Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz magántanulónak...

Mennyire nehéz magántanulónak lenni? Le tudok tenni egy jó érettségit így?

Figyelt kérdés

A tanarok, osztalytarsaim kikeszitenek. Minden nap sirva esek be az agyamba iskola utan, semmi eletkedvem, hajnali 1-ig aludni sem tudok, addig tanulok minimum. A refluxom kezd felerosodni, nagyon nagy hanyingereim vannak mostanaban es a hanyas is elojott.

Anyum megkerdezte, hogy nem szeretnek-e lenni magantanulo vagy mi legyen. Eros negyes-otos tanulo vagyok, de nem tudom mennyire menne a magantanulosag, es hogy nem lustulnek-e el... meg azert suliban megis csak jobban felkeszitenek erettsegire, mint otthon egyedul nekifekudni ennek.

A matekot szerencsere meg tudnam oldani, a magolos tantargyakkal szinten meglennek, de egyszeruen felek, hogy nem lenne ez igy eleg a tovabbtanulashoz.


2018. jan. 22. 15:39
 1/10 Gál Zoé ***** válasza:
33%
Én magántanuló voltam. Ha magántanuló akarsz lenni, akkor semmiképpen ne tervezd, hogy nappali tagozaton tanulsz tovább, mert már nem fogsz többé beilleszkedni a társadalomba, nekem sem sikerült. Az érettségi nem lett rossz.
2018. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez szerintem butasag, hogy nem tudnek beilleszkedni a tarsadalomba. Osztalytarsaim oke, nem epp a legjobbak, de sulin kivul vannak barataim. A nem rossz erettsegi alatt mit ertesz?:) leirod privatba? (nevtelen oldal szoval szerintem ne felj)
2018. jan. 22. 16:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Akarat kérdése minden. Mivel van celod ami a továbbtanulás, így sikerülhet. Céltalanul sokkal könnyebben ellustulnal. Sajnos nem tudok bensőséges infóval szolgálni mert en nem voltam magantanulo, de voltak barataim igen, plusz engem sem a tanárok készítettek fel hanem a tankönyvek. Tipikusan mai napig az vagyok aki órán sajnos nem nagyon tud koncentrálni igy mindent olvasas utan tanulok/tanultam. Erettsegire is, saját tempomat követtem, az órai tzkre természetesen készültem. Nekem lett az egyik legjobb erettsegim es emelteztem is. A mai tankonyvek meg mind erettsegire epulnek szinte szóval ez sem akadály. Par konyvet pluszba nem art beszerezni amit nem minden suli kotelez (pl tori evszam es fogalomtar, erettsegis mintafeladatok magyarra stb.) sok sikert! :)
2018. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gál Zoé ***** válasza:
63%
Nekem pszichológus javasolta, hogy magántanuló legyek. Beszélj te is az iskolapszichológussal mielőtt döntesz! Egyébként meg lehet iskolát váltani, nem muszáj magántanulónak lenned.
2018. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, akivel egyidősek vagyunk. Én rendes gimnáziumban végeztem a középiskolát, ő pedig magántanulóként.

Bár ő versenysportoló volt (ezért is lett magántanuló), mégis több szabadideje volt, mint nekem. Nekem a napom nagy része elment az iskolával, főleg az ilyen felesleges töltelék tantárgyakkal, mint Etika, Társadalomismeret, Ének, Média, Rajz, addig neki csak az érettségi tantárgyakat kellett tanulnia. Plusz ezekből a tárgyakból sem kellett mindent, hanem csak kimondottan az érettségihez szükséges anyagokat.

Szerintem mindenki ismeri azt a szitut, amikor a 45 perces óra felében a tanár elkezd politizálni, a saját élettörténetével untatni az osztályt, vagy éppen fegyelmezni próbálni a viselkedni nem tudó diákokat. Ilyennel megy el az óra legalább fele, de persze a tananyagról még szó sem esett, feladja hát otthonra, amit az órán le kellett volna adnia.

Plusz az elmaradó, vagy lyukasórák,amikor hazamenni nem lehet, meg az iskolába való, és a hazautazás ideje.

Ezek mind felesleges elpazarolt idők, amiket fordíthatsz pl hasznos tanulásra.

Barátnőm a sok edzés mellett is sokkal jobban be tudta osztani az idejét. Színötössel érettségizett, tovább is tanult.

És emellett megvolt a baráti köre, nem lett antiszociális, viszont legalább kimaradt a középiskolai klikkesedésekből, és szekálásokból, a szar menzából, nem kellett a mocskos wc-ket használnia stb.

Szóval szerintem legyél csak nyugodtan magántanuló, pláne ha ilyen gondjaid vannak. Én is gyűlöltem a gimit, örültem volna egy ilyen lehetőségnek, de sajnos az én szüleim nem engedték. Ha neked anyukád megengedi, én azt mondom, ne tétovázz, ennél csak jobb lehet. :)

2018. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlókon keresztűl mentem át mint most te.

Ezért 10. utána átmentem egy másik iskolába esti érettségi képzésre, ahól heti 2 napban délután csak az érettségi tantárgyakat tanították.

De így a 2 napba is megvolt az a mennyiségű érettségi tananyag szinte mint egy rendes suliba 5 napba.

Az órán leadott tananyagok mellett online is kaptuk anyagokat, én azokat még pluszba átfutottam, így elég laza tanulás mellett szinte mindenből közepesre érettségiztem.

De ha akartam volna akkor meglett volna a lehetőség egy 4-5ös érettségire is mert minden segítséget megkaptunk hozzá.De mivel én érettségi után szakmát tanultam így csak az volt a lényeg,hogy legyen meg.


Tehát mind az esti gimit, mind a magántanulást tudom ajánlani, a lényeg,hogy ne lustulj el hanem minden nap tanulj egy kicsit, mert én jártam úgy,hogy hetekig csak lazultam, nem tanultam, mert meglehet tenni, viszont utána elég sok bepótolni és tanulni valóm lett.

2018. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magántanuló voltam 1 évig (végzősként) és nagyon jót tett nekem. Az osztálytársakkal is tudtam tartani a kapcsolatot, néha bejártam, sokat pihentem és leginkább az érettségi előtt kezdtem el tanulni, addig inkább a számonkérésekre tanultam csak. Az érettségim a német kivételével 5-ös lett (az 4-es), matekból emelt érettségit tettem le (a fakultációkra bejártam az iskolába). Felvettek egyetemre, a sokkal kevesebb kötöttség miatt sokkal jobban szeretem, az első félévemet egész jó eredménnyel zártam, úgyhogy nekem semmiben nem okozott hátrányt ez az egy év, de meg tudtam valósítani elég sok mindent, amire korábban csak nyáron volt lehetőségem.
2018. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szia! Én végzős évemet töltöttem magántanulóként. Számomra eléggé nehéz volt, hogy rávegyem magam a tanulásra.Suliba meg ha nem is tanultam azért valami csak rám ragadt. Végig erős 3as tanuló voltam és ezt magántanulóként is tartottam. Mostmár nappali tagozatos okj-ra járok, nem volt gond a beilleszkedéssel. Életem legjobb döntése volt magántanulónak lenni. :)
2018. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 h.nikolettt válasza:

Én idén lettem magántanuló (külföldre költözés miatt). Eddig mindig kitűnő voltam és a tanárok is szerettek, ám most amikor a félévi vizsgákra vissza mentem minden megváltozott. Minden tanár szemétkedett velem (más témákat kérdezték, mint amit elküldtek emailben, mindegyik kioktatott, hogy mit képzelek magamról, miért vagyok magán tanuló és felejtsem el, hogy valaha is bármit elérek az életben, hisz így tanárok nélkül esélytelen vagyok, a ponthatárok alapján négyes írásbelimre kettest adtak, persze reklamáltam, de olyan tanár is volt, aki vizsga előtti délután mondta meg, hogy másnapra dolgozzak ki 5db A/4-es oldallra egy tételt, amit le kell adni és abbol lesz a szóbeli, jah ez rajz volt...). A lényeg, hogy nagyon át kell gondolni mielőtt döntesz és fontos megnézni az iskolát is, hogy bánnak a magántanulókkal... Ennek ellenére még mindig úgy gondolom, hogy bár elég nehéz mindenre egyedül felkészülni, nem lehetetlen. De arra készülj fel, hogy sokkal többet kell a tanulással foglalkoznod, mit ha rendesen bejárnál minden nap. (Őszintén nekem sajnos romlottak a jegyeim... Még mindig 4,5 az átlagom de majndem mindenből rontottam...)

Remélem tudtam egy picit segíteni és nem ijesztettelek meg... Ha van bármi kérdésed írj privátban, szivesen válaszolok ^^ 17/L

2018. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Gyerekek... már NEM LEHET magántanulónak lenni 2018.-tól. Hoztak sajnos egy új törvényt.... :/
2018. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!