Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sztetek normális ez ebben a...

Sztetek normális ez ebben a korban? Nagyon szégyellem magam hogy pucér vagyok pedig nem vagyok az!

Figyelt kérdés

Ne röhögjetek ki pls…

Szóval ha mondjuk megyek az utcán és meglátok egy rendőrt rögtön az jut eszembe hogy jajj most biztos le fog tartóztatni mert pucér vagyok!! Pedig nem vagyok az tudom csak olyan érzés mintha az lennék… csak utána mindig le kell ellenőriznem, hogy rendesen felöltöztem-e, fel van-e húzva a sliccem, meg nem-e felejtettem el felvenni alsógatyát vagy pólót de hát soha nem felejtem el az ilyet nem felejti el csak úgy az ember! Vagy mondjuk ha suliban valaki csak úgy rám mosolyog akkor is az jut eszembe hogy biztos kiröhög mert pucér vagyok… és akkor le kell csekkolnom :S Vagy a múltkor pl anyukám reggel mondta, hogy majd akar valamiről velem beszélni és egy csomószor eszembe jutott napközben hogy biztos le akar cseszni mert pucéron mentem suliba de persze nem úgy mentem de egész nap tökre szégyelltem magam aztán kiderült hogy teljesen más dologról akart beszélni… és ez miatt már nem is szeretek elmenni itthonról mert tökre szégyellem magam :S

Szerintetek ez normális majd elmúlik? Mert tudom hogy ebben a korban mindenféle hülyeséget kitalál az ember de félek hogy valami baj van a fejemben :S Mit csináljak hogy ez elmúljon?

14/F


2014. márc. 31. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Utolsó mondatodra válaszolok: Pszihiáter,méghozzá sürgősen
2014. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy pszichológus is elég lesz, azért annyira nem súlyos a helyzet. Egyszer ez eszedbe jutott, vagy volt ilyen álmod és nem tudsz szabadulni a gondolattól.


Az is segíthet, ha ez eszedbe jut, akkor tudatosan nem nézed meg magad, hanem magadba elmondod hogy felöltöztem, jól nézek ki, senki nem lát pucérnak. Egy idő után eszedbe se fog jutni.

2014. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez ennyire gáz? :S:S Az a baj ahhoz hogy elmenjek pszihológushoz el kéne modnani a szüleimnak de nem emrem :(


Azt próbáltam hogy csakazért se csinálom de nem megy ki a fejemből nagyon zavar :(

Meg hát vannak más dolgok is csak ez zavar a legjobban :S

2014. márc. 31. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

menyj szihiáterhez, ez nem játék!

ha pucéran mászkálsz, meg fázhatsz és beteg lehetsz

én is most voltam meg fázva

2014. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
menj az iskola pszichológushoz, erröl nem kell tudniuk a szüleidnek, de egyábként az lenne a jó ha nem titkolóznál elöttük.... Ha normálisak tuti megértik és segitenek. Amit leirtál nem a korod miatt van, mivel egyáltalán nem tipikus, mások nem éreznek igy. Ezért kéne szakemberhez forfulnod hogy kiderüljön ez mitöl van.
2014. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem megy ki a fejedből ha folyton ezen kattogsz. Szerintem nincs veled semmi nagyobb gond, egyszerűen találtál egy ilyen mondvacsinált problémát leplezve az igazi gondokat amiket meg kellene oldanod. Így bármi bajod van, arra gondolsz, hogy azért mert meztelennek gondolod magad.


Keresd meg mi az ami a legjobban aggaszt, mi az amivel nem igen mersz szembenézni. Olyan dolgot keress, amit magadnak se vallasz be igazán, mert akkor meg kellene oldanod.

Olyasmire gondolok, hogy

- otthon folyton leszidnak a rossz jegyek miatt. /nem tanulsz, és nem azt mondod hogy leülök jó jegyet szerzek, mert ugye itt a probléma az hogy gyomorideged van, hogy a szüleid mit szólnak a következő rossz jegyhez, hanem arra fogod a gyomorideged, hogy meztelennek látnak./


- Tettél valami olyasmit amit soha nem vallanál be, de kikívánkozik belőled, ezért ugyancsak gyomorideged van. Nem mondod el, nem változtatsz rajta, csupán ráhúzod az érzést erre a meztelen vagyok dologra.


- Megbántottak akár a szüleid, vagy valaki a környezetedben, de úgy érzed azzal szembe tehetetlen vagy aki megbántott, ezért nem vállalod fel a beszélgetést, így az ebből fakadó rossz érzést a meztelenségre vetíted ki.


Persze a fentieket csak példának írtam. Keresd meg az okot, azt szüntesd meg, elmúlik a rossz érzés, és nem fogsz agyalni a meztelenségen se tovább.

2014. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!