Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem érzem jól magam...

Csak én nem érzem jól magam ebben a korban?

Figyelt kérdés

Oly szívesen élnék akàr a vadnyugaton, mikor a telepesek hódítottàk meg az új kontinenst. Vagy a 80's évek amerikájában.

Vagy az ókori egyiptomban stb. Stb.. úgy érzem a világ felgyorsult , mindenhol jártak már emberek,mindenki tud mindenről. És egy átlag ember élete arról szól hogy mindennap felkel iskolába vagy dolgozni jàr. Olyan monoton ez az egèsz világ. Hiába van szabadság , ha mégsem. :/

Ti nem éreztek hasonlóan?


17/f


2018. jan. 2. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Én sem, de az is tévedés, hogy ott biztosan jobban éreznéd magad.
2018. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Igen, biztos jó lehetett régen megdögleni egy vakbélgyulladásban vagy egész nap robotolni, hogy legyen mit zabálni vagy fűrészelni egyenként a fát, hogy legyen tüzelő.

Most, ha ráhúzod az egyetemet, egy életre jó vagy.

2018. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Szeretnélek informálni arról, hogy egy mai átlag nyugati ember élete kevésbé monoton, mint bármikor bármilyen átlag ember élete... Generációk nőttek fel úgy, hogy minden nap dolgozta azt a földet, amit az ükapja is dolgozott... Most meg külföldre járunk nyaralni
2018. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem a korral van baj ha te nem érzed jól magad benne. Egyébként ha tetszik egy kor akkor vaalmennyire tudsz benne élni. Úgy értem ezt, hogyha pl a 80as évek tetszik a ruhák miatt, hordj olyan ruhákat. Ha tetszik mert akkor még írtak szerelmes leveleket egymásnak, akkor írj szerelmes levelet. Ennyi. Való igaz, felgyorsult a világ, de te igazából nem is éltél még akkor amikor nem volt ilyen, azt sem tudod mit hiányolsz. Ki lehet most is törni a monotonitásból, csak akarni kell.
2018. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

De az ugye megvan, a vadnyugaton egymást mészárolták a telepesek és az indiánok, hogy a tetvek, bolhából, férgek, a kosz, az alkoholizmus, a nemibajok stb teljesen átlagos dolgok voltak? Hogy egy nátha elvitte a gyereked, feleséged, vagy épp téged? Vagy egy bandita.


Hogy Egyiptomban ugyanez volt a helyzet, csak ha rabszolgának születtél, akkor még kínoztak is?


Ne hidd, hogy a régi korok olyanok voltak, mint a Disney mesékben. Adj hálát az égnek inkább, hogy úgy élhetsz, mint a királyok és az a legnagyobb bajod, hogy töri TZre kell tanulni...

2018. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Áhh..nagyon tévesen látod a dolgokat. Előttem már nagyon szépen leírták..mert a filmek romantikusan mutatják be a multat, az olyan átlag emberek élete mint amilyenek most mi vagyunk, maga volt a pokol. Most az a legnagyobb bajuk az embereknek hogy 20 évesen még tanulniuk kell..régen meg 10 gyereket kellett szülni, hogy legalább néhány megélje a felnőtt kort. Amikor hiába tanult volna az ember, mehetett szántani-vetni-aratni stb, hogy éhen ne haljon a család. Nem volt ám Tesco meg McDonalds..vagy az is biztos szórakoztató lett volna, hogy nem tudod fizetni az adót és ezért elhurcolnak téged és a családodat adós rabszolgának, vagy jön egy barbár nép és lemészárolja a családodat, vagy mások szórakoztatására meg kell küzdened valakivel, vagy mondjuk egy oroszlánnak..biztos jó lehetett. Legalább annyira kellemes volt mint mondjuk az, hogy elvitte a pestis az egész várost ahol éltél és azt se tudod, hogy mi okozza a bajt. Vagy hogy fejfájásra panaszkodsz és a doki meglékeli a koponyád :D
2018. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha ott születnénk, és nem tudnánk, hogy van ilyen világ is, szörnyen éreznénk magunkat hidd el.

Ha lenne időutazó gépünk, akkor valamennyivel jobb lenne, mert új élményeink lennének.

De az legyen a fejedben ilyenkor, hogy az emberek területtől függően havonta/hetente fürödtek, a fogkefét nem ismerték és gyakoriak voltak az olyan vírusok, amik elvitték az embert egy hét alatt, ma meg már kiráznánk magunkból.

Én a vikingekhez mennék el szívesen, Rollonak adnék egy golyót a fejbe, hogy fennmaradjanak az északiak és végignézném hogy fejlődött volna a világ az ő és a leszármazottjaik vezetésével. :D

2018. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még kérdező, öregebb rokonaidat kérdezd hogyan éltek aztán majd rájössz hogy nekik sem volt arany életük, csak a munka, földművelés stb. Nem olyan jó az. Régebben meg még rosszabb is volt. Nőtt a közbiztonság is, most mát sokkkkal kisebb az esélye hogy valaki bemegy a kocsmába és csak úgy lelő mint egy kutyát. A vadnyugat pont azért vadnyugat mert VAD. Most sokkal több mindent csinálhatsz, nagyobb szabadságod van.. de mint mondtam fiatal vagy még azérz nem tudod ezt, nem látsz bele a dolgokba. Hidd el.. jobb életünk van mint régen ;) szinte már bárhova elutazhatsz, rengeteg információt találsz a neten, régen hol volt ilyen? Én inkább élek most mint régen, várom a jövőt, hogy milyen technikai újításokat hoz, milyen felfedezések lesznek stb stb.. ;)
2018. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Én is szívesen élnék mondjuk a 70's, 80's években, nem Amerikában, hanem akár Magyarországon is.

Egy kis faluban vagy tanyán, mint az Indul a bakterházban. (kb ahhoz tudnám hasonlítani)

Vagy mikor anyámék mesélik, hogy még a tehenekre, libákra vigyáztak a réten és maga a hely is úgy tetszik.

Még tetszik a Csengetett mylord c. sorozat, vagy a Sherlock Holmes novellák ideje is.


Viszont most elég sok lehetőségünk van mindenre, amire akkor nem lett volna.

15/L

2018. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Vagy mikor anyámék mesélik, hogy még a tehenekre, libákra vigyáztak a réten és maga a hely i"


Azt is kérdezd meg, hány nőt erőszakoltak akkor meg..

2018. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!