Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttkorúként milyen jogi...

Felnőttkorúként milyen jogi lehetőségeim vannak a túl-közeli rokonaimmal szemben?

Figyelt kérdés

Közűlük mindegyik ostoba, képmutató ės magának való. Komoly hátráltató tényezőként fonkcionálnak számomra, könnyen előfordul hogy csak a kifogásokat keresik, a felelősséget próbálnak hárítani másra és engem szinte semmibe nėznek.


A szüleimmel kapcsolatban itt nem mennék bele mélyebben a részletekbe amíg nem szükséges, de bátyámat néhány hete engedték haza háziőrizrtbe és vele is problémás a viszonyom. Szinte az az elve hogy ami nem megy ésszel, azt erővel. Nemrég kaptam tőle egy ütést, aminek a helye közvetlenül utána belilult, de másnapra már nem látszott. Az orvos ránézésre nem tudta azt megállapítani, a röntgen nem mutatott ki törést, repedést, zúzódást és főleg ha nem tanúskodik mellettem senki, akkor ez olyan mintha meg se történt volna.


Ilyesmi miatt, ami könnyű testi sértésnek minősül magánindítvánnyal lehetne bírósági feljelentést tenni, ami alapvetően elég körülményes. Testi sértés miatt feljelenteni valakit akivel bizonyos okból eggyütt kell élni :(


A rám vonatkozó érdekvédelmi szervezetet talán érdemes lennet felkeresnem, hátha megéri nekem az ottaniakkal szóbaállni. A gyermekjólétiről mostanra már lekéstem. Inkább nem írok hülye feltételezést hogy mi jöhet még szóba, inkább csak várom a tippeket és remélem hogy ebben a hónapban előrelépésre jutok ezzel kapcsolatban.



2017. dec. 7. 04:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs külön törvény "túl közeli rokonokra".


Bárkit feljelenthetsz, veled együtt élőt is.

De nem lenne egyszerűbb elköltözni?

2017. dec. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

"Ha nem megy ésszel, akkor megy erővel" Kaptál egy fülest a bátyádtól és most mindent meg akarsz tenni, hogy mégnagyobb bajba hozd, mint amekkorába már hozta magát... Meg persze a szüleid hátráltatnak téged. Egy valami hátráltat téged. Saját magad és a gondolkodásod. A környezeted mind ostoba és képmutató... Te meg az emberiség mintapéldánya vagy aki veszekszik folyton ezzel a csőcselékkel.

Azt írtad, hogy felnőttkoru vagy. Keress munkát, költözz el, bérelj lakást, szobát (ahol te válogatod meg a környezeted). De ne csodálkozz, ha oda is viszed ezt a másokban keressük csak a hibátés ostobázzuk azt aki felnevelt, hogy ott sem fognak szeretni... Szóval változz meg először belülről!

2017. dec. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2es


Jó nagy hülye vagy. Igazad van, menjen a francba mindenki akit vernek otthon, szegény sittes bátyót nehogy már belekeverjük újra a dolgokba, épp csak lekerült csóriról a bilincs! A szülők is mindig az emberiség mintapéldánya! Hisz felnevelték őt. Lásd a kis bátyót, őt is jól felnevelték.

Te biztos valami tahó férfi vagy, és persze nőgyűlölő. Neked abból áll a gyereknevelés, hogy elébszok egy adag kaját meg van egy ágy ahol alhat. Közben kiélem magam rajta, ahogy csak tudom, hiszen neki a kuss a neve.

Ne írj privátot!!! olvasatlanul törlöm mind.

2017. dec. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3


:)

2017. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Perelheted egész pereputtyodat

.

személyes szabadság megsértése

.

miatt, hiszen erővel tartanak fogva, felnőtt létedre nem engedik, hogy elköltözz!

2017. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddig itt még nem jutottam előrébb, de a #3 hozzászólásson jól szórakoztam. Vannak hasonló megállapításaim.


Ugyan, hogy képzelem hogy átfogó dolgokról akarok véleményt nyilvánítani (?) Nem azt kértem hogy egy társadalomkritikát részletezzünk, például hogy a közvéleményt egyenesen szembesítsük vele, mert az nem megy, hanem a jogi lehetőségeimet tisztázzuk.

Szinte nem velük nőttem fel, csak náluk. Akiben nagyon könnyen meglátom azt, hogy hasonlít arra akit utálok, az NEM nyeri el a szimpátiámat.


Én alapvetően nem vagyok önző, sok dologban másokra (is) gondolok, de amikor hátráltatnak, akkor előbb utóbb eljutok odáig, hogy azon gondolkozzak, hogy mit vegyek el attól aki hátráltat.


Képzelhetitek hogy eddig milyen sokra mentem a lehetőségekkel, csak legyek pontosan tisztában velük.

Részben a környezetmre is igazak ezek a jelzők, arra ne is számítsanak hogy ugyanott akarom leélni az életemet és talán a változás túl messze van. Itt legfeljebb önkéntesre számítok, aki segít oda eljutni.

2017. dec. 8. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:

"alapvetően nem vagyok önző"

Dehogynem! - hiszen magad írod: "mit vegyek el attól aki hátráltat.

2017. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jól van, nagyszerű. Soha rosszabbat!

Van szenvedélyem, amire sokkal többet és sokkal szívesbben gondolok, de eléggé zavarók tudnak lenni.

Képzelheted hogy milyen jó kedvem lesz még néhány ütéstől.

Valaki szabadítson meg tőlük!

2017. dec. 11. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!