyetem alatt semmi mást nem csinál csak tanul éjjel-nappal


állandóan szorong a vizsgákon/zh-kon, még amikor nincsenek akkor is


szidja azokat akik szerencsével mennek át a vizsgán, de szemtől szemben mindenkivel nagyon kedves


minden órára bejár ( olyan előadásokra is mindig ahol katalógus sincs), közben szidja, hogy miért kell bejárni


emellett kb. minden tárgyat és tanárt szid, hogy milyen rossz, mennyit kell tanulni, milyen felesleges ez meg az. semmi nem érdekli úgy igazán, de mindenből jó jegyet akar


ha valamije véletlenül 3as lesz vagy rosszabb, akkor sír, kiakad teljesen


ha egy tanár/tanársegéd/orvos a közelben van akkor elkezd félni, szorongani és mindent megtesz, hogy bevágódjon nála


betegeket alig meri megvizsgálni, alig mer hozzájuk érni, mintha bocsánatot kéne kérnie azért, hogy megvizsgál valakit


2017. nov. 28. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Az jo, nagyon jo dolgog, hogy komolyan veszi a tanulast.

Az meg, hogy szorong, hat ilyen az egyetem, plane egy orvosi (en etk-ra jarok, de meg itt is eleg sokat kell tanulni). Teljesen ertheto, hogy probal teljesiteni, es nem csak arra megy, hogy legyen meg a vizsga es kesz....

Az meg hogy a betegekhez nem mer nyulni... hat istenem. Majd belejon. Senki sem ugy szuletik, hogy mindent tud, mindenhez ert!

2017. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
89%
Szerintem ez az átlag. Főleg ha a családja is nagyon szigorú.
2017. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy szorgalmas és komolyan veszi a tanulást, minden órára bejár, az dicséretes. Ha felismeri, hogy a tanultak egy részének semmi értelme, akkor tud kritikusan gondolkodni, ez is jó. ha a sok tanulás ellenére gyengébb jegyet kap, és ezt kudarcként éli meg, az legalábbis érthető.


Az állandósult szorongás viszont azonnal kezelendő, így nem válhat belőle orvos.


A beteggel szembeni magatartást pedig tanítani kéne, mert egyáltalán nem hétköznapi szociális érintkezési forma. Ha a szorongását kezelik, később a betegekkel szembeni magatartása is változni fog valószínűleg.

2017. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem szimpatikus, ha egy orvosnak, - akin az életem múlhat - van tudása, nem csak úgy átcsúszik a vizsgákon.

A betegekkel meg inkább finom legyen mint durva, a lényeg a tudása.

2017. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Kiváló, másokon áttaposó hivatalnok lesz belőle
2017. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Súlyosan megfelelési kényszeres, ámde empatikus és intelligens is, mert képes kritikusan gondolkodni, ahogy már említették feljebb.

Ha ezt a problémáját sikerül kezelni, kiváló orvos lesz belőle, mert tudása is lesz, nemcsak diplomája.

Az, hogy nem meri megvizsgálni a betegeket, hacsak nem végzős, még pozitív dolog is és az előzőekből adódik: tudja, hogy még nem elég gyakorlott ahhoz, hogy ne okozzon fájdalmat a betegnek.

Majd ha gyakorlott lesz, ez el fog múlni, tapasztalat.

A legfőbb probléma a magyar képzési rendszer, valóban képtelenek úgy oktatni, hogy ne később, a már leendő munkahelyen kelljen az embernek a tudása 80%-át megszereznie. Röhejes. Aki átlátja, hogy így kb. nem halad semerre, az gyakran kikészül.

2017. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

"szidja azokat akik szerencsével mennek át a vizsgán, de szemtől szemben mindenkivel nagyon kedves "


Na az ilyeneket én is szidom. Középiskolában elmegy, de ha valaki orvosnak készül, az tanuljon is, az isten áldja meg...

Ezért nem járok évek óta orvoshoz, mert felcsapom a googlet és hetekkel előbb megmondom mi bajom, mint az itteni orvosok legtöbbje. Szó szerint csak találgatnak. Az oké, ha semmi tudás nincs a diplomájuk mögött, de legalább próbálnának ők is utána járni, az internet világában nem olyan bonyolult. Csak hát ugye szarnak bele, ugyanúgy, mint előtte az egyetemen.

2017. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

A túlzott szorongás, idegeskedés szerintem nagy probléma. Lehet lelkiismeretes, de mire végez teljesen ki fog égni mint sok másik egyetemista. Persze nem törvényszerű, de én így látom, sajnos pont a lelkesedést és szakmai szeretetet tudja legjobban megölni az egyetem.


Ettől függetlenül semmi extra.


Mindenki "szidja" azokat akik semmit nem készülnek és átmennek és senki nem mondja a szemükbe. A kettő külön dolog. Nekem is voltak haverjaim akikkel jóban voltunk, együtt jöttünk mentünk, ettől függetlenül kiakasztó volt ha annak lett a legjobb a vizsgája akiről tudtuk hogy semmit nem tett érte.


Az előadásokra, órákra meg azért jár be az ember hogy tanuljon, képezze magát. Nem azért mert "van katalógus".

2017. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!