Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit választanál: túl kevés...

Mit választanál: túl kevés vagy túl sok szabadidő?

Figyelt kérdés
Rengeteg fiatal panaszkodik, hogy túl kevés szabadidejük van, én viszont néha úgy érzem, túl sok, ami nem is lenne baj, ha egy olyan városban élnék, mint Budapest, ahol el tudnám tölteni, itt viszont nem nagyon van mit és kivel csinálni.
2017. dec. 4. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
mivel szörnyű a time management képességem, ezért inkább legyen kevés szabadidő, és maradjak produktív. A sok szabadidővel nem tudok mit kezdeni, kicsúszik a kezeim közül, elb.szom hülyeségekre.
2017. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Vázolom a helyzetemet. Napi 2-4 órákra kell bejárnom a középiskolába, mert az érettségik nagy részét már rég letudtam, és azokra az órákra nem kell bejárnom.

Ez azt adja hogy alapvetően sok szabadidőm lenne. De én csak a tétlenkedést ki nem állhatom. Így teljes délutános műszakokat vállalok kapásból suli után. Este 9-10-ig dolgozok. Olyan 11 fele érek haza, 12-re megvacsorázok, zuhanyzok. Másnap reggel kezdődik minden előröl.

Így 5-6 órákat alszok minden nap hétköznap. De ez számomra elviselhetőbb mintha úgy telnek a napok hogy nem csinálok semmi hasznosat csak netezek.

Ezután szombat a pihenésé, este buli. Vasárnap relaxáció, tanulás és kis sport.

Sokszor hétvégére is bevállalok egy-egy alkalmi munkát, de nem ez a jellemző.

Szerintem sok szabadidőm van, ugyanis a munkát, sportot és hobbikat én magamnak pakoltam bele az időbeosztásomba. De ha unatkozós, csavargós szabadidőről van szó akkor szinte semmi sincs. Én ezt élvezem.

2017. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csakis a túl sok szabadidő, aludni délig nyugisan megreggelizni, aztán gépezni, pihenni, azt csinálni amit akarok, néha elmenni valahova kirándulni, bulizni, amikor csak kedvem tartja. Én a kevés szabadidőtől meg is veszek, hosszútávon nem is bírom elviselni.
2017. dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak szabadidő legyen
2017. dec. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy a nem szabadidődben olyat csinállsz e amit gyűlölsz, vagy olyat amit szeretsz... ha gyülölöd a munkádat, akkor mindig kevés lesz a szabadidőd, ha meg szereted, akkor fel sem tűnik, ha nincs szabadidőd...

De ha magányosan unatkozol valahol vidéken, hát változtass rajta... menj Bp-re.

2017. dec. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A túl sok szabadidő ugyanolyan romboló hatású, mint a túl kevés. Tudom hogy ez nehezen elképzelhető, de 16 hónapja egy olyan munkahelyem van, ahol 14 perc a napi rutinom. Már annyira leépültem, hogy ha jön valami nagyobb munka, már ahhoz sincsen kedvem (ez kb. kétszer fordult elő eddig). A szabad időmben rengeteget olvastam és filmeztem, csak ezzel az a baj, hogy akkor az "igazi", munkaidó utáni szabadidőmben mi a lószőrt csináljak?
2017. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Inkább legyen kevesebb szabadidőm hogy ne agyaljak feleslegesen. Sajnos hajlamos vagyok túl gondolni mindent.
2017. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Ez milyen hülye kérdés már,nyílván az utóbbit választanám,há dik.

Kérdésedismijen.

2017. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha ottvagy a munkahelyeden, de nincs aktív munkád, az nem szabadidő...

Az elvesztegetett idő.

2017. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Büdöspesten meg arra panaszkodnál, hogy nincs elég pénzed a szabadidőhöz:DDDD


Az embernek mindig van dolga csak akarata nem elég a dolgokhoz;)

2017. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!