Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon nem azért siránkozik-e...

Vajon nem azért siránkozik-e a sok mai fiatal mert, mert nem talál egy normális társat?

Figyelt kérdés

Úgyértem,hogy sok probléma van vele,viselkedése megválozik,"depressziós" lesz,stb.

Ezt azért feltételezem,mert az ilyen problémákra általában a jó társaság a megoldás,többek között.


2011. máj. 1. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az csak egy kocka a mozaikban. A létbizonytalanság és a szándékos ellehetetlenítés többet nyom a latba.
2011. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

elírtam valamit:

viselkedése megváltozik*

2011. máj. 1. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

A média foss@ magából, hogy bármi lehetsz, bármit elérhetsz, ne érd be ezzel, ne érd be azzal, aki 50 kiló felett van az kövér, műttesd meg a csöcsöd, legyen kocka hasad, 100 leggazdagabb magyar, akinek nincs diplomája nem ember stb...

Ezek alapján az emberek 99%-a egy görcsös f@sz, akinek nulla önbizalma van, és ezt igyekszik külsőségekkel palástolni, az elvárásai meg az egekben vannak...

És ha problémát kell megoldani, inkább nyúlcipő van.

Persze ez így erős sarkítás, nyilván van még rengeteg egyedi tényező, de szerintem nagyjából ez a lényeg.

Meg az, hogy mindenki játssza a meg nem értett zsenit, mindenki igen nagy egyéniség, és hát mindenki jaj mennyivel több, meg szebb, mint mások... legalábbis én ezt a pökhendiséget és lekezelősdit látom sokszor sok helyen.

2011. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hmmm,igen ez igaz!
2011. máj. 1. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Az én esetemben ez teljesen jogos feltételezés, kihat az egész létemre az, ha sikertelen a magánéletem. Most is ilyen helyzetben vagyok, érzem magamon, hogy tiszta feszült vagyok, szinte depressziós, rágom a körmömet, a számat belülről, idegeskedem folyton, hogy mi lesz...
2011. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

tényleg rossz érzés látni, h mindenki körülötted boldogan, kézenfogva sétál, te + mindig egyedül vagy...de h csak ezért lenne 1 fiatal depis, én azt nem hiszem.

én pl. azért vok szomorú, m 2 év alatt 6 hozzám közelálló személyt vesztettem el. 4 meghalt, a pasim, és a legjobb barátom pedig cserbenhagyott.

a szüleimnek nincs pénze a továbbtanulásomra, munka égen-földön semmi, nyáron örülhetek, ha mehetek kukoricát címerezni...de azér' don't worry, be hippie XD

20/L

2011. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is azt látom, hogy mindenki fuldokol valamiben vagy valamitől, ez biztos nem vezet jóra. Hihetetlen, mennyi feszültséget nyelünk nap mint nap, s nincs vége, a hétvége is csak arra elég, hogy nagyjából utolérjem magam. Minden hétvégén takarítok, vigyázok az otthonom rendjére és békéjére, ami még egy sziget, ahol csukott ajtók mögött béke és nyugalom van.
2011. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is problémáim vannak, lelki eredetűek, amik egyre súlyosbodnak. Nem tudnám leírni röviden, egyszerűen néha úgy érzem, hogy kezdek megőrülni. A depresszió az jó, megmondjam miért jó, ha depis vagy? Mert akkor még élsz, de amikor a depresszión belül túljutsz egy ponton, amikor már szinte semmi se foglalkoztat, semmi nem tesz boldoggá. Megfordul körülötted a világ, és egyszer csak azt veszed észre, hogy semminek sincs értelme és senkinek se. Néha már azt kívánod, bárcsak meghalnál, vagy megőrülnél. Sajnos sokan küzdenek ezzel. Az élet nehéz. De a legrosszabb, hogy az emberek saját magukat teszik tönkre, legalábbis ez az én tapasztalatom. Az én lelki nyomorúságomról mindig mások tehettek, még akkor is ha jó szándékból. Máskor meg önzőségből, figyelmetlenségből. Ebből nincs kiút, vagy elviseled, vagy véget vetsz neki. Meghalni meg korai fiatalon :), szóval csinálni kell. De ebben a világban nincs remény már, és sokszor a szeretet is csak üres szlogen. Persze vannak boldog családok és párkapcsolatok :), tudom, hogy vannak, és boldog életek :). De sajnos sok ezzel szemben az összetört emberi élet.
2011. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok: persze nagyon sok ember szeret engem, akik támogatnak :). És azt gondolom, hogy erre kell nagyon odafigyelni, hogy ki az, aki igazán szeret, és őt viszont kell szeretni :). Oda kell figyelni a szeretteinkre. Nem szabad önzőnek lenni.

De sokszor tényleg azt látni, hogy az emberek ridegek és önzők. De ezért kell még annál is erősebben szeretni azokat, akik szeretnek téged, a családod.

Én is sokszor siránkozom, hisztériázok. Pedig régen sose tettem... Ítélkezni persze könnyű.

2011. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!