Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valakinek...

Mit jelent az hogy valakinek nincs élete?

Figyelt kérdés

Mire mondják az emberek hogy valakinek nincs élete? A mai nap egy kollégám igen jó kedvében volt és azon viccelődött hogy nekem nincs életem, és az asztal alatt, szék alatt, még a függöny mögött is kereste, de elmondása szerint nem találta.

Annyira nem bosszantott, mivel láthatóan nem igaz amit állít, hisz rendszeresen sortolok, egészségesen élek, sokat tanulok, tele vagyok célokkal, szabadidőmet a menyasszonyommal / barátaimmal töltöm. Ő egész nap otthon játszik, és sokszor azért késik mert éjjel kettőig tolta a haverjával az xy játékot. Tudom hogy csak a saját szenvedése miatt mondta, de mégis mit nevezünk életnek? Kinek van élete? Hol van az a határ mi alatt valakinek nincs élete?

Mit jelent hogy valakinek nincs élete?



2017. dec. 13. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szubjektív dolog, akinek nincsenek barátai, nem mozdul ki, nem szórakozik stb. A mérték egyéni megítélés függvénye. Inkább azon gondolkoznék, mivel érdemelted ki ezt a jóindulatot...
2017. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azokra a kollégáimra szoktam ezt mondani (nem a szemükbe, hanem ha otthon/más társaságban szóba kerül a munka), akik reggel bejönnek dolgozni, délután hazamennek, és csak vannak. TV-znek, neteznek, semmit nem csinálnak, csak egyedül elvannak magukban, nem járnak el sehova. Van olyan kollégám, aki rendszerese túlórázik, és kb még örül is neki. Szó volt róla, hogy az év végi zárások miatt lehet, hogy be kell majd jönni egy szombaton is, ő pedig rötön mondta, hogy persze, szívesen, mert mit csináljon otthon. Na szerintem neki nincs élete.
2017. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Én akkor mondom magamra, ha nem jut időm "élni", tehát azt csinálni, ami például kikapcsol, és nem a nap 24 órájában azt, ami kötelező, például a robotolás, vagy a házimunka, vagy a bevásárlás, vagy a főzés, vagy az alvás.

Nem jut idő szórakozni, nyaralni, sportolni, hobbizni, tehát "élni".

De jól látod, ő csak a saját szenvedése miatt mondhatta rád.

2017. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azokra a kollégákra mondom, akik a lelki életüket bent az irodában élik, teljesen kitárulkoznak olyanoknak, akik nem is a barátaik, csak egymás mellé sodorta őket a szél egy munkahelyen. Nekik nincsenek barátaik, akikkel ezeket a dolgokat megoszthatnák.
2017. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez egy elég hosszú téma.


Nekem játékon is mondta pár ember xD


Csak annyi a különbség, hogy én más más időpontban tudtam fellépni...nos ők pedig 24/7ben fent voltak, különben nem tudták volna ezt, hogy én mikor vagyok :D nah ki is az élettelen? ><


A legtöbbször kocka vagy/és otthon ülő 0barát/társaságú emberekre mondják.


De elfelejtik: Minden ember más, más szükségletekkel.


Nekem nincsen olyan ember, akit megtisztelhetnék a barát szóval, csak ismerősök, akikkel néha össze futunk, mert igazából nem mindegyikünk igényli az állandó egymás seggébe lógást.


Mellette ott a párom, az itthoni munkám (ezért is tudok online-n lenni s pl bélyegzés alatt globális chat-et olvasni infó stb miatt)

El el megyek, sportolok, olykor kiruccanunk pl snowboard, nyaralás.

Nah meg hobbik -grafika, szobrászat, szabás varrás, barkácsolás.


De olyan szájából hallani az élettelen jelzőt utálom, akinek se hobbija nincs s ebből áll a mindennapja: Felkel, elkészül, elindul a munkába, ahol csicskaként robot munkát végez, hazamegy, megfőz vagy takarít (már aki s amikor), bedől s agyatlanul nézi a TV-t vagy /és mellette a fb/stb közösségi oldalon lóg a szabad idejében.


S az extra, amit megtesz: Egy iszogatás a "barátoknak" nevezett ismerősökkel heti 1-2 alkalommal. Kocsmás embereknél meg naponta...


...és ilyen szól oda a másiknak, úgy hogy nem is ismeri, de az "élettelen" szót meri használni. :)


Számomra az élet a mókus kerékből kitörés s változatosság.


Amikor kiútra dolgoztam a pénzért gyárba, ott csendbe figyeltem az emberek gusztustalanabbnál gusztustalanabb dolgait. Nemcsak feltűnőek, de annyira buták, hogy egymás előtt mondják/csinálják a dolgaikat...kicserélődik a műszak miatt pár ember és ugyan úgy megcsinálják egymással.

Olyan ostobák... Annyira megszokott nekik, hogy eszükbe se jut "basszus velem is biztos ezt csinálják, amimor nem vagyok, utána meg jópofi"...


Tiszta gáz. Az volt hab a tortán, hogy kiszakadjak az ilyenektől.


Megérte :) magam ura vagyok. Ha elcseszek valamit vessek magamra, oldjam meg.

S így csak pár buta vevőt kell eltűrni + nem vesz ki 1-3órákat a munkába utazgatás.


Aki akar az csinál életet.

S igen vannak időszakok, amikor az ember simán kidöglik a kanapén, de én akkor is tervezek és rajzolok, mert élvezem. Tv-t monitornak használom és keresek filmet/animációt. S nincs 15-20perces reklám.


Akiben ismiben látok lehetőséget, annak segítek kitörni. Aki meg nem akarja az ott marad ahol.


Nem kell teljesen szoc életet élni ahoz, hogy "legyen életed".


Game-n pl rengeteg embert ismertem meg több hely és szokások stb.

Pl akivel most együtt dolgozok őt is ott ismertem meg - 3D modellezés és nyomtatással foglalkozik.

Összedugtuk a fejünket és alkottunk/alkotunk, aminek eddig szép bevétele lett.


Kockáknak is van társaságuk s ez a fajta társaság nem olyan dísz szám, mint pl fb on ;) hogy csak vannak.


Személyiség függő és kreativítás , érdeklődés kérdése az "élet".


De szó szerint pedig mindenkinek van élete, hiszen nem koporsóban a föld alatt döglünk. :P

2017. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én arra mondok ilyett aki a közöségi oldalakon regisztrál amikor bármit csinálhatna a mai világban.Mert állitolag csak ott tudja tartani vele a kapcsolatot .
2017. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit jelent, hogy az illető nem tudja, hogy mi a jó. De akkor is szokták mondani, amikor valakit szidnak, és nem tudnak rá mit mondani.
2017. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jah, pejoratív értelemben is használja a szleng manapság, pl:

- mit akarsz teeee, életed sincs!


Jelentése kb az, hogy semmirekellő az ember.

2017. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!