Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még ebben a korban az ilyeneke...

Még ebben a korban az ilyeneket el kellene mondanom, vagy ez a magam dolga és Már nem mondjam el?

Figyelt kérdés

Szóval, először is 13 éves lány vagyok. A mai napon az egyik barátnőm megkérdezte, hogy a szüleim tudják- e hogy ez és ez a fiú tetszik? Én ez esetben nemet válaszoltam. Hogy ezt már lehet titkolni, hogy egy majdnem kamaszkorú lánynak tetszik egy fiú? Vagy ez még ez túl hamar van, hogy titkoljam? Ráadásul az a fiú aki tetszik, annak a családját a szüleim teljesen ismerik. Az Anyukámnak ezt elmondhatom, vagy már ilyenkor nem tanácsos? Csak tanácsot szeretnék kérni, hogy ilyenkor mi a teendő!?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 3. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyedül attól függ, milyen a viszonyod anyukáddal. Erre nincs szabály, hogy mi tanácsos, vagy mi nem.

Ha megbízol benne, és egyébként is megbeszéled vele a dolgaidat, akkor nyugodtan mondd el. Ha meg szeretnéd inkább megtartani magadnak az infót, akkor tedd azt. Igen, egy kamaszlánynak, szerintem lehetnek ilyen jellegű titkai mindenki előtt.

2015. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs szabály.


Nekem nagyon szimpatikus az, mikor egy anya-lánya kapcsolat olyan szintű bizalmon alapszik, hogy a lány gondolkodás nélkül elmondja az anyukájának az ilyen dolgokat.


Ismertem ilyen lányt, és mindig irigyeltem. Én nem igazán tudtam volna ilyenekről beszélni az anyukámmal, bár alapvetően nem volt rossz a viszonyunk, de nem is ilyen bizalmas.


Tehát szabály, előírás nincs, ha te úgy érzed, hogy el szeretnéd neki mondani, akkor tedd azt.

2015. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából én attól is félek egy picit, hogy HA elmondanám neki, akkor naponta kérdezősködne, hogy hogy megy a dolog, beszéltél-e már vele.? A reagálása, miután HA elmondanám neki. Egy picit inkább ettől félek, a reakciójától. :/
2015. febr. 3. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tinikoromban nemhogy az anyukámnak, de senkinek nem mondtam el, ha tetszett valaki. A barátnőimnek sem.

Féltem, hogy ha tudják, akkor majd faggatnak, illetve, mikor már nagyobb voltam, féltem, hogy ha nem jön össze a dolog, majd sajnálkozni fognak, meg ilyesmik, és ez nagyon nem hiányzott.


Szerintem, ha neked úgy jó, hogy nem mondod el, akkor ne tedd :) Az érzelmek privát dolgok, semmilyen korban nem vagy köteles beszámolni róluk, kivéve, ha ebből tettek lesznek, és esetleg 1-2 év múlva lesz barátod.

2015. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk az osztályban a lányok között mindenki tudja, hogy kinek ki tetszik. Ha valami újdonság van akkor elmondjuk egymásnak, ki az új ˝kiszemelt˝. Mivel hogy engem is beleértve, nekem is tetszik valaki, így hát tiszta normálisan elfogadták. Úgy gondoltam, ha bennem megbíznak ilyen téren, hogy nekem IS elmondják, akkor én is ilyen téren megbízok bennük. Csak az osztály beli barátnőim tudják. Senki más eddig. :/
2015. febr. 3. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs rá szabály.

ha jó a kapcsolatod anyukáddal, és mondjuk szóba kerül, vagy rákérdez, akkor nem kell titkolózni, de úgy is el lehet mondani, hogy ne kérdezgesse nap, mint nap, hogy mi van. :)

- Hát, van ez a fiú, te is ismered, a Pisti, eléggé tetszik. De persze nem történt semmi, csak néha beszélgetünk. De nyugi, ha elhív randira, akkor neked szólok először. Mondjuk jó lenne tudni, hogy én tetszek-e neki, de ezt nem fogom megkérdezni, inkább várok.

2015. febr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Majd még átgondolom, de biztos lesz valami döntésem. :)
2015. febr. 3. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!