Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magyarországon van igazi...

Magyarországon van igazi játék konzol kultúra vagy a többség PC-n játszik inkább?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
A ps2 meg x360 idején volt valami, de azt inkább ellenkultúrának nevezném a sok nyomorék proli miatt. Ma már szerencsére mindenki tudja, hogy egy kicsit is értelmes ember PC -n játszik elsődlgesen, konzolt pedig max a japán játékok miatt vesz.
2017. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ma már mindenkinek szüksége van PC-re, ha akar kezdeni az életben valamit. Munka, tanulás, szórakozás, bevásárlás stb, mindent PC-n keresztül végzünk. Nem lehet helyettesíteni. Akkor meg inkább vesz egy 30 ezer forinttal drágább PC-t értelmes videokártyával, mint egy különálló 100 ezres konzolt és akkor tud játszani olcsón, jobb minőségben. Ez pedig nem csak Magyarországon van így, hanem mindenhol kezd kikopni a konzolvilág.
2017. ápr. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezt így értem, de ha egy átlag netezős gépbe veszel egy alsókategóriás kártyát, akkor még nagyon messze leszel a jelenlegi konzolok adta játékélménytől. A konzol összességében olcsóbb szereintem, mert egy jó gamer PC olyan 200-300 ezer körül van (tudom, lehet valamivel kevesebbért is, de ott már faragni kell valamin), egy konzol meg fele annyiba se kerül és a legújabb játékokon is játszhatsz, nem kell hardvereket fejlesztgetni, stb.
2017. ápr. 24. 05:14
 4/17 anonim ***** válasza:
A másodikra azért ne alapozz üzleti tervet, a valóság az, hogy a mobiltelefon öl meg mindent. Itt van egy [link] ábra az éves asztali grafikuskártya eladásokról, magáért beszél. A PS2 157M példány felett kelt el, a PS3 87M, a PS4 56M-nál jár, az Xbox One viszont a 30M-t sem érte még el. Ehhez hasonlítsd azt amikor egy-egy Samsung Galaxy modell évről évre simán hozza a sok tízmilliós eladást és az iPhone meg még inkább.
2017. ápr. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4#, ez a grafikon azért csalóka, mert valójában a gamer piac szárnyal. Az integrált videovezérlők és a laptopok elterjedése szorította vissza a diszkrét gpukat. Felette lévő terület és a munkaállomások száma azóta is nő, ahogy az amd és az nvidia bevétele is.
2017. ápr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a jelenlegi konzol generáció eléggé el lett rontva szerintem. Nem hiába adta ki a Sony a PS4 PRO-t, mert sokan rinyáltak a kevés frame miatt, meg gondolom az egyre elterjedő 4K tévékre is akartak reflektálni vele. Idén meg jön az Xbox skorpió, ami állítólag már natív 4K-ban fogja tudni futtatni a játékokat. Azért a konzol piac is változik, eddig egy generáció 6-8 évig is kitartott, most meg 3 év után kiadnak egy erősebb verziót.
2017. ápr. 24. 06:00
 7/17 anonim ***** válasza:

A konzoloknak akkor volt igazán nagy kultúrája, amikor számottevően magasabb minőséget tudott nyújtani, mint egy számítógép. (Szándékosan nem PC-t írtam.)

A 80-as években a játékra alkalmas gépeknek három nagy kasztja alakult ki: a játéktermi árkád gépek, a konzolok, valamint a számítógépek. A játéktermi gépek méregdrágán adtak csúcsteljesítményt, kifejezetten játékokra - sokszor egy adott játékra - kihegyezett hardverelemeket tartalmaztak, és áruk miatt nem otthoni felhasználóknak szánták őket. Ahogy a másik két kategória megközelítette ezek teljesítményét, úgy szorultak háttérbe.

A második kategória a konzoloké. Szerintem nem kell sokat írnom róla, megfizethető árú célgépek, kimondottan játékok futtatására.

A számítógépek pedig kezdetben összehasonlíthatatlanul gyengék voltak a konzolokhoz képest. Egy NES és egy Spectrum képességei nincsenek egy kategóriában. Cserébe viszont a számítógép másra is jó, nem csak játékra. Idővel azonban ez a szakadék egyre kisebb lett, és ma már ott tartunk, hogy egy erősebb gép és egy konzol teljesítménye majdnem ugyanolyan. Ezért is erőlködnek a konzolgyártók, hogy valami mással fogják meg a potenciális játékosokat, mert a puszta audiovizuális élmény terén már nincs akkora előnyük, ami indokolttá tenné egy konzol megvételét. Itt jönnek képbe az egyedi, exkluzív játékok, melyek csak egy adott konzolra készülnek el, így ha azzal akarsz játszani, muszáj megvenni a konzolt is. Emellett történtek próbálkozások például az alkalmi játékosok megnyerésére (Wii), a hordozható eszközök felé nyitásra, valamint a mozgásérzékelős irányítók létrehozására. Utóbbi olyan élményt nyújt, ami PC-n csak nehezen elérhető.

Ezek mellett igyekeznek minél több extra funkcionalitással felruházni a konzolokat, olyasmikkel, amikhez amúgy a számítógépet használnád. Tehát nem csak a PC-k közelítenek a konzolok felé, de a konzolok is a PC-k felé.


Az emberek többsége viszont azt fogja mondani, hogy "bocsi, de nekem elég a PC. Arra úgyis szükségem van, akkor inkább költök még rá kicsivel többet, még így is olcsóbban jövök ki, mint ha vennék mellé egy konzolt is". Emellett az átlagember nem is játszik annyit, hogy érdemes legyen külön konzolt vennie.

2017. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szép összefoglalás, talán még egy gondolatot fűznék hozzá, Mo-n messze kisebb a kereset és a kiadások közti rés, mint Amerikában vagy akár a németeknél.

Nem mindegy, hogy havi 150 ezret keresel és 100e elmegy rezsire, erre-arra, vagy havi 600e-t keresel és 300e megy el erre-arra, sokkal többet tudnak fejlettebb országokban megtakarítani.

Nekem vannak külföldi rokonaim, ott van PC, xbox, ps is, mert megengedhetik maguknak, nem egy olyan tétel, hogy csak ezt vesszük mert erre futja.

2017. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Magyarországon semminek nincs "kultúrája", mert nincs rá pénz a többségnek. Illetve a többséget nem is érdekli (tisztelet a kivételnek) semmi.
2017. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Szerintem itthon státuszszimbólum a konzol a gyerekek körében, felnőtteknél meg már "nem menő", hiszen "egy felnőtt ne játsszon napi több órát". :)

Egy gamer pc kontrollerrel kb 300 ezer. Egy konzol legyen mondjuk 100. Mivel a Pc-t nem váltja ki, ezért kell mellé egy Pc is, mondjuk Office vagy torrent célokra, az is +100 ezer. Tehát marad 100 ezer még a konzolnál, amiből játékokat lehet rá venni. Ebből kijön kb 6-7 játék. Na most Pcre ezek szinte mindegyike leszedhető ingyen, tehát ha valaki már 10-nél több játékkal játszana és nem szégyell torrentezni, akkor nincs értelme konzolnak. Nekem az az érzésem, hogy a legtöbb konzol Apple termékek és laptopok használóinak lett kitalálva, hogy legyen játékra is valami, ott, ahol mindkettő olcsóbb (USA).

2017. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!