Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvittem a szerelőhöz a...

Elvittem a szerelőhöz a számítógépemet, azt mondta, hogy jó a gép, ma már be sem kapcsolt. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt számítógépet egy számítógépes boltban. Hazavittem a gépet, jó volt, de amikor nagyon megterheltem akkor magától kikapcsolt. Vettem bele plusz ventillátorokat, javult a helyzet de még néha így is kikapcsolgatott. Elvittem a szerelőhöz akitől vettem, elmondtam neki, hogy mi a gép baja, megvizsgálta, elkért 3000 forintot és azt mondta, hogy a gép jó. Tegnap megint lekapcsolt magától, mivel mar este volt ezért nem is kapcsoltam vissza. Ma elindítottam, de nem kapcsol be.

Ilyenkor mit lehet tenni, amikor elviszek valamit a szerelőhöz, ő "megjavítja" utána mégis tönkremegy?


2017. nov. 28. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármit csak akkor lehet javítani, ha produkálja a hibát, amelyet az ügyfél állít, vagy esetleg mást.

Ha nincs hibajelenség, nincs mit javítani.

Ilyenkor én futtatok tesztet, terhelem, amennyire lehetséges, de ha hibátlanul megy, nem tudok vele mit kezdeni.

Az időt ráfordítottam, dolgoztam vele...

Te tudnád így javítani?

2017. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
47%

2 lehetősg jutott hirtelen eszembe.


1. szerintem ez a legvalószínűbb . A processzor ás a rajta levő hűtő között nem megfelelő az érintkezés ésetleg öreg a szilikon paszta. Rakj fel valami progit ami monitorozza a proci hőmérsékletét. (pl a free aida64 et ) .


2 . Rosszalkodik a tápod. Nem ad le terhelve akkora feszültséget mint kellene.


3. A "szerelőnek" kend a hajára :)

2017. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol tartod azt a gépet? Láttam már olyan ürgét, aki majdnemhogy légmentesen elzárta egy szekrénybe, még jó, hogy döglődött szerencsétlen, öt perc alatt túlmelegedett :D
2017. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az ami a 2. válaszoló 1. verziója. Nem túl meleg a gép amikor kikapcsol? Nem tudom, hogy vizsgálta be a szerelő de ha be se indul egyáltalán akkor még alaplapi probléma is lehet.

Használtat soha ne vegyél garancia nélkül :D

2017. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1#

Ha a gép nem produkálja a hibát, akkor addig terhelem amíg nem jön elő a probléma. Én elmondtam a szerelőnek hogy mi a baj, ő megvizsgálta, kért érte pénzt és rá egy hétre megdöglött a gép.

Én autószerelő vagyok és ha behoznak egy kocsit a műhelybe, hogy például gyorsításkor néha elfogy a kocsi ereje, akkor addig teszteljük amíg meg nem tudjuk, hogy mi a hiba. Nem csak megjáratjuk egyszer-kétszer és ha nincs hiba akkor visszadjuk, hogy jó a kocsi. Aztán meg az ügyfél meghal, mert neki neki épp egy kamion előzése közben állt meg a kocsi és ezért összecsattant a szembejövővel.



2#

Én is körbekérdezgettem, hogy mi lehet a hiba, de nem kezdtem otthon megcsinálni, mert azt feltételeztem, hogy a szerelő ért hozzá.

2017. nov. 28. 22:41
 6/8 anonim válasza:

1995 óta nekem is volt időm pár gép összerakására. Úgy 1000+ra taksálom. Mikor Terhelésnél megáll a gép , az az esetek 70-80% -nál a nem megfelelő hűtésre vezethető vissza. Van az alaplapi beállításoknál 2-3 olyan lehetősg amivel mi magunk akadályozhatjuk meg a teljes "pusztulást " Pl nézi a proci hőmérsékletét és amennyiben e beállított felett van kikapcsolja a gépet. Okozhatja még nem létezö de a biosban beállított ventillátor fordulatszámának figyelése.


Mivel azt mondtat hogy venti vásárlása utén némileg javult a helyzet én még mindig kiállok a processzor túlmelegedése mellett.

2017. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#

Köszönöm a segítséget, de most nem a gép hibájanak mivoltja a lényeg. Itt az a probléma, hogy elvittem a szerelőhöz a gépet, elmondtam, hogy mi a baj, ő azt állította hogy a gép rendben van, erre rá egy hétre mégis kipurcant a gép.

2017. nov. 29. 06:39
 8/8 anonim válasza:
Ezt szerintem egymás között kellene valahogy elintéznetek. Mikor elhoztad a gépet az eladó nem adott semmiféle garanciát ? Használt gépek esetén is szoktak adni valamennyit 1 hét 1 hónap.
2017. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!