Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megszokni az...

Hogyan tudnám megszokni az indokolatlan beszólásokat?

Figyelt kérdés

Ma mentünk Anyukámmal bevásárolni úgy ahogy szoktunk

már 2 éve, autóval tesco parkolóba beparkoltam szépen ahogy azt kell, még meg is jegyeztem, hogy ennél szebben nem igen parkoltam :) ( elég jól tudok parkolni, megszoktam már a 26 hónap alatt a szűk helyeket)

Megvolt a bevásárlás hétvégére, én a bevásárló kocsival kimentem, bepakolni míg Anyu vett almot a Tengerimalacnak. Végeztem a pakolással, beültem a kocsiba, vártam Anyára, mellettem lévő autós pár megérkezett, bevásárló kocsival, elfértek mellettem, majd pakolni kezd az ember, megfogja a karton sört leejti, vissza a bevásárló kocsiba,

Sanszos, hogy itt szakadt el a cérna hisz SÖR!

Felém fordult , vagyis az autó felé és elkezdett káromkodni, "az isten f*cáért nem megy arrébb ez az idi*ta" ettől a k*cs*gtől nem tudom kinyitni az ajtót rendesen"


Épp amikor ki akartam szállni, megkérdezni, hogy mi a gondja a bácsinak, akkor jött Anya, gondoltam nem szólok inkább semmit nem akarom ,hogy azt lássa éppen a szeme előtt vernek el vagy éppen történik valami ami egy prolitól kitelik. Meg magamnak se akartam bajt, inkább továbbálltam, majd legyintett, egyet felém én meg tipliztem.


A leírt eset kicsit megviselt, még mindig a hatása alatt állok, úgy érzem nem álltam ki magamért és életképtelen vagyok, ugyanakkor tudom, hogy ilyen eset az elkövetkezendő évek során sok lesz, nagyon sok mindent kell még elviselnem, viszont amit nem tudok az a ilyen beszólások amit nem az arcomba mondanak.


Bocsi ha hosszú lett, szeretek írni és röviden ezt nem igen lehetett volna kifejteni. Most veszem észre, hogy egy apró dolgot elfelejtettem, mégpedig, hogy régi Swiftem van, mióta használom azt veszem észre, hogy már az autó miatt is kapok, közrejátszhatott szerintem az, hogy Suzukival voltam, látta, hogy nem éppen a megbecsülendő társadalmi réteghez tartozom, ( hidd el, a látszatra mennek az ilyenek is)


Ismét bocsi ha hosszú lett az írás.


2018. jan. 6. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Túlságosan érzékeny vagy és túlreagáltad az eseményeket. Azt kell tudatosítanod magadban, hogy nem ellened szól egy ilyen beszólás. Semmi köze hozzád. Csak pont te voltál ott, akit látszólag lehetett okolni. Tudod, ez olyan, mint amikor a szülő ideges, feszült, és a gyerekével indulatoskodik, aki az égvilágon semmi rosszat nem tett, csak éppen pont ő van ott. Nem személyeskedés. Szóval értsd meg: ez nem rólad szólt. Te azóta is a hatása alatt vagy, míg ez az ember, aki "neked" beszólt, már rég elfelejtette az egészet.
2018. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen saját magát járatja le.
2018. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

A jóindulat, kedvesség nem függ össze a gyengeséggel.


Képzelj el egy olyan kutyát, akivel jól bántak gyerekkorától kezdve, sok mindenre betanították, értelmes, nyugodt és aranyos kutya.

Egy másik kóborkutya, sok agytompító szert megevett mert nem volt mit ennie, sokat bántották, agresszív állat lett.


Amikor ezek találkoznak, az első kutya nem támad a másikra, mert nem elmebeteg, hanem normális. Nem gyenge, szimplán tud gondolkodni józanul, és indok nélkül nem támad a másikra. Míg a másik kutya fogyatékos, és annyira ügyetlen béna segg, hogy ha elejt valamit képtelen magát hibáztatni hanem egyből másokra ordítozik.

Az utóbbi életképtelen senki, hisz még arra sem képes hogy ha elejt valamit akkor magára nézzen, annyira fél attól hogy saját magát hibáztassa, hogy azonnal másokra mutogat. Ez az ember lelkileg hihetetlenül gyenge, szétszórt.


[link]


Ahhoz hogy ilyen esetekben úgy reagálj a másikra ahogy ő rád, neked is olyan agresszív fogyatékosnak kell lenned. Ez nagyon nehéz neked, hisz le kell süllyedned a szintjére, ő neki pedig torz, beteges felfogása van. Így nem csoda, ha nem tudsz úgy reagálni ahogy ő, és nem is kell.

Ha egy cigány elkezdene velem kiabálni, próbálnék azonosulni a szintjéhez, de közben úgy, hogy én a saját szintemen maradok.


Te magadba nézel, hogy nem álltál ki magadért, az az ember meg agybajt kapott mert nem tudott berúgni aznap este és nem tudott ez miatt elmenekülni a szomorú valósága elől.


Ne érezd magad rosszul ilyenek miatt, jóval erősebb vagy ezeknél az embereknél.

2018. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Suzuki a ti autótok, DE:

Én elküldtem volna az anyjába a tróger alkeszt még a szutyukiban ülve is.

2018. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Nő vagyok, 15 éve vezetek, 4 féle járműre van jogsim. Mégis sokszor lekezelnek mert csak azt nézik, hogy nő vagyok és emiatt biztos béna. Eddig 3x akartak belém jönni a teremtés koronái, mert balfszok voltak és nem figyeltek.

Alapvetően nem szoktam lereagálni az ilyen szitukat, mert úgy vagyok vele, hogy biztos kimaradt náluk az aznapi fszverés és elöntötte őket az anyag. De volt már olyan is, hogy egy szinte tök üres utcai parkolóban egy csendes vasárnap reggelen odajött a fószer magyarázni, mert nem bírta elviselni, hogy abba a kockába álltam amit ő kinézett magának, és a maradék 50 kockából nem tudott választani. Gondolta majd csendben elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában, miközben remegve-pirulva eloldalgok. Hát, nem egészen így lett :)

Nyugodtan ereszd ki a hangod ha úgy érzed, ne fogd vissza magad. Nem kell így elsunnyogni. Kivágod az ajtót, kiszállsz és szépen érthetően elmondod ami eszedbe jut, ennyi. Aztán nyugodtan alhatsz.

2018. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, te szimplán ilyen sötét pcsa vagy, vagy egyszerűen csak régen bsztak meg?
2018. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Az első válaszolóval értek egyet. Veled nem fordult elő hogy másokra "hőbörögtél" egyéb okból? Holott igazából épp csak késésben voltál, meleged volt, pisilned kellett, nem fértél el stb... Ergo magaddal voltál elfoglalva nem mással. ;)
2018. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Normális embernél akkor is az a legalja, hogy nem kimondottan egyvalakit akar megsérteni, és persze pont olyat, akit számottevően gyengébbnek néz. Tehát ilyen "rohadjon meg az összes rohadt tetűfészek", aztán max reagál valaki, aki ez alapján beazonosította magát, de semmi olyan, ami bántó lenne valakire nézve ténylegesen.


De most komolyan, nem fér be a sör a csomagtartóba a szomszédos Swifttől??? Ki erőlteti ott, ahol nehezebb? Azért legtöbben tisztában vagyunk vele, hogy amit csinálok azt én csinálom, nem egy vaskos elméleti háttér, igaz?

2018. jan. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor láttad elejtette a sőrt...benned megjelent egy érzés, egy biráló kritika.


De még a balesett előtt, amikor megláttad a karton sőrt, megjelent benned gondolat,érzés, aminek a lényege, hogy a proli és a 99 forintos tesco "sőr"


Persze, hogy elejti, mert te jó ember vagy, és tudod, nincs szükség sőrre. Az illető érezte az önböl jővő igazságot: Az alkohol ől és butít, valami pruduktívabb tevékenységet folytathatna a focinézés+sörözgetés....


Valamit érzett és ügyetlensége a te ítéleted miatt, hogy oka legyen megszólítani érted.


Mondjuk én előveszem az okostelefonom Nokia C4 2001-ben még menő volt.

Meglátod, érzem hogy elítélsz, hogy nem követem a divatot, azt gondolod, micsoda proli. Nem vagyok gondolatolvasó, sem mágus, sem fizikus, de azért az embernek vannak megérzései, és ha engem sért amit sugárzol felém, tényleg! Véletlenül belédmegyek vállal és azt mondom: mi van gyökér, nem látsz?


Hidd el ezek a dolgok mennek a színfalak mögött. Nem direkt megyek neked, hanem te elítéltél, és ez nekem rossz, ezért lehetőséget teremtődik, arra, hogy lehet nekem Nokia C4 telom van, neked meg sokkal jobb, de mégsem vagy jobb ember.


Tegyük fel iszákos vagy. Latod a sőrt, kartonnal. Hm, anya remélem hoz. Látod, (talán el sem ejti) látod elejti, a francba, ez nagy kár. Együttérzel. 100 százalék, hogy nem talál téged meg az az illető, mert mást sugárzol.

2018. jan. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De én rá sem néztem, és ha már telefon, és ebből az esetből, neki valami nagy tepsije volt nekem meg Star3 már 6 éve, szerintem lenézés ment itt a sört nem vetem meg, bár nem iszok mert vezetek, de amíg nem volt jogsim naponta ittam mert jól esett, aztán áttértem a vitaminokra :)


Már szerintem túltettem magam rajta, így elolvasva írásaitokat, jó érzés, hogy ilyen sokat megértettetek és hozzászóltatok. :) Köszönöm.

2018. jan. 7. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!