Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gáz az ha valakinnincs...

Miért gáz az ha valakinnincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelve.

Ha kerdezik, hogy meg vagyok e kereshtelve mindig ledobbennek hogy miert nem... meg kb leneznek miatta.


Engem annyira nem erdekel ez az egesz vallasos dolog. Nem erzem semmivel se kevesebbnek magam azert mert nem vagyok megkereshtelve.


2017. dec. 1. 09:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Környezettől függ. Egyébként sem vallásosságból szoktak megkeresztelkedni, hanem mert ezt "így szokták". Számomra is fura, nem látom értelmét a gyerekkorban való elvégzését a megkeresztelésnek. Ennek egy egyéni, érett döntésnek kéne lennie.
2017. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Többségében azok akik ezt "gáznak" nézik, amúgy megvannak keresztelve, de a vallásgyakorlástól meg messze állnak. Mivel hasonló módon én sem vagyok megkeresztelve, de akit eddig zavart azt mindig rövid úton elcsendesítettem mikor megkérdeztem hogy mi újság a templomban...mert tudom hogy rág nem voltak ott.
2017. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Őszinte leszek, nekem csak hülye vallásos rokonaim/ismerőseim vannak.

Pl. barátom unokatesója és a férje, a szemedbe jópofiznak, jaj de lazák. Múltkor meg teli szájjal beszélték ki az egyik közös ismerősünket, elég aljas módon, aztán ugye ezt pár ima majd elintézi. De engem sem akarnak elfogadni, mert nem vagyok még feleség státuszban, ezért csak ledér lehetek. :D

2017. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Én se vagyok megkeresztelve, ilyenkor jön a szöveg, de akkor nem lehet templomi esküvőd.. Na és? Én nem vágyom oda.

Érdekes módon a párom van (férfi létére) oda a templomiért, mert hát az a "szokás", pedig ő se gyakorolja a vallását. Kérdem akkor minek? Mert egy hatalmas képmutatás akkor az egész. A papnak mit mondjak? Bocsi atyám nem hiszek Istenben, de a párom miatt aki meg a templom környékére se jár kereszteljen már meg?

Tiszta vicc.


De hát akkor mit szól a család, meg mások (akik szintén nem vallásgyakorlók)....


Én mások is előtt is felvállalom a véleményem, ha szerintük egy pogány vagyk, aki a pokoltüzén fog megégni, ám legyen.

2017. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz. Szard le őket.
2017. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Környezettől függ.

Az én ismeretségi körömben ez nem fura meg lenézendő dolog vallásosoktól sem - több tényleg vallásos emberrel, családdal vagyok jó kapcsolatban, sehol sem tartották gáznak azt, hogy mi nem voltunk megkeresztelve (családi kalendárium szerint terveztek minket öcsémmel megkereszteltetni, csak engem addig nem, amíg apám külföldön dolgozott, aztán amikor öcsém megszületett, és már apám is hazajött, akkor öcsém mindig elordította magát, ha templomba bementek, és anyukám ezt kínosnak tartotta volna :D aztán elfelejtődött... amúgy a mi családunk is ilyen "hagyományból megkeresztelt, de amúgy nagyon nem vallásos" család volt, mármint anya és apa).


Nyilván az, aki bigott keresztény vagy divatkeresztény, azoknál gáz ez, ha vki nem vallásos. Én is kaptam már ívet azért, mert nem ismerem behatóan a Bibliát, és nem volt otthon "rendes", csak képes. Nekem most még képes sincs, és nem érzem magamat emiatt gáznak :).

2017. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha kereszteny csaladban nevelnek, altalaban gyermekkorban meg is tortenik a dolog (ez olyan mint amikor az oroszlankiralyban megmutattak a kis simbat).


Ha nem vagy megkeresztelve, akkor valoszinuleg nem voltak vallasosak a szuleid. Ettol nem vagy masabb, csak ...


... nem lehet majd templomi eskuvod, vagy elotte meg kell keresztelkedned es nem fog majd pap gyaszbeszedet tartani a temeteseden (nagyjabol ennyi).


Nem vagy megkeresztelve, tehat nem vagy kereszteny ... neked nem jar a Karacsony, Husvet es Punkosd unnepe sem. Ha Teged valoban "Engem annyira nem erdekel ez az egesz vallasos dolog" nem erdekel, akor ezeket az unnepeket ne tartsd meg! Igy lenne korrekt.

2017. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Alain Delon ***** válasza:
86%
Azért néznek le, mert suttyók.
2017. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Mert hazug vagy ha nem vagy megkeresztelve, meg is megunnepled a kereszteny, vallasi unnepeket. En sem jarok a zsidokhoz Hannukazni ... mit keres egy ateista a Karacsonyban es a Husvetban?
2017. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem vagy megkeresztelve, akkor soha nem fogod elnyerni az orok eletet es nem fogsz ambroziat szurcsolgetni Istennel a Mennyek orszagaban.
2017. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!