Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek a sorsban? Vagy...

Ti hisztek a sorsban? Vagy abban, hogy a sorsod te magad írod?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hiszem a sors irányítja az életem. Eddig sehogyan sem tudtam felülírni a sorsom, pedig lelkileg már a vég közeleg...
2018. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ebben hiszek: "a sorsod te magad írod", de figyelembe kell venni a külső (leginkább emberi) tényezőket is.
2018. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés. A NAGYKÖNYV-ben megírt sorsban nem hiszek. Abban viszont igen, hogy "ahogy másokkal bánsz, úgy bánnak majd veled is" illetve a karmában is hiszek -bár nem vallási értelemben-. Pontosabban abban, hogy az emberek megküzdenek a saját nyomorúságukért. Aki egész életében csak a pénz után fut és zsugoriskodik az sosem lesz nyugodt az anyagi helyzete miatt, még akkor sem ha milliárdokat harácsol össze. Aki állandóan a nőket/pasikat hajtja hogy minél jobb kapcsolata legyen, az nem lesz sohasem kiegyensúlyozott párkapcsolatban. Aki mindig a környezetének akar megfelelni az sose lesz elég jó... és így tovább és így tovább.

Ezt nem egy nálunknál magasabb lény intézi, ezt az emberi természet okozza. Kevés olyan embert ismerek akik túl tudtak nőni a saját kis bűnükön. Félre értés ne essék nekem se sikerült még, de azért igyekszem :)

2018. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm . A nemünk pl nem változik adott , oké de ez eldöntött ügy és ki döntötte el mi alapján ? A képességeink behatárolható de a génjeinknek köszönhetjük amit az ősöktől kaptunk , ők is kapták de ennek mikor indult és hogy a kezdete ? Hol kezdődik a szabad akarat és mi a beindító hatása , az ösztön , a reakció a félelem ?
2018. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ketto nem kulonallo valami...
2018. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben nem “hinni” kell. Reálisan vannak olyan területek, amelyeket te írányítasz, de közben olyan hatások is érnek, amelyeket bármennyire szeretnéd, nem te írányítod.

Tehát én nem “hiszem”, hanem tudom, melyek azok a tényezők, amiket be tudok folyásolni.

2018. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A döntésed hozta a sorsod, vagy a sorsod a döntésed? Ez az egyik kedvenc kérdésem.


Én teljes mértékben hiszek a sorsban, abban, hogy minden meg van írva előre, de abban is, hogy képes lehetek változtatni rajta a döntéseimmel. Szóval ezért jó az a kérdés, amit leírtam. Minden benne van.

2018. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!