Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha van itt HOZZÁÉRTŐ ember,...

Ha van itt HOZZÁÉRTŐ ember, mi a véleménye az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

[link]

Pontosabban "A több gyümölcs fogyasztásának több előnye van, mint a több zöldség fogyasztásának...."


Szerintetek? Vagy humbug az egész cikk?



2015. dec. 12. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Rám pl. alaposan nem igaz...


Az a véleményem, hogy sokfélék vagyunk s ne etessenek azzal egy csomó cukrot, aki ettől kizárólag pokolian éhes lesz s az amúgyis nehézkes fogyás esélytelen lesz számára...

Valamirevaló zöldség és gyümölcs nélkül egy életet le lehet élni, de azért ez már extrém nehéz fokozatú módja az étkezésnek :) Gyümölcs nélkül szerintem semmi gond (már ha az adott emberhez ez passzol, ezt a kitételt mindig fontosnak tartom), sokan élnek úgy. Én eszem gyümölcsöt, de tipikusan nagyon keveset s ez nekem így jó.


Az ilyen hány bögre zöldsélget együnk vagy napi hányszor dolgokat teljesen értelmetlennek tartom... Nem is mindegy, milyet, nem is mindegy, kinek, milyen más ételek mellett...


Én inkább a saját testemre hallgatok, no meg olvasgatok cikkeket, de az másodlagos... A dietetikusok véleménye őszintén szólva nem tud meghatni. Elég érdekes dolgokat mondanak néha. Táplálékpiramis meg minden, együnk szénhidrátot dögivel, de a zsírt kerüljük... Hát persze. Jól is néznék ki.

2015. dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Az önbevalláson alapuló kutatásnak voltak korlátai, hisz az alanyok nem mindig adtak pontos válaszokat."


Ez egy kérdőíves felmérés, és nem egy a klasszikus értelemben vett(azaz, amikre az átlagember gondol a kutatás szó hallatán) kutatás volt, és az eredményekre is így kell tekinteni.

2015. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia , én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni de rám ez teljesen igaz , nyáron tömtem magamba minden gyümölcsöt ( dinnyék , áfonya , málna , eper , grapefruit ,ribizli , szőlő ) zöldségeket nem nagyon ettem max főtt kukoricát a strandon , őszre -18kg ment le . Most már csak súlyt tartani szeretnék mert elég vékony lettem így is (170cm/50kg de néha 49 na az már nem nagyon tetszik ) ezért sajnos nem ehetek korlátlanul gyümiket mert akkor megint fogyni fogok pedig gránátalma , alma meg banán is mindig van itthon :) .
2015. dec. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy valaki korábban is írta, az emberek nem egyformák, nem egyformán müködnek.


Nekem a rengeteg gyümölcs, aránylag sok zöldség, közepes mennyiségü keményítötartalmú élelmiszer jót tesz, feltéve, hyog minimális zsírt fogyasztok közben.


Ha több zsírt és kevesebb keményítöt-gyümölcsöt eszem, akkor rohamosan kezdek hízni, ha megfordítom az arányt, akkor fogyok.

2015. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia rendkívül nagy szerepet játszik abban, hogy ki miként reagál ezekre. Hiába követi valaki az "úristen ez a legjobb, ezt csináld, hihetetlenül jó, két hét alatt lefogytam vele tíz kiló zsírt és felszedtem ugyanennyi izmot!" diétát, ami bevált Jeromosnak, a testépítőnek, ha egyszerűen alacsony rezisztenciával rendelkezik, úgy fog hízni, hogy füstölni fog a mérleg.


Ha valaki orrba-szájba zabálja a glutént, cukros gyümölcsöket, napi fél kiló rizst letol és mégis tud szálkásodni, örülök neki, tényleg, és marhára irigylem, viszont van, aki kevésbé rezisztív, vagy már-már szinte egyáltalán nem. Én képes vagyok 250g rizst egy az egyben beépíteni zsírként, a nélkül, hogy bármi is hasznosulna belőle, mind cukor lesz, húsz perc múlva pedig már éhes vagyok (mellé persze sok zöldséget fogyasztottam), mintha nem ettem volna semmit.


Nekem a zsír vált be, én a zsírral fogyok, a zsírral tartom a súlyomat, azzal is hízok, a fele-fele étrend sem vált be. Hogy a kérdező miként reagál rá, azt maximum saját maga tapasztalhatja ki, esetleg a rendelőben végeztethet el teszteket.

2015. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem jók feltétlenül az összefüggések...


annyi az egész, hogy aki fogyózik, az több gyümölcsöt/zöldséget fog enni alapjáraton, és a fogyózók közt aki csokit nasizik, az kevesebbet fog fogyni, mint aki mondjuk gyümölcsöt nasizott.


akkor lett volna értelme a felmérésnek, ha mindenki arányosan ugyanannyi kalóriát evett volna meg, csak valaki ezt szinte csak gyümiből, valaki meg pl kenyérből tette volna meg.


az a válaszoló, aki nyáron a sok gyümivel fogyott le-attól fogytál, hogy a gyümölcsökben kevesebb kalória volt, mint a korábbi étrendedben. ennyi.



ráadásul a cikk önbevalláson alapul, és hiányosak, nem elég változatosak az adatok a készítők szerint is...hááát :D

2015. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

azt kihagytam, hogy ugye a cikk szerint a több gyümölcsöt evők többet fogytak.

ez annyi miatt van, hogy alapjáraton több édeset esznek, nem igényelnek annyi édességet.

2015. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!