Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Haldokló ismerősömet látogatom...

Haldokló ismerősömet látogatom hetente egyszer. Kifogytam a beszéd témából. Adjatok ötleteket, mert nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Eleinte még otthon volt, a körülményekhez képest jól volt. Járt kelt a lakásban és a környéken. Nemrég bekerült kórházba és a legutóbbi találkozásnál már nem volt teljesen magánál. Még lehetett vele beszélgetni, de néha nem tudta hol van, zsömlének nézett egy műanyag dobozt...stb. Hamar elfárad, nehezen tudja a szavakat formálni. Azóta csak romlott a helyzet. Tudja, hogy halálos beteg, de ez nem téma. Vígasztaló dolgokat nem tudok mondani neki, mert egyszerűen nincs mit. Mellhártya daganata van. Fullad, fájdalmai vannak. Segítsetek ha megyek hozzá megint mit csináljak? Nem ülhetek csendben és foghatom a kezét, mert lehet ő még reménykedik. Magamról sem tudom mit mesélhetnék vagy bármiről. Ha az ember súlyos bajjal kórházban van valahogy nem érdekli a külvilág. Segítsetek mert nagyon nehéz és szeretnék a végéig kitartani mellette.
2017. dec. 12. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet többet ér ha csendben vagy, és fogod a kezét,nem?
2017. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Bármi, amit mondhatnál, súlytalan lesz a számára, teljesen lényegét veszíti. Szerintem jobban értékeli, ha csöndben maradsz, és ott vagy vele. Valószínűleg ebben a szituációban te jobban szorongsz, mint ő. Legalábbis szociális aspektusból nézve. Ne akard megkönnyíteni neki, sem elterelni a figyelmét, úgysem menne, felesleges. Csak maradj ott a közelében, és figyelj rá. Talán majd ő mond neked dolgokat ha néha kicsit jobban lesz.
2017. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ima

Felolvasás

Mesélj a napodról

2017. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Tud beszélni? Vagy annyira beteg, hogy már nem? Ha tud, akkor kérdezz tőle, kérdezz az állapotáról, ha én haldokolnék, nem kezelném tabuként, inkább a nyílt beszélgetésnek örülnék.

Ha kimondja, hogy meg fog halni, akkor beszélhettek arról, hogy szeretne-e még valamit elintézni, elrendezni, amiben segíthetnél. Valakinek üzenni, megbocsátani, stb a te segítségeddel tudna, esetleg ha végrendeletet akar, akkor azt.

MIt csinálna másképp az életében, ha újra kezdhetné? Mi az ,amit ugyanúgy tenne?

Melyik volt a legboldogabb napja? Miért?

Melyik volt a legnagyobb tévedése?


Beszélhettek az állapotáról. Vannak- e fájdalmai? Milyenek a nővérek, rendesek-e, stb


Beszélhetsz a te személyes problémáidról, munkahelyről, vagy tanulásról, szomszédokról, családodról, arról, hogy milyen a forgalom, a város, a boltok, a karácsonyi forgatag, stb.


HA idős nagyon, beszélhettek a fiatalkoráról, persze, ha az állapota megengedi.


Ha nem tud beszélni, csak alszik, vagy majdnem alszik, akkor beszélj 5-10 mondatot, aztán felolvashatsz neki és imádkozhatsz is, ha hívő emberek vagytok.

2017. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mit gondol, és felfogja e azt, hogy hamarosan meg fog halni. Tudja, de nem tudom mit gondol erről. Ezt a témát én nem hozhatom fel, ő meg nem beszél róla. Tud beszélni de időnként nehezére esik. Ha ülnék és fognám a kezét az nagyon kínos lenne. Én is utálnám ha ezt tenné velem valaki. Olyan lenne minha valami dögkeselyű lennék aki a feje fölött ül. Nem hívő, úgyhogy az imádkozás és a többi teljesen ki van zárva. Ő még él!!! Ezért valami olyan dolgot kéne becsempésznem a betegszobájába képletesen ami az életről szól. Szeretném legalább pár pillanatra ha tudna nevetni vagy bármit ami örömet okoz neki és az élezhez tartozik nem a betegséghez vagy a halálhoz. Nem túl érdekesek most a napjaim. Nem tudok neki mit mesélni ami említésre méltó volna. Nem akarok úgy bemenni, hogy megkérdezem hogy van, aztán ülök csendben. A nővéreket, szobatársakat, kórházi kaját és stb.már kibeszéltük.....teljesen patthelyzetben vagyok, üy érzem.
2017. dec. 12. 14:28
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi....de egy szenvedő haldoklót rohadtul nem érdekli a katácsonyi forgatag, sem semmi ami a világban történik. Neki beszűkült a világ a saját problémájára és rokonaira. Imádkozni meg a feje felett? Elég hajmeresztő ötlet. Valami más hozzáállású dolog kéne. Meghalunk ez az élet rendje.....
2017. dec. 12. 14:34
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Leginkább semmiről.


Én legalábbis biztosan nem örülnék, ha összevissza fecsegnél.

Egyrészt, mert ha fájdalmaim vannak, akkor azzal foglalkozok, mert fáj, ha pedig nincs, akkor próbálom feldolgozni, hogy vége.


Leszarom, milyen a karácsony, aki pedig még ilyenkor is a betegségemről faggatózik, annak megmondanám (ha tudnám), hogy hazamehet nyugodtan.

2017. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak szerinted, kedves utolsó. Üljek a feje mellett csendben? Ha már nem tud beszélni vagy nincs magánál akkor ez így oké de egyébként kínos. Sosem szoktam össze vissza fecsegni de kéne valami köztes állapot.
2017. dec. 13. 21:46
 9/21 anonim ***** válasza:

Milyen idős a szóban forgó személy?

Esetleg ha olvasnál egy könyvet Neki? Értem, hogy nem ézékeli már úgy az életet, de talán olyan hatással lehetne Rá, mint egy nyugtató dallam...

2017. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
60 éves hölgy.
2017. dec. 14. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!