Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha az utcán...

Mit gondoltok, ha az utcán egy szembejövőtől infót kértek, de az csak megy tovább szó nélkül, rátok se nézve?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azt hitte, reklámozni/eladni akarok valamit. Bepróbálkozok a következő embernél.
2018. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
100%
Arra gondolnék hogy korábban megtámadhatták vagy inzultálták hasonló helyzetben ezért már nem áll meg senkinek segíteni. Amúgy még nem tapasztaltam ilyet, eddig mindenki segített ha tudott akit leszólítottam utcán. Mondjuk nincs is emberevő fejem.
2018. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy 1, egy bunkó majom; 2, részben megértem, mert sokszor csak tarhálni akarná az egyik fél a másikat - hiába is van kiöltözve normálisan.

Egyszer már megtörtént velem az, hogy amikor kérdeztem egy utcával kapcsolatban egy mukit, eljátszotta, hogy ő külföldi, majd utána magyarul telefonált egyet.

2018. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én az esetek 99%-ában zenét hallgatok, és többször volt már, hogy azt vettem csak észre, hogy csóválják a fejüket az emberek, mert kérdeztek valamit, én meg nem hallottam. Amúgy bunkó dolog igen, de ha nem akarok, akkor nem fogok egy utcát se megmutatni, mert esetleg sietek, tartok tőle, hogy zsebes, tarháló... Én azt gondolom, hogy semmi se kötelez arra, hogy mindenkivel beszélgessek.
2018. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már ilyen, simán mentek tovább. Nem esett jól, viszont meg tudom érteni.


Fordított esetben én is sokszor vagyok így. 10 éve élek Pesten, ha minden reggel minden kéregetőnek, Jehova tanúnak, közvélemény kutatónak, zugárusnak megállnék akkor délig be sem érnék munkába.


Alapból van, hogy éppen telefonálok, olvasok valamit, vagy csak éppen elgondolkozom, olyankor kell az a pár másodperc mire visszarázódom a valóságba, vagy éppen sietek valahova. Plusz az esetek nagy részében kunyerálni akarnak tőlem.


Van Határ útnál egy cigány férfi, minden reggel jön az "Uram, elnézést..." szöveggel. Már előre intek, hogy hagyjon békén. Szívem szerint felrúgnám. De Blahán volt olyan is, hogy egy csöves 3-4-szer jött oda hozzám 10 percen belül, hogy nincs-e egy kis apróm, végül már ordítva küldtem el az anyjába.


És nem csak "szakadt csövesek" hanem látszatra normálisnak tűnő emberek is a pénzem akarják. Volt hogy jól öltözött srác, felnőtt férfi jött oda, hogy haza kell mennie, vonatra, űrhajóra gyűjt. Gondoltam nem lehet olyan drága, megadom neki. Kérdeztem hogy menyire lenne szüksége...15 ezer forint. Hát azt hittem felröhögök, mondtam neki hogy annyiból Prágát megjárom oda-vissza.


Persze ha valakinek tényleg útbaigazítás kell, akkor igyekszem segíteni. Igaz nyelvtudásom sem az igazi, plusz sosem tudtam hogy mi merre van, amikor kérdeznek valamit. De simán megmutatom neki akár telefonon is az útvonalat, volt olyan is akit elkísértem egy darabon.


Csak manapság még ezzel is be lehet szopni. Mert sokan úgy indítanak, hogy "Nem kéregetni akarok, csak el kellene jutnom..." aztán meg folytatja hogy 1500 forint lenne a jegy, ha ki tudna segíteni a fiatalember...

2018. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Illetve egy sztori:


Egyetemi ismerősöm buliból tartott kollégiumba, még új volt Pesten. Odament két, teljesen normálisnak tűnő sráchoz, azok mondták, hogy persze, útbaigazítják. Mondták neki hogy elkísérik a megállóig, ők is arra tartanak. Ment velük, beszélgettek is, jókedv volt. Egyszer csak képszakadás. Mikor felkelt, már nem volt meg se a szemüvege, se a telefonja, se az iratai, és kiverték a fél fogsorát így fél évig járhatott fogorvoshoz ott hagyva nem kis összeget hogy műfogakat építsenek be neki.


Természetesen soha nem lettek meg az elkövetők. És még csak nem is kellett volna erőszakot alkalmazniuk, mert ha azt mondják hogy "oké, most ideadod a telefonod, pénzed" akkor röhögve odaadta volna, mert az egész nem ért 10 ezer forintot. Így meg ráment több 100 ezer...

2018. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bunkóságnak tűnik, de valahol érthető, mondjuk, velem ilyen még nem történt.


Viszont olyan esetem volt, hogy heteken keresztül majdnem minden nap ugyanaz a nő jött oda hozzám kéregetni. Egy idő után meguntam és ordítva elzavartam a francba. Azt gondoltam, ezek után békén fog hagyni, de nem így történt, mert néhány nappal később megint odajött kunyerálni. Akkor már csak szó nélkül intettem neki, hogy húzzon innen, mert erre már tényleg nem tudtam mit mondani. Szerencsére mostmár egy ideje nem láttam...

2018. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk életem egyik legcikibb esete az volt, amikor épp siettem buszhoz, és hallottam hogy valaki egy padról megszólít, én meg reflexből rávágtam hogy "Nincs nálam pénz". Az illető pedig "De én csak az időt akartam megkérdezni..."
2018. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os: ezért nem rúgok be soha. Amellett hogy semmi értelme és káros az egészségre rövid és hosszú távon is, igen nagy mennyiségben vonzza az ilyen szituációkat. Én úgy vagyok vele hogy aki hülyére piálja magát az megérdemli.


Egyébként most már én sem állok meg senkinek, mert 3 féle ember akar megszólítani általában: kisebbségiek, akik cigit és pénzt akarnak, alkoholista hajléktalanok, akik szintén ugyanezt akarják, meg mindenféle közvéleménykutatók vagy hittérítők. Egyik sem érdekel. Hajléktalannak akkor adok, ha látom hogy rá van szorulva, de az ilyenek általában nem erőszakoskodnak, hanem csendben ülnek a földön. Aki erőszakoskodik arra oda sem figyelek, nem selyemfiú vagyok hogy leszólítgassanak.


Persze ezt még 5-10 éve nem így fogtam fel, csak hát ugye az ember mindig egy idő után belecsöppen a valóságba. Ugyanígy voltam a buszon a jegyellenőrökkel: eleinte úgy voltam vele, hogy biztos csak a bliccelő hülyegyerekek utálják őket, nincs velük semmi baj. Aztán amikor teljesen érvényes bérlettel, érvényes igazolvánnyal megvágott 8200 Ft-ra, csupán azért, mert egyetlen megállót lenéztem és kb. 300 méterrel szálltam fel hamarabb (távolsági buszról van szó, nem helyiről), na azóta tudom hogy tényleg csak a leghitványabbak mennek ellenőrnek, akikben gerinc annyi sincs mint egy politikusban.

2018. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy ha olyan szituáció van, hogy útbaigazítást vagy időt kérnek, és látom, hogy 99% feletti a valószínűsége hogy nem átverni meg lehúzni meg leütni akarnak, akkor nyilván segítek. Mivel jól tudok angolul, Pesten többször igazítottam már útba turistákat, volt hogy néger csávó nem tudta mi merre van, volt hogy egy francia csoport kérdezett rá hogy milyen rendezvény van a hotelben hogy ennyi luxusautó van ott, nekik is elmagyaráztam a dolgot, sőt le is kísértem őket a mélygarázsba, legalább láttam egy szép Ferrarit odalenn. :D Nyilván látszott rajtuk, teljesen fehér, huszonéves fiatal srácok és csajok, normális ruhában, fényes nappal, nem sok esély volt rá hogy bármi hátsó szándékuk lenne. De mikor a sikátoron vágok át és összevissza álló szemű kisebbségi odaszól hogy "Hé testvér nincs apród", na ott egészen biztosan nem állok meg, hanem minél hamarabb próbálok kiérni az utcára, oda nem is jön utánam.
2018. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!