Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gazdagnak számítok?

Szerintetek gazdagnak számítok?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit. Nem szeretnék sokat írni, csak röviden a lényeget, hogy legyen türelmetek elolvasni.


22 éves emberke vagyok, gyerekkorom nem volt egyszerű, szerény körülmények közt nőttem fel. Mindig ápolt, tiszta, rendezett emberke voltam. De havonta előfordult, hogy annyira be kellett osztani a pénzt, hogy fél évente tudtunk megengedni 1 pizzát magunknak,édességet 2-3 havonta 1 tábla csokit maximum, 3-4 évente 1 nyaralást, az autóba az üzemanyag is mindig cseppre pontosan ki volt számolva, így nőttem fel.


Sikerült az életben odáig eljutnom (sajnos nem tisztességes úton, soha életemben nem loptam,nem vertem át senkit..ne ilyensmire gondoljatok, ezen felűl becsülöm-tisztelem akinek volt lehetősége tanulni és sokra vitte), hogy lazán megengedek egy egészséges étrendet, edzeni tudjak teremben, akár havonta 2-3x elmenni SPA-ba, szüleimnek teljesen felújíttattam a családi otthont. Meg tudok olyan márkákat engedni magamnak, mint pl: a Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Givenchy Paris stb... Tudok normálisan kajálni, annyi édességet vásárolni amennyitől fölfordulok, elvenni a barátnőmet Olaszországba nyaralni.

Nem okoz gondot egy 4-5 millió ft-os autót megvásárolni és fenntartani. Ha a keresetem lebontjuk 1 hónapra 600-700 ezer FT felelne meg.


Mások azt mondják gazdag vagyok. Én nem érzem magam gazdagnak, pszichológiai dolog nemtudom, de még legbelűl mindig az az elkeseredett valaki vagyok, aki 1-2 évente tudott 1 meki menüt megengedni magának, aki 3-4 évente ment el nyaralni és édességet is inkább képeken láttam, levest ettem non stop, mert olcsó volt elkészíteni.


Az ismerősök, barátok azt mondják gazdag vagyok, nagyon zavar már. Kívülálló szemmel hogy látjátok ? Válaszokat előre is köszönöm, Kívánom teljes szívemből, hogy az Úr áldjon titeket és segítsen mindenben, ha egyedűl vagytok.



2017. nov. 29. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem a kérdést.


A magyar nettó átlagkereset 200e körül mozog. Ehhez képest jól élsz, igen.


És mit szerettél volna valójában közölni? Jól esett felvágni?

2017. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

en 25 vagyok, havi 400-700e kozott keresek, en sem tisztesseges uton

egy autom van, aminek az erteke kb fel millio forint

nem veszek Boss Hilfiger es hasonlo ruhakat, nem jarok SPA-ba sem, neha beulok egy cukraszdaba egy szelet sutemenyre


en nem tartom magam gazdagnak

ez kevesebb, mint 1500 euro ami egy atlag nyugati fizetes, itthon atlag nyugati arak vannak


szerintem a jo jovedelem stabilan 1M+

azok vehetnek 4-5 millios verdat

2017. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

:D

technikailag kimeríted a gazdag fogalmát.


De az igazi gazdagság szerintem az ha az ember tud annak örülni amije van, ha elégedett magával és a környezetével és olyan célokat tűz ki amiket el tud érni. Te annak ellenére, hogy sok pénzed van úgy néz ki mégse vagy elégedett magaddal és a helyzeteddel.

2017. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Kívülálló szemmel úgy látom, hogy már az elejétől rosszul lettem :)

Nem bírom az ilyen felvágós és öntelt embereket, szerintem ez pont csak erre ment. Tudod jól magadról te is, hogy jó módban élsz, nem értem miért kell tenni a hülyét. Mellesleg amit magadnak összehoztál, mondjuk így "összeszedtél" innen onnan, mint ahogyan azt te is leirtad nem tisztességes úton történt.

Kérdem én, innentől kezdve, hogy tisztában vagy ezzel mégis képes vagy élvezni ezt a kis felületi életedet? Barátnődet elviszed Olaszországba nyaralni. S vajon ehhez hány adó vagy bármiféle csalásod volt, hogy ezt megtudd valósítani.


Na te pont olyan ember vagy egyébként, aki mellett ha elmegyek nem azért figyelek fel rá, hogy mekkora ember és de jó a Michael Kors karórája vagy a BMW-je vagy, hanem azért, mert az ilyen férfiak annyira szánalmasak, hogy én azt nem tudom ki fejezni. Többi női társam helyében is inkabb tartanám a távolságot.


Ennyi, kívülálló szemmel ;)))

2017. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem vagy gazdag. De mindenképp jómódban élsz. Nálam a gazdagság ott kezdődik hogy valaki "csak úgy" kipenget akár brahiból is egy 15-20millás luxusautót. Na az gazdag. Gondolok itt kaszinótulajdonosokra, nagyvállalatok tulajdonosaira, örököseire, híres színészekre stb.
2017. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel most azt akartad írni, hogy egész gyerekkorodban arra vágytál, hogy gazdag legyél, és most, hogy teljesült a vágyad, mégsem tesz boldoggá?
2017. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem...csak csajozni akar😁
2017. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

26 éves vagyok.

Nettó 260-at kapok kézhez, azonban bejelentett munkahelyem van, tudok lépkedni a ranglétrán, nem csinálok semmilyen korrupt dolgot, nyugodtan alszom mindig.

Ugyanúgy megtudom engedni magamnak az étrendet és minden egyéb dolgot.


Inkább azon kéne elgondolkozni/ügyködni, hogy rálépj a szabályos útra, mert ideig-óráig könnyű okoskodni, azonban könnyű le is esni a lóról és újra vár majd a nélkülözés és hiányozni fog a spa, márkás ruha ára a hasból.

2017. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól élsz, de nem vagy gazdag. Az a szomorú, hogy ahogy élsz, az nem a normális átlag, hanem sokaknak már gazdagnak számít. De szerintem az a legfontosabb, hogy boldog és elégedett vagy-e? Ha azt mondod, elérted, amit akartál, és így vagy boldog, akkor minden rendben van. Ne másoknak akarj megfelelni, hanem saját magadnak.
2017. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Nem vagy gazdag, csak jol elsz. Mi a férjemmel ennel tobbet viszunk haza Tisztességes, bejelentett munkával..mi sem vagyunk gazdagok. Csak egyszerűen nem kell atgondolni hogy ha kell valami akkor belefer e a havi keretbe. Attol hogy markakat veszel csak sznobnak tűnsz semmi több.
2017. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!