Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha már mindenből, és mindenkib...

Ha már mindenből, és mindenkiből elegem van lezárnám az életemnek ezt a szakaszát, máshol új életet kezdenék, akkor érdemes lenne ebbe belevágni?

Figyelt kérdés

Van egy szakmám, amiből eléggé nagy munkaerőhiány van az országban és jól meglehet belőle élni. Vannak helyek, ahol még szállást is biztosítanak. Arra gondoltam, hogy felszámolók mindent, mindenhonnan törlöm magam, telefonszámot cserélek, a régi életemet maga mögött hagyva, egy másik helyen új életet kezdenék.


Úgy érzem ez az egész közeg bedarál, szorongásaim vannak, történtek dolgok amiken nem tudok túllépni, szakembernél is megfordultam, de azt érzem, hogy ez csak rontott az egészen. Barátaim nincsenek, csak olyan emberek akik akkor találnak meg, ha éppen kell nekik valami. Jelenleg tanulok, de már abban se vagyok biztos, hogy sikeresen befejezem az iskolát. Nem tudok koncentrálni, teljesen szét vagyok csúszva.


2018. jan. 4. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor én így éreztem magam, akkor vettem egy retúr jegyet külföldre, vonatra, összepakoltam egy hátizsákot, és csináltam egy maratoni utazást. Jobban felfrissített és helyrerázott, mint hogyha mondjuk egy hétig tudnék aludni. Lehet, hogy neked is ki kellene próbálni.
2018. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős vagy? Senki sincs akire őszintén számíthatnál?
2018. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá kereted, lehetőséged akkor vágj bele. Én is hasonlóképpen jártam, élek, bánom is , hogy nem léptem előbb már és hagytam magamat agyonra csapni, miközben mások élték világukat és nagy ívben tettek arra, hogy én élek vagy halok. Magasból szrj le mindenkit és éld az életed tartalmasan, idióta emberektől mentessen.
2018. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bojler valaki?
2018. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet új életet kezdeni, de ahhoz kell egy konkrét terv és valamennyi pénz is az induláshoz. Egy új környezet új lendületet tud adni az élethez.
2018. jan. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy percig se gomdolkozz! Én is ebben a helyzetben voltam, előtérbe helyeztem mások érzéseit, így maradtam. Életem legrosszabb döntése volt!
2018. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt javaslom nyugodjál meg. Másodszor pedig ne foglalkozz semmivel, aki csak érdekből akar barátod lenni, és írásodból ez ki is derül ne foglalkozz velük. Egyszerűen ha van pénzed hogy pár hónapig ne legyen gondod akkor menj el jó messzire egy teljesen új helyre ahol szinte 0% eséllyel futsz bele ismerősökbe és legyél ott el pár hónapot, ismerj meg új dolgokat, ismerj meg új embereket, hidd el gyökeresen megfogja változtatni az életedet ha nem foglalkozol azzal ami a jelenlegi helyeden van. Én ugyan ezt tettem amikor a nagy szerelmem szakított, és elment külföldre új életet kezdeni, de ez előtt tartott egy búcsú bulit ahova az összes hozzám közel álló embert akivel jóba voltam odacsalta és engem kihagyott belőle, teljesen szinte ellenem fordította a barátaimat, senki nem maradt a közelembe, mindenki csak kussolt a dolgokról, és hozzáteszem rávette a legjobb barátomat hogy jól dugja meg, a legjobb barátom meg örömmel tette amikor tudta hogy nekem mennyire fáj hogy dobott a csaj. Amikor idehaza ezek után minden tönkrement és csak szenvedtem, egy pszichológus tanuló legalább is akkor tanuló volt, ő tanácsolta hogy pakoljak össze pár holmit és menjek el jó 200 km-rel messzebb vállaljak ott munkát, vegyek ki egy szobát, ismerjek meg új dolgokat, új embereket, legyek új környezetbe, hagyjam hátra azt ami itt van, és magasról tegyek mindenre.

Annyira komolyan vettem hogy még facebookról is töröltem magam, és csak 2 hónappal később csináltam új profilt, és egy régi ismerőst sem vettem fel. Igaz úgy volt hogy 1 év után hazamegyek mert mégis ott volt az örökölt házam amire anyámék figyeltek időnként, és nem akartam hogy ez nekik teher legyen. De annyira jól éreztem magam az új helyen, lettek új, és sokkal jobb barátaim, lett új párkapcsolatom, így fogtam eladta a házamat, igaz áron alul sajnos, de kit érdekelt, mert az a pénz amit kaptam arra elég volt hogy másfél szobás lakást vegyünk indulásra közel az Osztrák határhoz ahova 2 éve mentem ki dolgozni a barátnőmmel, és igaz jelenleg már ara készülünk hogy még közelebb veszünk egy családi házat amit rendbe is tudunk rakni elég könnyen, és akkor alapítunk családot.

Igazából teljesen megváltozott az életem, legjobb döntésem az volt hogy hallgattam a tanuló ismerősömre, és megfogadtam a tanácsát. Ha nem fogadtam volna meg, még mindig otthon szenvednék...

2018. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!