Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Novemberben rendeltem az ebay...

Novemberben rendeltem az ebay oldalról egy csomagot, ami november 15-én megérkezett Magyarországra, azóta viszont nem lett kiszállítva. Érdemes megkérdezni a postát, hogy mi a fene van?

Figyelt kérdés

Először is: Nem lepődtem meg, mert Magyarországon szinte minden szar, szóval a postaszolgálat is természetesen az.


A kérdésem viszont az, hogy számon kérhetem-e rajtuk, hogy mi a fene tart 1 hónapig egy csomag kiszállításában, és hogy merre van a csomag?


2017. dec. 25. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Azt már rég ellopták, az ebayes cuccok magyarországon tűnnek el.
2017. dec. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Rendben, és ilyen esetben mi a teendő? Érdemes feljelentést tennem?
2017. dec. 25. 15:08
 3/19 anonim ***** válasza:
Arra már keresztet vethetsz..Írj az ebayes eladónak hogy ez a szitu ,akkor visszatérit . Kínaiak velem eddig mindig jófejek voltak,ha valami nem jött meg akkor visszadták a pénzt ,igaz nem 100ezres tételekről volt szó.
2017. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Undorító, amit ebben az országban művelnek.
2017. dec. 25. 15:10
 5/19 anonim ***** válasza:

Postai fizuból nehéz megélni, a rendszer része a dézsma.Akárcsak a reptéren a böröndtolvajlás is rendszerszintű beépített opció.De ha az ország vezetői is..,na de ez nem az a téma.


Szóval ne idegesked a kínai barátainkban jobban megbízhatsz, írj nekik egy levelet, hogy lejárt a határidő csomag nincs,szomorú vagy , hoci vissza pénz fizető palival.

2017. dec. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Én több száz cuccot rendeltem már ebayről, csak most, csak a te kedvedért megnéztem az idei statisztikát: 195 cuccból 19 nem érkezett meg. Ebből egyről tudom, hogy a postaládánkból lopták el, mert feltörték, és a csomagolást eldobták a lépcsőházban. A többi viszont a posta lelkén szárad.
2017. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De most nem azért, de ennyi amit lehet tenni? Szétlopkodják a postán dolgozók a csomagokat, és ezt ennyiben kellene hagyni? Semmi feljelentés, semmi?
2017. dec. 25. 15:20
 8/19 anonim ***** válasza:
Kérd vissza a pénzt az eladótól, hogy nem kaptad meg. Aztán a postán megpróbálhatsz panaszt tenni. Én mondjuk idén olyan 15 csomagot rendeltem, de megjött mindig.
2017. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
A postán lehet ugynevezett tudakozványt írni,de őszintén szerintem felesleges. Nem ajánlott küldemény gondolom, hanem a szokásos 'freeshiping' Nem nyomoz senki utánna se rendőrség, se posta,se senki.De tudom bosszantó tud lenni főleg ha karácsonyi ajándék lett volna.
2017. dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérd vissza a pénzed, de nem biztos, hogy nem érkezik meg. Nem mindig pontos az az útvonal. Én is több száz rendelésen vagyok túl (eBay, aliexpress vegyesen), elég jó a küldemények megérkezési aránya, nagyon kevés az összes rendeléshez az, ami nem érkezett meg (és van, amit nem is a saját címemre kértem, hanem ismerősnek, rokonnak). Van, ami nagyon gyorsan itt van, pedig az útvonal még azt jelzi, hogy el sem hagyta a kiindulóországot, és van, ami akár két hónapot is utazik, bár elvileg már Magyarországon kellene lennie, ez a hosszabb szállítás különösen igaz november közepétől az ünnepi időszakra, most amúgy is feltorlódnak a csomagok, nem csak külföldről, de országon belül is, a futárcégek és a csomagpontok is tele vannak.

Én azt szoktam csinálni, hogy megvárom azt a max. határidőt, ameddig visszakérhetem a pénzem, ha addig nem érkezik meg, akkor pedig visszakérem a pénzem. Eddig még mindig visszautalták.

2017. dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!