Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Novemberben rendeltem az ebay...

Novemberben rendeltem az ebay oldalról egy csomagot, ami november 15-én megérkezett Magyarországra, azóta viszont nem lett kiszállítva. Érdemes megkérdezni a postát, hogy mi a fene van?

Figyelt kérdés

Először is: Nem lepődtem meg, mert Magyarországon szinte minden szar, szóval a postaszolgálat is természetesen az.


A kérdésem viszont az, hogy számon kérhetem-e rajtuk, hogy mi a fene tart 1 hónapig egy csomag kiszállításában, és hogy merre van a csomag?


2017. dec. 25. 14:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A postán tudakozványt kell indítani ha ajánlott vagy követhető a csomag. Ha elveszett simán jár az üzletszabályzatban rögzített kártérítés. Nem kell pereskedni vagy ilyesmi.
2017. dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a probléma, hogy ne utalnák esetleg vissza a pénzt, mert nem sokat fizettem érte, de igen, karácsonyi ajándéknak szántam volna, ezért majdnem 2 hónappal előtte megrendeltem. 35-40 napot írtak (nem munkanap), és ez már több, mint 50 napja volt.
2017. dec. 25. 15:30
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Én is jártam így idegesítő az biztos ,de semmit nem tehetsz, lutri az egész. Tanulság annyi volt, hogy ajándékot így már nem rendelek vagy tényleg jóval elötte, szóval még nyáron a karácsonyit és ha nem jön meg akkor lehet újra próbálkozni,vagy megvenni boltban drágábban.
2017. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

Évek óta ebayezek és nagyon ritka ha nem érkezik meg valamim, az is általában olyan random apróság, hogy nem hiszem, hogy postai dolgozó lopná el. :)

Október végétől január végéig sosem rendelek. Ilyenkor sokkal nagyobb eséllyel nem jönnek meg a dolgok, csak fölösleges macera. Egyszerűen mindenki elkezd csomagot küldeni, a postának meg nulla a kapacitása. Lehet érdeklődni a postán, hátha csak nem dobtak be értesítőt. Ilyen velem is előfordult, amikor vissza akartam kérni a pénzem, az eladó szólt, hogy járjak utána a postán, mert ő úgy látja ott van és megadta a csomagkövető kódot. Ha nincs, akkor persze fizet. Felhívtam a hel,i postát, bunkózás bunkózást követett, majd közölték, hogy ott van, személyivel, lakcímkártyával mehetek érte...

2017. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy pont a postásokat vádoljátok lopással, amikor a politikusok a jövőt lopják, de nem baj...


Talán a csomag címzése sz@r és kézbesíthetetlen...sok ember a saját címét sem tudja helyesen...lehet a feladó a béna.

A kecódon nincs házszám, névtábla...stb...keresse a fene meg-jogos lesz@rni a kézbesítést, a csomag meg lesz valakié...

Nem voltál otthon, nincs postaládád...hova az értesítő?


Én eddig csak tisztességes postásokkal taliztam s a feladott mindig megérkezett, a várt meg megjött.


Azt tapasztaltam, hogy a címzettem batott átvenni 2x is s nekem panaszkodott, hogy nem jön a csomi...

Volt szerencsém, hogy a megbeszélt ajánlott helyett simán jött a levél spórolásból, de 1 hét alatt megjött...

A postaláda-szarkákat sem szabad feledni...


Bizonyára utána tudsz kérdezni, ha a feladód közli a szükséges adatokat hozzá..., ha nem, mit vársz...

2017. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én jártam már úgy, hogy tudom, hogy itt járt a csomag a lakásnál, csak épp a postás nem írt értesítőt, csak felhívott, hogy nincs otthon senki, persze, hogy nem volt, dolgoztam, más meg nem lakik a lakásban rajtam kívül. A postán már hiába kerestem, azt a küldeményt valaki itt magáévá tette. :-( Panaszt tettem a helyi postán, kártérítést nem kaptam, mert nem ajánlott, hiába volt a bizonyíték, a telefonhívás, a telefonszám. Szóval vannak szarka postások. Azóta kapok értesítőket, érdekes... Igaz, hogy van, amit rosszul dátumoznak, és nem aznap dobnak be, de legalább papírral tudom igazolni...
2017. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Honnan tudná a postás, hogy pont a te csomagod tartalmaz iszonyat értékes kínai küldeményt? Nekem volt, hogy a 200 forintos napszemüveg csiptetőm, vagy a 350 forintos üveg fóliám tűnt el. Utóbbiról kiderült két hét múlva, hogy a szomszédnál volt, mert a postás gondolta nem cipeli tovább és ott hagyta a postaládák tetején... Ha már lopnak, gondolom nem ilyen tételnél érné meg nekik. Ezért fölösleges kockáztatniuk az állásukat.
2017. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek kis értékű nyeremény kutyakajáját lopta el a postás, úgy derült ki, hogy volt egy ismerősük a postán. Kis értékben is lopnak a szarkák. :-)
2017. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"A postán tudakozványt kell indítani ha ajánlott vagy követhető a csomag. Ha elveszett simán jár az üzletszabályzatban rögzített kártérítés. Nem kell pereskedni vagy ilyesmi."


Tudakozványt a feladó írhat.

Ha elveszett akkor max a feladót kártalanítják, mert a kézbesítésig zs ő tulajdona a küldemény. A többi igaz.


Ahogy írták. Kérd vissza az árát, nekik az nem tétel vagí küldesd el még egyszer.


Postán dolgozom és nem mindig a postás lelkén szárad a küldemény. AS mostani karácsonyban sok olyan kínai cuc volt hogy nem volt rajta házszám, az utca meg 210-ig van számozva. Olyan gyökér is volt akinek az ímélcíme volt megadva cím helyett. A kínai ezt nem nézi, küldi ahová megadod. Ja hogy nem kapja meg, néha nem csoda.


Ezt csak a posta lopások miatt írtam...

2017. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!