Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rettentően elítélendő, ha én...

Rettentően elítélendő, ha én nem akarok azért élni, hogy dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Számomra horrorisztikus az, ahogy a szüleim és a körülöttem élők dolgoznak. Reggelről estig, plusz 2-3 óra utazás, aztán otthoni kötelességek, és ennyiből áll az életük, családjukat nem látják, életük nincs. Sokan több munkahelyen vannak, vagy hétvégén is dolgoznak. Mindezt csak azért, hogy éhen ne haljanak. De akinek sok a pénze az sem értem. Ha egész életében gürcöl, akkor mikor élvezi amit megszerzett?

Én nem akarok azért élni, hogy halálra dolgozhassam magam, én azért akarok dolgozni, hogy élhessek. Élvezni akarom az életem és megtartani a testi és lelki egészségem. Semmi luxusra nem vágyom, csak legyen hol laknom, ne kelljen a ruhák, az étel, a számlák miatt aggódni, legyen nyugalom. Ha még esetleg a hobbimra is jut, akkor az maga a mennyország...

Ez nagyon elítélendő? Lusta, senkiházi alak lennék és álljak csak szépen be a sorba, majd ha 50 év múlva elmentem nyugdíjba, akkor ücsöröghetek? Ha ez az egyetlen amit remélhetünk, akkor mi értelme az életnek? A magyaroknál miért elvárás, hogy szenvedni kell? Már az egyetemen is ez megy, nekem konkrétan megmondta valaki, hogy az arra való, hogy megszivassák az embert. Napi 12 óra tanulás, kávén, energiaitalon élés, aztán ha szerencséjük van, csak a vizsgák után éri el őket az idegösszeomlás...

Egyáltalán megvalósítható ez? Létezik olyan szakma vagy ország, ahol bármi esélye is van egy nyugodt életnek?

Persze van aki:

- beleszületik, beleházasodik, megnyeri a pénzt

- olyan kreatív és zseni, hogy olyan munkát teremt magának amilyet csak akar

Ha az előbbi nem jöhet szóba, az utóbbi pedig nem igaz rám, akkor megérdemlem egyáltalán, hogy ne kelljen szenvednem? Vagy akkor így jártam?



2016. nov. 13. 16:52
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
85%
Mintha én írtam volna ki... Nem vagy egyedul, ilyen vilagban elunk, semmi csodalkoznivalo ezen. Lenyegeben van kb. 3-4 megbecsult szakma, a tobbi ember meg dogoljon meg... Vagy lehetsz Te a lehuzo ember, aki masokat tart nyomorban, lasd a multik tulajait. Nem sokaig fogja huzni a tarsadalom, de megerdemli.
2016. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát igen első, de sajnos az élet rövid, szóval a világmegváltás helyett én gyakorlati tanácsokkal is megelégednék. :D
2016. nov. 13. 17:00
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Vigyázz, mert jönnek majd habzó szájjal, hogy ,,Te munkakerülő féreg!"... Egyébként totálisan igazad van. De sajnos amíg nem nyerünk a lottón, szopni kell... :(
2016. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Menj hippikommunákba
2016. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Zseni vagy! Kiirtad helyettem. A kèrdèsig eljutottam èn is. Aztán 20 újrafogalmazas utan kitöröltem mert a munkamániasok igy is ugy is belekötnek. Többek közt a szüksèg nagy úr mondaton akadtam el, hogy fogalmazzam meg azt, hogy ezen felül mi èrtelme. De diplomaval azt hiszem nagyobb esèlyed van, hogy ne kelljen pl. közmunkan tengődnöd. Szóval nem hinnèm hogy csak szivatas. Ha nem akarsz az orszagban maradni akkor nagy esèlyed van a nyugodt èletre.
2016. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
46%
Ja igen. A mernokok meg azt hiszik milyen nagy sztarok... Hat igen ok a fo csicskak a multiknal. Persze hogy sokat keresnek, amikor a gepezetben ok jarulnak hozza a legtobb penzhez a multik tulajainak. Apropenz amit kapnak, ahhoz kepest amit adnak. Kb kis mellzsebnyi apropenz egy-egy kapitalista kizsakamanyolonak. Ezert is megy most a hulyites, hogy mindenki tanuljon annak, mert ugye nem mindegy hány milliárd a profit...
2016. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%

"A magyaroknál miért elvárás, hogy szenvedni kell? "


Szerintem bekepzeled.


"Már az egyetemen is ez megy, nekem konkrétan megmondta valaki, hogy az arra való, hogy megszivassák az embert. Napi 12 óra tanulás, kávén, energiaitalon élés, aztán ha szerencséjük van, csak a vizsgák után éri el őket az idegösszeomlás... "


Ugyan. En 17 eve vegeztem, akkor sokkal nehezebb volt a felsooktatas mint ma, magasabb volt a szinvonal, aztan a "12 ora tanulas" max. vizsgaidoszakban volt jellemzo vagy akkor sem. Aki az egyetemtol idegosszeomlast kap annak van valami psziches betegsege amugy is.


Senki nem var el toled semmit, azt csinlasz amit akarsz. Akar kimehetsz az erdobe es elhetsz mint egy remete, a kutyat nem erdekli.

2016. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%

"Apropenz amit kapnak, ahhoz kepest amit adnak."


Sok fogalmad neked sincs a vilagrol.

2016. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Hát én találtam olyan egyetemet ahol nem szivatnak, de a magyarok szó szerint lenézik azt az eredményt amit nem véres verejtékkel értek el. :( Meg hát nem is mérnöki szak... :D De legalább a lelki békén megmarad mellette.
2016. nov. 13. 17:13
 10/30 anonim válasza:
Utolso akkor meselj. Szivesen meghallgatlak.
2016. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!