Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért siránkozik, amikor ő...

Miért siránkozik, amikor ő vállalta a gyereket?

Figyelt kérdés
A neten láttam egy videót, aho legy ötgyermekes család siránkozott, hogy mennyire nem tudnak megélni, mert anyuka nem dolgozik, apuka meg hébe hóba...Miért válltak akkor gyereket? Sajnos én is ismerek iylen családot, ahol az anyuka nem dolgozik, pedig már nagyok a gyerekek, tehát iskolások, általános iskolások és közben anyuka otthon ül és nézi a sorozatokat, kéregetnek kölcsön, adósságba verik magukat, nélkülöznek és közben meg megy a siránkozás. Ha meg más nyaralni megy, esetleg futja jobb ruhákra vagy beül mondjuk ünnepek alatt egy étterembe, akkor húzzák a szájukat meg megszólják az embert, hogy "akinek jól megy..." meg"aki iylen szerencsés, hogy megteheti" ,de közben meg nem gondolnak bele, hogy ez egy átlag szinvonal és még így is nagy munka van benne. Miért viselkednek így? Ha többet várnak az élettől miért nem dolgoznak/tanulnak? Miért vállal annyi gyereket,amennyit nem tud eltartani? Nem értem ezt a logikát. Miért hibáztat másokat?

2017. dec. 15. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Az a család, akit én ismerek (szintén 5 gyerekkel), ott anyuka nem szeretett dolgozni. Minden munkahelyéről kiutálták egy idő után, persze mindig más volt a hibás. Aztán szült még 2 gyerket (2 éven belül), hogy ne is kelljen dolgoznia. Óvodába sem iratta be őket, remekül megélt segélyekből és más családtagjaiból, akik hitelt vettek fel neki, amiket sosem fizetett vissza. Aztán amikor mindenki rájött, hogy nem szabad rajta segíteni, akkor albérletről-albérletre költöztek és mindenki szemét volt a szemükben.

Sok ilyen van sajnos.

2017. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Költői a kérdésed. Aki itt válaszol az mind feltevésekre hivatkozik.

Aki pedig siránkozik, az valószínűleg nincs jelen ezen az oldalon.

2017. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Amikor ennyi gyereket vállalt, még tele volt reménnyel. Most, amikor siránkozik, már pofán b.ta a valóság
2017. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen embereket meg sem kell probalni megerteni, mivel nem gondolkodnak igy logika sincs a cselekedeteikben. Szeretnek szexelni es nem gondolnak bele a kovetkezmenyekbe. Max. annyira, hogy tobb lesz a csaladi potlek.
2017. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Mert nincs agyuk, csak potyog belőlük kifele a gyerek, a segélyért.

Rájuk megy el egy csomó adója normális embereknek.

2017. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Látom megjöttek az ingyenélő anyakocák és lepontoztak mindenkit. :D
2017. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mégiscsak ezen az oldalon vannak :D
2017. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Annyi ilyen kérdés volt már, és még mindig nem értem, miért kérdés ez. Az, hogy valakinek most nincs munkája és nincs pénze, nem jelenti azt, hogy soha nem is volt. Két testvérem van, és kb. óvodás koromtól kezdve mi is nyomorogtunk, mert a szüleim ELVESZTETTÉK az állásukat. Létszámleépítés miatt mindkettőjüket egyszerre küldték el a cégtől (egy helyen dolgoztak). Nem a semmire vállaltak 3 gyereket. Dolgoztak, amíg volt mit, és addig volt is pénzük eltartani minket. Apa nagy nehezen, de talált új munkahelyet, ennek köszönhetően nem kerültünk az utcára, de ettől még nagyon szegények voltunk, mert anyát 3 kisgyerek mellől nem vették fel sehová, mikor meg idősebbek lettünk, utána már azért nem alkalmazták, mert addig nem dolgozott kb. 10 éven keresztül. Nem mi vagyunk az egyetlen ilyen család. Az emberek többsége akkor vállal gyereket, amikor megengedheti magának, de az, hogy jó az anyagi helyzeted, nem jelenti azt, hogy egész életedben az lesz. Bármikor bármi bekövetkezhet, ami miatt nem fogsz tudni dolgozni önhibádon kívül.
2017. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam, hogy köztünk járnak. :D

Folyamatosan kukkolnak és pontozgatnak. Bááár ugye aki nem dolgozik másnap, az ráér netezni, 8 gyerek mellett is.


Ui.: nekem van mentségem, hörgőgyulladással fekszem itthon még legalább 1 hétig. :D

2017. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

“. Az emberek többsége akkor vállal gyereket, amikor megengedheti magának, de az, hogy jó az anyagi helyzeted, nem jelenti azt, hogy egész életedben az lesz. Bármikor bármi bekövetkezhet, ami miatt nem fogsz tudni dolgozni önhibádon kívül.”


És pontosan ezért kell ésszel gyereket vállalni, nem potyogtatni sorban mikor jól megy, aztán nézni kerek szemekkel később és másoktól kunyerálni. Egyik szavaddal ütöd agyon a másikat.

2017. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!