Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is gondolkodik így?...

Más is gondolkodik így? Érdekes kérdés?

Figyelt kérdés

Heló!

Az fogalmazódott bennem, bár "fiatal" vagyok hogy az életnek mi értelme ha utálod a munkád?


Egyetemre járok és annyira nem érdekel az amit tanulok... bár túlzás hogy tanulom.

Lényegében nem tudom miben vagyok tehetséges, nem tudom hogy tudnék kiválóan tanulni vagy valamiben kiemelkedő lenni, DE azt tiszta előttem hogy nem akarok egy életen át 3-4 műszakban dolgozni vagy valami maszeknál kihajtani a belem hogy aztán 60 év munka után nyomorúságosan biorobotként eltemessenek.


Tehát ha nem lehetek kiváló valamiben, és tegyük fel nem szeretem a munkám mi értelme az életnek?

Dolgozol valamit amit utálsz hogy élj, és azért élsz hogy azt dolgozd amit utálsz.

Persze lehetnek apró örömök az életben, de napi 8-10-12 órában így is azt csinálod amit utálsz és valószínű hogy ilyen munkákkal sose viszed sokra.



2017. nov. 29. 18:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Olyan sokféle, fajta szakma van amiből választhatsz. Nem mindig az első az igazi, de idővel lehet váltani.


Az az érzésem, hogy ezzel a filozofálgatással csak azt próbálod magyarázni, hogy miért nem akarsz dolgozni.

Semmit, mert ugye elmondásod szerint semmihez nincs tehetséged.

Szerintem csak lusta érdektelenséggel tekintesz a világra. Huszonévesen semmi nem érdekel belőle?

Így tényleg megkérdőjelezendő az, hogy miért is él valaki.

2017. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod megpróbálok rá válaszolni.


Nem a munkát mint olyat fejtegettem félreértés ne essék.

Azt mondtam hogy éppen mi értelme az egésznek ha nem tudod azt csinálni amit szeretsz és mondjuk 40 évet lehúzni egy csavargyárban anélkül hogy bármit is elértél volna.

Mert persze! lehet boldog élete valakinek ha ezt csak azért csinálja mert kell, vagy másban annyira nagy örömet talál hogy feledteti vele a dolgot, de én valahogy nem így gondolkodom. Persze én is elmegyek gyárba ha kell, de ettől boldogság nem lenne az életemben. Értsd nem a munkával van bajom mint tevékenységgel hanem azt nem ÉRTEM hogy valaki hogy képes 40 évig gürcölni csak azért hogy éljen anélkül hogy valódi örömöt találna a tevékenységében.

Mindenki a szívére teheti a kezét és mondja azt ha így van hogy ,,nincs olyan ismerősöm aki azért végzi azt a munkát amit utál mert a pénz... ".


Ha ezek alapján a lusta érdektelenség tűnik fel hát... lehet van benne valami és kicsit nagyobb önismeret kell, mert nekem inkább a porszem a milliárdból jut eszembe és az hogy sok sikeres tehetséges ember mellett egy átlag ember élete kevés (nem pénzben) (de tegyük hozzá hogy "megismételhetetlen")

2017. nov. 30. 09:31
 13/13 anonim ***** válasza:

"Tehát ha nem lehetek kiváló valamiben, és tegyük fel nem szeretem a munkám mi értelme az életnek? "

"Lényegében nem tudom miben vagyok tehetséges..."


Általában egyetemista korukra megmutatkozik, előtör a tehetség az emberekben. Ha nálad ez még nem történt meg akkor vagy későn érő vagy, később fogod megtalálni azt a területet ahol előtörhet némi tehetség.

Ha nem történik meg akkor bizony a szürke, porszem emberkék életét fogod élni, és nem a munkában találod majd meg a boldogságod, nem az tesz majd elégedetté, hanem mondjuk a családod, akiért a "kényszemunkát" el kell majd vállalnod.

2017. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!