Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire kell nektek Facebook?...

Mennyire kell nektek Facebook? Mennyire használjátok? Eléggé egyedül élek, és úgy érzem, sokszor nyűg.huszonéves vagyok. Egyedül lennék ezzel?

Figyelt kérdés

Régebben tökre sokat facebookoztam, amíg egyetemre jártam (19-22 év). Kolis voltam, ott mindenki ismert mindenkit, mentek a képek, kolibulik, lájkok, stb.


Az egyetemről van most sok ismerősöm.

Dolgozom, egyedül (nem irodai munka, hanem szórólapos, meg újságkihordás, ill. korrepetálok matekból és angolból)


Így nincsenek pl. kollégák bejelölve fb-n, mert ugye kollégáim sincsenek :D Furcsa leírni.

Mindegy. Egyedül élek, albérletben. Barátom, élettársam nincs.


Igazi barátnőim csak ált. suliba / gimibe voltak.


A kérdésem arra irányulna, hogy szerintetek mennyire fontos a facebook?

Mennyiszer posztoltok hetente, vagy nektek mennyire fontos, hogy valaki belájkolja a képeteket, bejegyzéseteket?

Én eléggé ritkán posztolok. Jobb lenne szerintetek az önmegbecsülésem, ha gyakrabban posztolnék és sok like-ot kapnék??

Passzolok.


Úgy érzem, sokszor csak nyűg a facebook, vagyis az üzenetek.

A családom csomószor ír (édesanyám, tesóm) sokszor nekem nyűg visszaírni, mert csomót melózok (korrep, vagyis ez nem olyan "rendes" meló mint pl. egy eladói munka, de számomra munka) meg újságkihordás, szórólap.. és csak hazaesek, netezni sincs időm pl. ilyen vicces sztorik olvasása.


A Pesten hallottam csoportot pl. nagyon szeretem..

és csomószor időm sincs rá, vagy pl. divatról, gazdasági hírekról olvasni, ezek az üzenetek miatt..


Nektek mennyire kell facebook?

Mennyiszer posztoltok?

Szerintetek mennyire fontos a facebook a mindennapi életben?

Én inkább a hírfolyamot nézem, mert úgy értesülök csomó dologról (BKK hírek, időjárás, koncertek, stb.) Események.


23 éves vagyok, lány



2017. nov. 30. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Halványan sejtem, hogy mi az a facebook, de nem vagyok fent, mert nem szeretnék elhülyülni. Ja, tök jól érzem magam, és olyan klasszikus dolgokkal múlatom az időt, mint pl olvasás, sport, tanulás, élő kapcsolatok. Ennek most némileg ellentmond, hogy a Gyakorin írok, de időnként én is bűnözhetek.:)42/f
2017. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nincsen facebookom. Aki van kevés ismerősöm, velük általában viberen, meg személyesen szoktam beszélgetni.

És igazából nem is érzem szükségét, most gyűjteni a lájkokat, meg nézni az idézetes, csücsörítős posztokat, hogy mindenki mutatja hogy mekkora jampi...

És ezt nem azért mondom hogy bezzeg én milyen kemény legény vagyok hogy nincs facem bezzeg mindenki milyen hülye stb. XD De valahogy tényleg nem vonz a dolog :/

Egyedül anno csak az iskolai dolgoknál volt ebből hátrányom, hogy nem voltam benne a csoportban, de azóta tényleg nem érzem szükségességét :/

Sokakat ismerek amúgy, akik csak hébe hóba lépnek fel, meg a hasonló iskolai munkahelyi infók miatt.

2017. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Szeretem használni az előnyeit, de nem hülye módjára. Például itt szoktam beszélgetni a szüleimmel hét közben, illetve a tesómmal, amikor neki is van ideje. Nem élünk együtt.

Van három játék, amikkel szeretek játszani kikapcsolódási céllal.

Több barátom van, akikkel messze élünk egymástól, velük is tudunk itt beszélgetni extra költség nélkül (az internetet amúgy is fizetem, mert dolgozom is ezen keresztül).

Papagájtartó vagyok, és benne vagyok ilyen témájú csoportban, ahol tudjuk segíteni egymást saját tapasztalatainkkal, de én is kértem már tanácsot, ez is hasznos.

Ész nélkül nem osztogatok meg dolgokat, csak amikor kedvem van hozzá, nincs rendszeresség (ha lenne üzleti oldalam, akkor lenne értelme rendszeresen is megosztogatni dolgokat), lájkokat nem gyűjtök, nem azért szoktam megosztani valamit.

Mostanában leszoktam a köszöntgetésekből is. Kb. minden nap felköszönthetnék valakit. Inkább csak a hozzám valamiért közelebb állókat szoktam felköszönteni. Ez nem fedi mondjuk minden rokonomat, közülük is csak egy szűkebb réteget. Azokat köszöntöm fel, akiknek az ünnepeit észben tudom tartani, és nem szórakoznak azzal, hogy átírják a dátumot.

Egyébként az egyik kedvenc oldalam a Tudományos mémek.

2017. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Facebook használat és az olvasás szeretete nem zárja ki egymást. Ott van például a Rukkola (könyvcserélő) és annak a Csatárlánc csoportja, amit elég közelről ismerek, még emlékszem, amikor csak elindult, és annyira népszerű lett, hogy túlnőtte azt, aki létrehozta. :-)
2017. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nincs facebookom. Régen volt, de idegesített és egyátalán nem hiányzik.


18/L

2017. dec. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kapcsolattartásra használom. Elég messze költöztem ezért így a legegyszerűbb családdal és barátokkal kapcsolatban maradni. Benne vagyok pár csoportban, ami engem érdekel, de csak nézelődök ott, nem igazán posztolok. (Egy ilyen csoportban ismertem meg 4 éve a vőlegényem.) Megosztani, feltölteni nem szoktam semmit és csak azokat jelölöm vissza, akikkel a valóságban is tartom a kapcsolatot, nem csak évenete 2x összefutunk véletlenül. (Kb. 50 ismerősöm van.) Szerintem nem létfontosságú dolog, de hasznos tud lenni, ha értelmesen használja az ember és nem ész nélkül közvetíti rajta az életét 0-24-ben. (21 éves vagyok.)
2017. dec. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem elég fontos, mert negyvenvalamennyi csoportban vagyok benne, de ami még lényegesebb, Rengeteg oldalt követek, (több százat) ahonnan az újdonságokról értesülök. Kapok értesítést a nagy akciókról, nyereményjátékokról, pályázatokról, eseményekről, új termékekről, új cikkekről, élő adásokról...stb

Sokat olvasok különböző témájú cikkeket, aminek a nagy részét facebook-on terjesztik, így hozzám is itt jut el leghamarabb. A hirdetések, reklámok újabban célzottan jelennek meg, így azok is érdekesek tudnak lenni néha. Valamint itt el tud érni, aki akar. Itt beszélgetek azzal a pár emberrel, akivel tartom a kapcsolatot. Kevés az ismerősöm, és az a kevés ember is unfollowolva van. Tehát nem érdekel senkinek a magánélete annyira, hogy ezt lássam a híreim között, nem használom erre az oldalt Nem is osztok meg semmit, mert nem lenne kinek.

Számomra a facebook akár csak a Youtube, egy tudástár, amit a saját előnyeimre fordítok. Végül is ez a lényege. Személyre szabod, és aztán neked dolgozik. Akinek olyan dolgok jelennek meg, amire nem kíváncsi, az valamit rosszul csinál.

23F

2017. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

eddig nem volt de ha lesz pont úgy fogom használni mint az előttem szóló


hugim sokat nyomkodja..most egyetemista


24F

2017. dec. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Nekem fontos, mert gyakorlatilag hírolvasóként használom.


Pont ezt szeretem benne, hogy az általam lájkolt oldalak híreit kapom, olyan híreket, tényeket amik érdekelnek. A célzott reklámokkal, hirdetésekkel sincs bajom, egészen jól eltalálják mi az amire "vágyom".


Na meg rengeteg rendezvényről, kikapcsolódási lehetőségről is értesülök. Szervezett túrák, ingyenes belépők, előadások. Ezeket máshol meg sem találnám.


Ezen kívül nincs olyan hogy kötelezően posztolnék, néha teszek fel 1-1 képet ha jártam valamerre, vagy megosztok 1-2 dolgot, leginkább azért hogy magam vissza tudjam nézni. Azt leszarom hogy ezen kívül ki lájkolja.


Na meg tartom a kapcsolatot pár ismerőssel, családommal. Ingyen van és néha egyszerűbb mint telefonálni.

2017. dec. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak kapcsolattartásra használom, néha kilökök egy-egy képet, de főleg a csoportokat használom.


A hírfolyamot gyűlölöm, minden második bejegyzés reklám, hirdetés, illetve rengeteg ismerősöm közhelyes idézeteket tol ki állandóan, illetve a babásokat is letiltottam már, mert napi szinten 10-15 gyerekfotó megy fel egy-egy embertől és ez engem nem érdekel.

2017. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!