Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pénztárosok a jővőben...

A pénztárosok a jővőben elvesztik a munkájukat az önkiszolgáló kasszák miatt? Már lassan nem lesz emberre szükség.

Figyelt kérdés

2018. jan. 11. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Remélem. Egyik-másik ritka pofátlan.
2018. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, boltra se lesz szükség, mert a hűtő megrendeli magának a netről az élelmiszert. A többit meg megrendeled magadnak.
2018. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

nem.

csak valószínűsíthetően kevésbé lesznek leterhelve.


de 20-30 év múlva viszont már lehet tényleg fel számolva ez a szakma,ahogy a sofőr szakma is.

2018. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Elképzelhető, de az még a távoli jövő. Én nem akarok senkinek rosszat, de tény hogy néhány pénztáros nem oda való, mert a szemükből tükröződik a világfájdalom és még én érzem magam kellemetlenül, hogy problémát okozok nekik, amiért az ő sorukba álltam be a kosarammal. Viszont a többség nem ilyen és én ha tehetem mindig inkább a pénztárosokhoz állok még a nagy sor ellenére is. Utálom ezeket az önkiszolgáló vackokat.
2018. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem ezeket a ”vackokat”, mert személytelen. Nem ezt a tevékenységet, hanem mást fognak végezni az emberek (habár ma sincs sok helyen olyan, hogy valaki csak pénztáros). Ha így haladunk, csak Mo.-n fogják „megoldani” úgy ezt a kérdést, hogy nem lesz munkájuk egyes terület szakembereinek.
2018. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

vannak pénztáros csaj ismerőseim.

szóval a világfájdalom nem feltétlen a vásárlónak szól.

percenként 25 terméket kell blokkolniuk,különben behívják őket elbeszélgetésre magyarul megfenyegetik az elbocsájtással.

és erre jönnek rá a tiszteletlen,lenéző vagy demens emberek probléma kezelései.

2018. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem fogják mert nem mindenki szereti persze hogy, nem boldogok 8 karácsonyi zenét halgatnak.
2018. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Mi ez a nagy aggodalom? Igy is azert vannak akkora sorok a kasszáknal, mert nincs ki potyogtesse a gepeket...

37 perc sorban allas utan erdeklodtem, a tescobam, hogy ugyan miert bem nyitnak meg uj kasszakat, a valasz az volt "mert nincs kit beultetni...."

Igy en is remelem minel hamarabb kiepul mindenhol az onkiszolgalo kassza...

2018. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesz emberre szükség.

Minden gépiesítés elött féltek az emberek hogy nem lesz munkájuk. Hova vezetett? Nincs munkája a lovaskocsisoknak, de rengeteg kamionos megél. És emellett olcsóbbak is a termékek mert gyorsabban és olcsóbban ér ide.

De rengeteg példát lehetne mondani. Ha bevezetik ezeket attól árufeltöltők pl kellenek még, és lehet nem annyi ember mint eddig kasszába, de hibaelhárításra itána is kelleni fognak emberek.

A többieknek meg máshol kell majd elhelyezkedni. Rossz oldala: többet kell majd tanulni. Jobb oldala: a piac ennyivel is lejjebb fogja nyomni az árakat. Amit máshol megkeresel azon több cuccot tudsz venni.


Ha fanyalgunk a fejlődéstől, akkor nem jutunk előre. Élhetnénk még barlangba is.

És ha mi magunk mint munkavállaló nem akarunk a munkaerőpiacon versenyképesek maradni, és csak azt várjuk hogy az ölünkbe húlljon a jó munka, álom kereset, akkor a cégek másokat fognak alkalmazni. Ilyen egyszerű. Egy cég se jótékonysági szervezet. Nekem és neked is piacképesnek kell maradni. És az nem egyenlő azzal hogy gépeket törünk össze mint régen, vagy kinyírjuk a konkurenciát mint a taxisok.

2018. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A közeljövőben biztosan nem. Szerintem inkább hasznos, és leveszi a terhet a pénztárosok válláról, anyukám is pénztáros, és folyton panaszkodik, hogy nincs elég pénztáros. Ha lenne pár önkiszolgáló kihelyezve, máris sokkal jobb lenne.

Én is a pénztárosokhoz állok be, ha látom, hogy üres a soruk vagy csak egy ember van előttem, de nagy sorban hasznos, sokkal gyorsabban lehet haladni.

2018. jan. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!